Korwin-Mikke ukarany za swoją ,,gorącą szesnastkę’’ - zdjęcie
07.10.20, 19:47Fot. screenschot: Twitter - Janusz Korwin-Mikke

Korwin-Mikke ukarany za swoją ,,gorącą szesnastkę’’

7

Jeden z liderów Konfederacji Janusz Korwin-Mikke w ramach internetowej akcji #Hot16Challenge nagrał film, w którym wzywał m.in. do wieszania socjalistów. Sprawa trafiła do sejmowej Komisji Etyki, która teraz ukarała posła.

#Hot16Challenge to internetowa akcja przeprowadzona wiosną tego roku, która miała na celu promocję zbiórki pieniędzy na wsparcie dla służb walczących z koronawirusem za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Znane osoby ze świata kultury i mediów nagrywały amatorskie nagrania, na których rapowały szesnastowersowe zwrotki, a następnie nominowały kolejnych uczestników.

Do akcji dołączył też polityk Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. Ten jednak nie miał chyba na celu promocji charytatywnej akcji, a jedynie zbluzganie swoich politycznych przeciwników. W filmiku, w którym wystąpił z pistoletem i maczetą w dłoniach, wziął na swój „celownik” socjalistów. W hip-hopowym „utworze” zatytułowanym „Jestem rapu Bogiem”, nazywał ich „szmatami” i przekonywał, że powinno się ich wieszać, czy przynajmniej „obcinać jaja”.

Sprawa trafiła do sejmowej Komisji Etyki. Poseł Konfederacji został ukarany karą upomnienia. Przewodnicząca komisji stwierdziła, że w swoim filmie polityk „nawołuje do zabijania demokratów”.

- „Poseł Korwin-Mikke dostał upomnienie, ponieważ rozumiemy, że rap ma swoją specyfikę, ale też jasno trzeba powiedzieć, że takie rzeczy (nawoływania w klipie - PAP) nie powinny mieć miejsca” – stwierdziła Monika Falej.

kak/PAP, Fronda.pl

Komentarze (7):

york2020.10.8 16:09
do psychuszki z tym dziadem.
Jerzy2020.10.8 16:09
no proszę - pisowska komisja stwierdziła że lewak i socjalista to demokrata... no, ale po zatwierdzeniu 5 lat więzienia za znieważenie pedofila już mnie PiS niczym zadziwić nie może....
AdKa2020.10.8 8:00
Prezes bardzo się przejął. I fani nagrania również.
Michał Jan2020.10.8 5:55
Myślę, że po tym, jak go potraktowała owa komisja, JKM ze wstydu zamilknie na co najmniej pół roku.
Marco Breslaviano2020.10.7 20:57
Jakim wy jesteście dnem, pisowskie presstytutki. Takim samym zresztą jak owa komisja. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, by poświęcać tego typu wydarzeniu choćby jedno zdanie. Zajmijcie się lepiej waszym obleśnym komuchem z Żoliborza. Nawet były pisowski minister własną partię określa jako marksistowską. Dlaczego guru waszej pisowskiej sekty od 5 lat nie pozwala na zakaz mordowania nienarodzonych dzieci, natomiast przyszłość większości parlamentarnej uzależnia od poparcia dla ochrony życia poczętego norek i jenotów? Macie medium w solidnym zasięgiem. Jako rzekomi katolicy powinniście każdego dnia przypominać o tym temu obleśnemu komuchowi. Splunąć wam, obłudnicy, w twarz to za mało. Pisowskie łajno!! Tfu!!
Rdest2020.10.7 22:19
Ty czerwony wieprzu peowski. Wszystko to o sobie dokladnie nabazgrales. Czapeczka nie uwiera? Wszyscy w domu?
Michał Jan2020.10.8 5:52
Wydaje Ci się, że coś wniosłeś tymi bazgrołami?