Kraków: Nie chcą pomnika AK - zdjęcie
24.01.19, 07:15Fot. Lukas Plewnia via Flickr, CC BY-SA 2.0

Kraków: Nie chcą pomnika AK

4

Nie chcą pomnika AK

Kilkakrotnie informowałem w tym miejscu o próbach zablokowania budowy pomnika Armii Krajowej „Wstęga Pamięci”, który ma stanąć między Wawelem a Skałką. Jest w tej sprawie uchwała Rady Miasta Krakowa, są zabezpieczone środki finansowe, magistrat ogłosił kolejny przetarg na wykonanie monumentu.

Niestety, znowu zgłoszony został przez jednego z radnych projekt, którego celem jest niedopuszczenie do uczczenia bohaterów walk o niepodległość Polski w takiej formie, jaką oni sami uznali za najbardziej stosowną, a radni poparli ich koncepcję. Zaproponował on zorganizowanie panelu obywatelskiego, chociaż lokalizacja pomnika została wybrana w podobnej formie, czyli w konsultacjach społecznych.

Chcę mocno podkreślić, że każda propozycja „ulepszenia” tego, co dawno zatwierdziła RMK jest - niezależnie od intencji występujących z nią osób - odbierana przez żołnierzy AK oraz wspierające ich Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie jako akt wrogi wobec nich.

Mam nadzieję, że radni odrzucą projekt uchwały o panelu, a prezydent miasta dołoży wszelkich starań, aby najpóźniej na 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, którego zbrojnym ramieniem była Armia Krajowa, czyli 27 września, można było odsłonić „Wstęgę Pamięci”.

Jerzy Bukowski

Komentarze (4):

WstęgaPapieruTrójwarstwowego2019.01.24 9:50
Samozwańczy arbiter kombatanctwa i ciężki pomnikomaniak Bukowski w natarciu. Gdzie tylko zobaczy skrawek wolnego miejsca, zaraz tam chce postawić coś obrzydliwie pamiątkowego według własnego widzimisię. Może dać mu szansę na zagospodarowanie jakiegoś zakątka w szpitalu dla czubków?
Andrzej Malik2019.01.24 8:02
Zacznijmy od tego, ze miasto poczatkowo za pomnik mialo nie placic, bo mial byc w calosci postawiony ze skladek spolecznych. Procz tego, pomnik jest przeszkaradny- ndewastuje miejsce gdzie obecnie wypoczywają ludzie- zielonych skrawkow w centrum Krakowa nie ma za duzo. W Krakowie jest juz muzeum AK, ostatnio Krakow zostal "obdarowany" koszmarna szkarada pod nazwa pomink Kuklinskiego. Boguojczyznianymi pomnikami zostal obsypany park Jordana. Jakby tego bylo malo, p. Bukowski chce jeszcze uszczesliwic Krakusow szkarada na placu Inwalidow. AK mialo bardzo slaby zwiazek z Krakowem, i stawianie tu kolejnych pomnikow jest kompletnie bez sensu.
Marek212019.01.24 8:17
Im bardziej bez sensu, tym bardziej patriotycznie. Od prostych, pozytywistycznych sensów (tereny rekreacyjne) są zdrajcy typu Tuska, a nie Patrioci Wyklęci. Dla nich każdy wolny kawałek trawy nad rzeką jest hańbą, zdradą i dowodem zapomnienia o Bohaterach.
Jan Radziszewski2019.01.24 8:00
Nie ma co się dziwić żydy z importu podnoszą głos . ot dlatego że trwa już czas władzy Czerwonego Smoka /Ap 12,3 nn 13,1 nn.) tj. Szatana który zaczął się od końca października 2017 po 100 lat od Rewolucji Bolszewickiej który ma trwać 3337 dni - ok 400 A szykują na świecie żydzi - kryzys finansowy który rozpocznie wojnę Izraela z Syrią i Iranem którego pokłosiem będzie jn. zapowiedź 30.11.2012, Wrogowie Żydów ze wszystkich narodów jednoczą się, aby zniszczyć Izrael Żydów będą traktować gorzej niż traktowali ich podczas ludobójstwa, które miało miejsce w czasie II Wojny Światowej. Tak, jak przepowiedziano, ucisk będzie wyraźnie widoczny w Izraelu. Z powodu Izraela wojny będą się rozszerzać, aż w końcu trudno będzie rozstrzygnąć, kim jest prawdziwy wróg. Wkrótce potem zostanie podpisany traktat pokojowy, a człowiek pokoju wejdzie na światową scenę. Unia Europejska będzie miażdżyć wszystkie ślady Boga. Bestia z dziesięcioma rogami, którą jest Unia Europejska, zmiażdży wszystkie ślady Boga. Teraz jest czas na przygotowanie się do ich okrucieństwa, które będzie bez precedensu, gdy dojdzie do zniesienie chrześcijaństwa. Jak bardzo będą dumni, gdy ten niewielki, skrywający się dotąd wśród nich, wzrośnie i będzie szczycić się swoją mocą. /żyd Antychryst Antonio Tajani /syn Bp i hebrajskiej zakonnicy / Będą więc przyklaskiwać powołaniu przywódcy nowego kościoła, a jego moc będzie się rozszerzać na świat. Czy nie dlatego ten symbol oparty na zakotwiczeniu w wierze KK budzi złe skojarzenia żydów tej nacji przeklętej #Krew jego na nas i na syny nasze " wyrzeczenia się Boga "«Szybko! Jutro jest Pascha. Trzeba wszystko skończyć przed wieczorem! Wspólnicy! Lekceważycie nasze Prawo! Ciemięzcy! Śmierć najeźdźcom i ich Chrystusowi! Kochają Go! Patrzcie, jak Go kochają! Weźcie Go więc sobie! Weźcie Go do waszego przeklętego miasta! Odstępujemy wam Go! Nie chcemy Go! Padlina – bydlętom! Trąd – trędowatym!»