Koronawirus. Wrócą obostrzenia w całej Polsce?! Szumowski ostrzega i dodaje: Wzrosła transmisja pozioma - zdjęcie
10.08.20, 07:00Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera

Koronawirus. Wrócą obostrzenia w całej Polsce?! Szumowski ostrzega i dodaje: Wzrosła transmisja pozioma

31

Od pewnego czasu liczba zakażeń w Polsce rośnie zdecydowanie szybciej niż do tej pory. W niektórych powiatach wprowadzono znów obostrzenia dotyczące epidemii. Minister Łukasz Szumowski przestrzega:

Im bardziej będziemy lekceważyć zasady sanitarne, tym jest większa szansa, że strefy czerwone będą się rozlewały na mapie, aż w końcu obejmie cały kraj i będziemy mieli dosyć istotne obostrzenia w całej Polsce”.

Jednocześnie minister podkreślił, że choć ogromną liczbę dodatnich wyników podnoszą przede wszystkim ogniska zakażeń, wzrosła też transmisja pozioma. „Jeszcze nie w sposób jakiś dramatyczny, ale jednak”

- mówi szef resortu w rozmowie na antenie radiowej „Jedynki”.

Minister mówił:

Jeżeli na Pomorzu mieliśmy kilkanaście przypadków, a teraz mamy około 50, to pokazuje, że tam też to wzrasta. Jednak zmniejszone dystansowanie, brak maseczek, pewna beztroska i niestety wesela, czy imprezy rodzinne, kluby – które nie powinny działać, a działają, to są ewidentnie te źródła, które rozsiewają wirusa”.

Podkreślił też, jak ważna jest tutaj zmiana nastawienia Polaków. Dodał, że aby liczba zakażeń nie rosła tak szybko konieczne jest przestrzeganie rygorów i zamiast uważania, że narzuca je „satrapa z rządu”, należy stosować się do nich w trosce o życie i zdrowie słabszych oraz starszych.

dam/PR1,niezalezna.pl

Komentarze (31):

Transmiter2020.08.10 17:53
A co z pionową?
Tomasz2020.08.10 14:36
Kilka miesięcy temu w komentarzach krytyka Szwedów, że nie stosują żadnych obostrzeń, zły kraj, który chce nabyć odporność kosztem starszych i schorowanych. A teraz epidemia to spisek i ściema.
mila2020.08.10 12:07
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zaostrzenia-maseczkowe-dyktuja-zydzi-z-wall-street-2020-08
Neptun2020.08.10 10:33
A co zrobić jeśli sam Rząd lekceważy zasady sanitarne w imię poprawności politycznych i dobrych relacji z ludźmi a może dlatego , że WIE WIĘCEJ ? Dopiero co w Toruniu mieliśmy piękna wielogodzinną uroczystość otworzenia Parku Pamięci Narodowej z udziałem Rządu i p. Kaczyńskiego. Może być ona przykładem STOSOWANIA się Polaków do obowiązujących przepisów. Duże zgromadzenie, człowiek koło człowieka, na początku maseczki a POTEM większość bez maseczek. Tzw. "Luz- bluz". Inny przykład mamy LATO zatem MUSIMY wyjeżdżać na WAKACJE NAWET rząd wymyślił bony 500zł. aby zachęcić do przemieszczania i potencjalnego zarażania. nIE bój SIE NARODZIE ! Jedź w Polskę ! To ta transmisja wirusa PIONOWA wdrażana przez Rząd włacznie z p. Szumowskim. Będzie czym straszyć po powrocie i uzasadniać "jesień". Powróciliśmy do masowych imprez promowanych przez Prezesa Kurskiego CZŁOWIEKA Z ŻELAZA. Co tam jakiś "wirus" JEST IMPERAZA , bawmy się po staremu. A w Gdańsku mamy doroczny JARMARK i turystów z całego kraju , którzy każdego dnia DZIELĄ SIĘ wirusem podnosząc wskaźniki zachorowań na Pomorzu. Zatem w imię WOLNOŚCI , solidarności , miłości bez granic zaleca sie nam na lato RADOŚĆ i SWOBODĘ . Co tam zagrożenia. Martwić sie będziemy po wakacjach. Pan Szumowski będzie tryumfował ; A nie mowiłem ! To jest własnie PARANOJA rządzących .
Dobrze ćfok neptun2020.08.10 13:43
Ludzie !!! Czy wyście już zupełnie powariowali od tych teori spiskowych. Jak wy włączycie telewizor to zobaczycie ile codziennie przybywa zarażonych nowym zabójczym wirusem. Widziałem wyjątkowo dramatyczne sceny ludzi zarażonych byli pod respiratorami konali, pokazywali szpitale pękające w szfach od kowidziarzy, bardzo boimy się z żoną. Ja to nawet na noc nie wyłaczam telewizji wiadomo ze muszę wiedzieć na bierząco i lubie być dobrze poinformowany. W TV to przynajmniej tęgie naukowe głowy sie wypowiadają a wy tu to co nikt nie zna się na niczym żadni z was naukowcy. W domu trzymamy słuszny a nawet większy odstęp, każdy ma swoja metrówkę, nigdy nie siedźimy razem w jednym pomieszczeniu. Mało tego wprowadziliśmy z żona swoje obostrzenia zero bzykania dotykania bo wiadomo odstęp, każdy śpi osobno, każdy ma swoje jeden tależ głęboki, jeden płytki jeden widelec i łyżkę kubek. Zawsze wkładamy po umyciu(myjemy 5 razy na raz) wszystko do mikrofali no bo to pomoże zniszczyć te paskudztwo. Oczywiście ręczniki każdy swoje(pierzemy 3 razy). Dodajemy trochę żrącej chemi do jedzenia żeby zmaksymalizować ochronę jamy ustnej, ja jeszcze płukam gardło spirytusem technicznym. Dzieciakom tego nie daje doustnie ale nacieramy im skórę w celu dezynfekcji dokładnie co 30 minut. Dodatkowo nosimy okulary ochronne na oczy(uszczelniamy silikonem) no i oczywiście w domu też nosimy maseczki ja to nawet dwie zakładam żeby zwiększyc ochronę, a jak widzę że ktos nie ma maski jakis sąsiad to odrazu łapię za telefon i dzwonię na służby, bo widziałem w TV minister nakazał tak robić. Jesteśmy na prawdę zdrowo i logicznie myślącymi ludzmi i wiemy co się stało we włoszech czy chinach, sam widziałem mnóstwo trumien naszykowanych dla kowidziarzy, tak w telewizji to pokazywali wszystko widziałem. Jak czytam te wpisy co wypisujecie to czasem myślę że powinni was do warjatkowa zamknąć, a czy nie widzicie naszych dzielnych ministrów oni to dosłownie jak lwy walczą o wasze zdrowie, a wy co psioczycie jeszcze. Ja głupi nie jestem nawet maturę zdałem, i nawet znam pare osób z wyższym wykształceniem, więc wiem co piszę, ale was ludzie to chyba potrzeba by wysłać na resocjalizację posadził bym was na 24 godziny przed telewizorkiem 50 cali na tydzień to i głupot byście nie pisali. Niecierpliwie czekamy na szczepionki , ustaliliśmy z żoną że weżmiemy po 4 dawki czyli z górką żeby było skuteczniej ale dzieciakom damy po 2 bo małe są. Zreszta zobaczymy co powiedzą w telewizji wtedy się okaże co dalej zrobić.
walnij się2020.08.10 13:46
walnij się swoim telewizorem w ten pusty zmanipulowany łeb, człowieku czy nie wiesz że wszystkie media sa juz dawno przejęte przez twoich wrogów, nie ma anijednej polskiej stacji tv ani jednego polskiego radia , przestań ćpać ten bełkot
arbait2020.08.10 10:11
Ten koronaświrus to zwykła ściema masońska. Doprowadzić gospodarkę do upadku a ludzi do śmierci z głodu. Taki mają wyznaczony cel. Chcą ustanowić antychrysta na całej ziemi.
ALOIS2020.08.10 10:05
ZE ZDROWIEM MA NIEWIELE WSPÓLNEGO RACZEJ TO MINISTER PROPAGANDY RZĄDU ŚWIATOWEGO.
Suweren2020.08.10 9:55
A tak swoją drogą, czemu on jestcze na wolności skoro możliwe, że defraudował miliony, ustawiał przetargi. Zabrakło miejsca w celach po aresztowaniach aktywistów LGBT? A może nasz kryształowy pan Minister jest po prostu członkiem pisowskiej kasty. Dla niego nie ma aresztu, nie ma nawet cienia podejrzeń, jak każdy w pis jest od urodzenia po wsze czasy kryształowy. Choler*a mafia.
Wybory i bon turystyczny2020.08.10 9:46
Chyba o czymś zapomnieliście. Pokażcie zdjęcia z plaż.
Mała2020.08.10 9:41
A gdyby tak jutro.... przestać robić testy (tylko w szpitalach-ciężkie przypadki). Znikają obostrzenia. Kto jest chory to się leczy, idzie do lekarza, do szpitala. Jak zawsze było. Nie podajemy żadnych statystyk. I tak tydzień-dwa-miesiąc. Ciekawe jakie by były wyniki. .....Oczywiście lękliwi niech noszą maseczki i nie mam nic przeciwko częstemu myciu rąk :)
TOJA2020.08.10 9:39
,, Jakby ktoś pytał skąd się bierze „wzrost zakażeń”: 16 marca – 1206 testów, 52 zakażenia (4,3%) 26 marca – 3320 testów, 170 zakażeń (5,1%) 31 marca – 4812 testów, 256 zakażeń (5,3%) . . . 4 sierpnia – 25 829 testów, 680 zakażeń (2,6%) 5 sierpnia – 33 647 testów, 640 zakażeń (1,9%) 6 sierpnia – 28 650 testów, 726 zakażeń (2,5%)
Suweren2020.08.10 14:17
A może im większa powszechność tym mniesza wykrywalność. Zastosowanie testów, gdy jest ich mało tylko w najważniejszych przypadkach w ocenie lekarza jest całkiem racjonalne. I tak możesz popełnić błąd pierwszego rodzaju (odrzucić hipotezę zerową).
George2020.08.10 9:38
wstyd i hańba dla tych oszołomów
jery2020.08.10 9:25
Covidianie opanowali rząd. Bareja miałby o czym dziś filmy kręcić :)
grimm2020.08.10 9:19
Posłowie lub/i dziennikarze śledczy powinni sprawdzić te statystyki w szpitalach. Przecież nikt tych danych nie zweryfikował. Przecież tym politycznym wirusem można doprowadzać do bankructwa dobrze prosperujące firmy i przekazywać je w ramach 447. Satrapa został wybrany do tego zadania bo nie ma skrupułów jak na masona przystało.
zdthdxfgh2020.08.10 8:48
pis przez tego gamonia szumilasa prosi się o wpi...r,,,do..l ,
Han2020.08.10 8:36
I w końcu ludzie wyjdą na ulice i przestaną wierzyć w te brednie. Panie Szumowski niech Pan przestanie manipulować ludźmi. Mamy tego dość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
STANISLAW2020.08.10 8:51
Ty może wolisz, żeby koronawirus i śmierc nami manipulowały, tak jak się im tu udało już w milionach dwudziestu (zachorowsań) i z tego ponad 5% "nadprogramowych" śmierci? To ja już wolę poddać się szumowskiemu
rozwijamy program RODZINA SZUMOWSKICH NA SWOIM +2020.08.10 8:26
;] druga fala dotacji idzie!!!!!!!!!!!!!!!!!
jeden_z_nich2020.08.10 8:38
Taką brodę za darmo nosić???
Suweren2020.08.10 8:24
Zagadka. Kto to powiedział: Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie (...) Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca.
nam2020.08.10 9:05
Bo był w odwrocie,ale nierozsądni ludzie z powrotem go roznieśli.Nikt na s nie zwolnij z noszenie maseczek w miejscach publicznych oraz zachowanie dystansu.Będzie gorzej wystarczy spojrzeć na zdjęcia z nad morza ,zbiorników wodnych i gór.Przestańmy zwalać winę na wszystkich tylko nie na siebie
Suweren2020.08.10 9:37
I w miesiąc sytuacja kompletnie się odwróciła? A po co mieli nosić? Przecież premier powiedział, że jest bezpiecznie. Komunikat jest jasny. Nie ma w nim nigdzie mowy, że zagrożenie może powrócić, że należy zachować ostrożność. Nie, za to trzeba iść tłumnie na wybory, bo JEST BEZPIECZNIE, wirus się wycofał, sytuacja opanowana. No i masz.
Torchwood2020.08.10 8:24
Czy przypadkiem premier parę tygodni temu nie mówił, że to dobrze, że Polacy przestali obawiać się wirusa?
Leo2020.08.10 8:21
Sekta wirusowców rozwija natarcie
Jonasz Koran-Mekka2020.08.10 8:12
BRAWO POLSKA!
NA MSZE!!!!2020.08.10 8:03
czas selekji naturalnej pisiorków!!!!
Natalja Siwiec2020.08.10 7:56
Minister Szumowski znowu szykuje jakiś interes
jeden_z_nich2020.08.10 7:41
Ludzie, nie wierzcie im, to jest sekta, taka sama jak szczepionkowcy. Wiara w "koronawirusa" narusza I Przykazanie.
Jerzy2020.08.10 7:39
szumowski, zamiast bredzić podaj przykład jednej osoby zmarłej na koronawirusa, jednej bez żadnych chorób współistniejących czyli czwartego stadium choroby nowotworowej, jeden...