Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego ponownie uderzyli w szarą strefę gier hazardowych. Na terenie Krakowa zlikwidowali pięć punktów z nielegalnymi grami oraz zatrzymali i zabezpieczyli 18 automatów.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie regularnie prowadzą zintensyfikowane działania mające na celu zwalczanie szarej strefy w organizowaniu nielegalnych gier hazardowych. Ścisła współpraca krakowskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny przyniosła rezultaty.

W styczniu br. na terenie Krakowa funkcjonariusze zlikwidowali pięć punktów, gdzie organizowane były nielegalne gry hazardowe bez wymaganej koncesji oraz ich uprzedniej rejestracji.  
12 oraz 13 stycznia br. w rejonie Podgórza Duchackiego zabezpieczono łącznie 5 automatów do gier hazardowych. Podobne akcje funkcjonariusze przeprowadzili również w Krakowie 17 stycznia br. w rejonie Starego Miasta, zabezpieczając 6 automatów oraz gotówkę w kwocie blisko 2 tysięcy złotych. Dzień później w okolicy Krowodrzy zabezpieczono 3  nielegalne automaty, a 26 stycznia na krakowskim Bieżanowie zabezpieczono 4 tego typu nielegalne urządzenia.

Posiadanie automatów do nielegalnych gier hazardowych (bez odpowiedniej koncesji) zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o grach hazardowych w kwocie łącznej miliona ośmiuset tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat  3.


mp/policja.pl