,,Kopcie i czyśćcie ten polsko-szpiegowski brud''. 83. rocznica stalinowskiego ludobójstwa na Polakach  - zdjęcie
11.08.20, 10:30

,,Kopcie i czyśćcie ten polsko-szpiegowski brud''. 83. rocznica stalinowskiego ludobójstwa na Polakach

14

83 lata temu , 11 sierpnia 1937 roku, szef NKWD Rosjanin Nikołaj Jeżow podpisał rozkaz nr 00485 o rozpoczęciu „operacji polskiej”, której celem było wyniszczenie osób narodowości polskiej będących obywatelami Związku Sowieckiego. Rozkaz, przed jego wydaniem, zaakceptowało Biuro Polityczne Komitetu Centralnego WKP(b) z Józefem Stalinem na czele.

Być Polakiem w Związku Sowieckim w 1938 roku to mniej więcej to samo, co być Żydem w III Rzeszy” – powiedziała Helena Trybel, matka byłego premiera Ukrainy Jurija Jechanurowa. W stalinowskiej Rosji Polacy mieli zostać wyniszczeni tylko dlatego, że są Polakami. Jak obliczył historyk Uniwersytetu Harvarda, profesor Terry Martin, w czasie „Wielkiego terroru” w latach 1934-1939 Polak mieszkający w ZSRR miał 31 razy większą szansę być rozstrzelanym niż wynosiła średnia dla innych grup narodowościowych.

Bardzo dobrze! Kopcie i czyśćcie nadal ten polsko-szpiegowski brud. Niszczcie go w interesie Związku Sowieckiego” – napisał Józef Stalin na raporcie, w którym Nikołaj Jeżow poinformował go o pierwszych masowych aresztowaniach Polaków. Enkawudziści natrętnie wykonywali zalecenia krwawego rosyjskiego dyktatora.

Przyjmuje się, że w toku Operacji Polskiej zamordowano bezpośrednio 111 tys. Jednak prof. Mikołaj Iwanow twierdzi, że w ciągu kilku lat w Związku Sowieckim zgładzonych zostało prawie 200 tys. Polaków. Oprócz mordów były także deportacje, które objęły ok. 100 tys. Dziesiątki tysięcy skazano na więzienia lub łagry. Masowy mord na Polakach w sowieckiej Rosji w latach 1937-1938 był jednym z największych ludobójstw w historii polskiego narodu.

Prawni spadkobiercy stalinowskich czekistów nie wstydzą się swojej przeszłości. Nikt nie okazał skruchy za bestialskie czyny poprzedników, nikt nie zrezygnował z użycia podobnej praktyki w przyszłości, nikt nie przekonał świata, że coś podobnego więcej już się nie powtórzy. Nie! Wprost przeciwnie. Po dojściu Putina do władzy, rosyjscy czekiści zaczęli demonstracyjnie i otwarcie szczycić się przeszłością swoich poprzedników. Na przykład, Nikołaj Patruszew, przewodniczący Federalnej Służby Bezpieczeństwa, w wywiadzie dla „Komsomolskiej prawdy” z dn. 20 grudnia 2000 roku poświęconym obchodom Dnia Czekisty, oświadczył: „Nie zrezygnowaliśmy ze swojej przeszłości, Historia Łubianki przeszłego stulecia, które odchodzi, to nasza historia”.

Dziś liczba sympatyków Stalina wśród Rosjan sięgnęła maksimum na przestrzeni ostatnich 11 lat. Informuje o tym BBC, powołując się na wyniki sondażu Centrum Lewady, w miarę niezależnego ośrodka badania opinii publicznej w Rosji.

Jeżeli w marcu 2006 roku sekretarza generalnego CK WKP (b) Stalina z „podziwem”, „szacunkiem” i „sympatią” traktowało 37 % respondentów, to w styczniu b.r. ich liczba wzrosła do 46 %.

Zdaniem wicedyrektora Centrum Lewady Aleksieja Grażdankina, wzrost sympatii do Stalina związany z tym, że w umysłach obywateli kojarzy się on z porządkiem w kraju.

Im bardziej zaostrza się sytuacja w kraju, im trudniejsze wyzwania przed krajem, tym bardziej w masowej świadomości stają się pożądani ludzie o stanowczej postawie. W czasach liberalnych takie nastroje upadają, obecnie zaś – w okresie konfliktu z Zachodem i nawrotu zimnej wojny – widzimy wzrost sympatii w stosunku do takich postaci” – wyjaśnia Grażdankin.

Sondaż Centrum Lewady o postrzeganiu liderów kraju w różnych okresach historycznych przeprowadzano w dniach 20-23 stycznia 2017 wśród 1600 pełnoletnich Rosjan w 48 regionach państwa.

Jagiellonia.org

Komentarze (14):

Michał Jan2020.08.11 16:19
Jako ciekawostkę podam, że piewszym, który Operację Polską opisał i nagłośnił, był uznawany przez Frondę za "ruską onucę" p. dr Tomasz Sommer.
Biden, zgred-gensek partii Demokratycznej.2020.08.11 14:36
J. Biden jest w polityce od ponad 50 lat i jak każdy polityk z takim stażem to jest "corrupted scum". W jego letniej rezydencji w New Jersey lokalny ksiądz odmówił mu komunii, Biden jest takim katolikiem, takim wierzącym jak Putin jest demokratą. Rządził z Obamą 8 lat i zamiast być łącznikiem pomiędzy "colored folks and white majority" - zantagonizował te dwie grupy jak nigdy przedtem w historii USA. Dzisiaj są tego rezultaty. Black Lives Matter, podobnie jak Antifa jest organizacją kryminalną, terrorystyczną. Czarnym nie przeszkadza, że codziennie czarni mordują innych czarnych tuzinami - dzień w dzień. Tylko sami udowadniają, że Black Lives Ain't Worth Shit! To za jego kadencji Hillary the Bitch razem z Łagrowem-Mołotowem nacisnęli sobie guzik "reset". Ale nie tylko tu chodzi o politykę zagraniczną, gospodarczą, ale głównie o U.S. Supreme Court, o nominacje do tego sądu i do sądow federalnych w całym USA. Bo to sądy decydują jaką droga pvjdzie USA. ---------- Kto wygra? Będzie to m.in. zależało kogo sobie Biden wybierze na "Veep".
Szybka Randka2020.08.11 14:28
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Olo2020.08.11 13:21
A ile tych bękartów stalina, tzw staliniątek szczuje w Polsce przeciwko Polakom i Polsce !
Olej2020.08.11 12:12
Czyta się czyta. Tu 100 tys. tam 200 tys. gdzie indziej kilkaset, gdzieś w dołach odnaleziono kilkanaście tys. Polska historia ze współczesnym tłem młodych, nie rozumiejących niczego z przeszłości, debili poprzebieranych na różowo, sprowadzających swoje istnienie do własnego przyrodzenia, tudzież do gęby. Tragedia ludzkiego bytu czy tragedia polskiego rozumu i pamięci ??? Co do tych moskiewskich, zrobiono z nich mutację ludzką sprowadzając do roli stłamszonego lękiem i strachem bydła, które reaguje behawioralnie jedynie na bodźce bata i nagrody. Sowiecki czeławiek ot co, ot i wsio !!! Czy oni kiedykolwiek się z tej śpiączki bolszewickiej przebudzą ? Szukają szpiegów, wrogów, w ciągłym stanie oblężenia i paranoi, donos na ojca, matkę, syna, nikt nie może być pewny chwili i drugiego, z którym coś bałaka. Każde słowo cyzelowane od strony bezpieczeństwa, okrągłe, bezowocne i miałkie, coś o pogodzie, chmurach, kapuście. A i tak ostrożność, aby nie zostać oskarżonym o szpiegostwo, w sprawdzaniu nastrojów pogodowych i samej pogody nad ludźmi sowieckimi, która również jest pod kontrolą. Wzmożona czujność, napięcie, każdy akcent i drgnienie powieki gdy rozmowa niebezpiecznie zbacza gdzieś w pobliże sowieckiej władzy, chwalonej zawczasu i uprzedzająco, z portretem Władimira w klapie. ,,Ciszej jedziesz dalej budiesz'' no i jeszcze jeden aforyzm czekistowski - żyt budiesz j......t nie zachoczesz. Ot i jakoś trwa ta dola i niedola podlewana syropem potęgi jak pijanym zwidem, z którego tylko na chwilę się budzisz i ponownie zapadasz w błogość trwania.
Alojzy Cedzidło2020.08.11 12:01
Czytając te pierwsze komentarze , poczułem śie wśród Polaków. Przynajmniej tu ( ale w kraju raczej nie ) jesteśmy solidarni ,
Pat2020.08.11 11:38
No i następne generacje stalinowców robią co mogą żeby wykonać ten rozkaz
Jan Radziszewski2020.08.11 11:30
Biedny oj Bardzo biedny ten Kagan Bej generallissimus żyd brat mason B'nai B'rith Jude Stalin diabły które umiłował za życia dają mu dobrze popalić w jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15 w tzw ciemnościach zewnętrznych Ap 22,15) nie siedzi jak na ziemi na złotym tronie władzy tylko zamknięty jest w celi wiecznej śmierci któremu umila wieczność sam car tj cezar żydowski Lucyfer i Belzebub jego synowiec Bestia z morza /Ap 13,1 nn) z gwardią piekielnych cherubów i płaczą nad mim gorzko czerwonoarmieńcy i żydzi z NKWDa wkrótce dołączą do ich grona Iluminaci z ILLUMINATI z żydowskiej Ameryki.
Japa2020.08.11 11:53
Ojcze Janie . Też uważam ,że ta kara po śmierci mordercy milionów ludzi , jest słuszna . Tyle ,że po śmierci . Za zycia , wielbiony , mordował tych co go nie wielbili .Ba ci co go wielbili żyją sobie w Polsce dostatnio Ja to też rozumie . Był taki , co nosząc święty obrazek w klapie , rozgrzeszył ich w imię "grubej krechy" W tych swoich planach misyjnych , powinien (moim zdaniem) Ojciec zaplanować nawrócenie albo karę doczesną . bo w piekło oni nie wierzą . Karę , bo jak na razie , to im dali stołki jak w nagrodę za grzechy.. W Brukseli . Nawet sztandar sobie urozmajcili . Z czerwonego na kolorowy.
Portofino2020.08.11 11:16
Nie można było zrobić z nich ludzi sowieckich, musieli więc umrzeć. Dla nich ważniejsza od śmierci była ich wiara katolicka i ściśle z tym powiązana przynależność narodowa.
Anonim2020.08.11 11:00
Polska to jedyny kraj na świeci , którego żołnierze zdobyli Moskwę i Kreml . Polak mógł zostać carem Rosji , ale nie przeszedł na prawosławie , chwała mu za to.
oko2020.08.11 10:49
J.......l pies kanarka, kanarek Stalina, Stalin Miczurina Miczurin Lenina.
harry2020.08.11 11:05
Lenina to j-----ał głównie Zinowiew. Tam 80 procent twórców nowego, najwspanialszego ustroju świata tworzyli pederaści. Do tego w ogromnej większości byli Żydami. To wyznaczniki każdego nowożytnego totalitaryzmu.
Portofino2020.08.11 11:09
Owocem ich związku była Krupska.