Obłęd! Niemiecki profesor i jezuita głosi homoherezję - zdjęcie
28.02.20, 13:58Fot. via Pixabay

Obłęd! Niemiecki profesor i jezuita głosi homoherezję

49

„Pismo święte nie może być jedyną podstawą kościelnego stanowiska na temat homoseksualizmu”

- twierdzi niemiecki teolog, o. prof. Ansgar Wucherpfennig SJ, rektor Filozoficzno-Teologicznej Szkoły Wyższej Sankt Georgen we Frankfurcie.

Zdaniem postępowego uczonego należy:

-„wziąć pod uwagę ustalenia współczesnych nauk społecznych oraz często bolesne doświadczenia wierzących”.

Jezuita ubolewa nad tym, że w Kościele katolickim nie można błogosławić par homoseksualnych. Szokujące jest stwierdzenie katolickiego kapłana, że takie ceremonie muszą odbywać się „za zamkniętymi drzwiami”. Sam zresztą przyznał się do tego, że udzielał takiego „błogosławieństwa”. W jego ocenie błogosławienie par jednopłciowych jest w pełni zgodne z nauczaniem Kościoła.

Oczywiście, ładnie brzmiącą (choć fałszywą) teologię można dopisać do wszystkiego, i również o. Wucherpfennig popiera swoje tezy pseudo-teologicznymi argumentami. Mówi np. o „płodności” par jednopłciowych, która wyraża się tym, że homoseksualista przyznaje się do swojej wiary, troszczy się o osoby starsze czy angażuje się w prace socjalne. Konia z rzędem jednak temu, kto wykaże, że te aktywności wynikają wprost z homoseksualizmu.

Niemiecki profesor uważa, że Kościół powinien głosić, iż wartości w związkach homoseksualnych są takie same, jak w związkach heteroseksualnych. Słowo Boże jednak nie jest dla niego najwyższym locus theologicus tylko w kwestii homoseksualizmu. Również w sprawie małżeństwa nauka Ewangelii jego zdaniem jest nieaktualna, bo małżeństwo czasami się po prostu nie udaje i rozpada.

 

W 2018 roku o. prof. Wucherpfennig został obłożony przez Stolicę Apostolską sankcjami, jednak wystąpienie niemieckiego Episkopatu i niemieckich jezuitów doprowadziło ostatecznie do zdjęcia tych sankcji, i teraz dalej teolog ten swobodnie głosi w Kościele swoje niekatolickie poglądy.

 

kak/ PCH24.pl

Komentarze (49):

Maximo2020.02.29 14:46
Kpł 18:22.24-25.29" Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! "Bo każdy, kto czyni jedną z tych obrzydliwości, wszyscy, którzy je czynią, będą wyłączeni spośród swojego ludu." Kpł 20:13 " Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli." Rz 1:25-28.32 26. "Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze." 27. "Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."
Ala2020.02.29 13:31
Koszmar, Biblia to Słowo Boże, Słowo Boże jest słowem od Boga, od Niego pochodzi i jest, było i będzie jedyną podstawą, jak uważasz inaczej, to znaczy, że marnby z ciebie ksiądz księże, niesty, Boże miej nad jego ślepotą litość.
Durczykiewicz2020.02.28 20:39
Księże Profesorze, co się Księdzu stało? Skąd takie poglądy? Dlaczego nie można w KK błogoslawić par homoseksualnych?? Śpieszę z odpowiedzią - bo Bóg po to łaczy kobietę i mężczyznę w parę, by się rozmnażali, by mieli dzieci, by się kochali a przez to dawali przykład miłosci swoiim dzieciom! Rodzicielstwo to oddawanie życia drugiemu, tak jak Pan Jezus na krzyżu oddał Siebie nam. A dwaj homoseksualiści ... co to ma wspólnego z prokreacją...? Nic! Jeszcze Ksiądz Profesor nie rozumie?!
Yoshka2020.02.29 2:28
Odnośnie instytucji małżeństwa w pełni się zgadzam, sprawa jest jasna, ale błokosławieństwo dla par homoseksualnych to jeszcze nie małżeństwo, jakby bardzo tego nie chcieli to nigdy nie będzie. Co do prokreacji, to są też małżeństwa bezpłodne i Biblia również odpowiada co wówczas czynić - surogatki i adopcja. Przykład zapłodnienia niewolnicy małżonków aby urodziła dziecko bezpłodnej parze. Biblia mówi też że surogatce należy się sowite wynagrodzenie, tak właśnie było w przypadku najsłynniejszej biblijnej “surogatki”, Hagar, która otrzymała jako zapłatę wolność. Także brak prokreacji w małżeństwie nie jest jednoznaczne z tym że małżeństwo przestaje istnieć, a związek homoseksualny małżeństwem nie jest i nie będzie, będzie tym czym jest związkiem homoseksualnym, ale czemu kochającym się ludziom odmawiać błogosławieństwa?
leszczyna2020.02.29 18:52
Biblia mówi o surogacji idąc na wzorem kodeksu Hammurabiego: bohaterowie biblijni postępują tak, jak wtedy należało zrobić. Ale Biblia mówi jeszcze coś: czy to dobrze, że tak zrobiono. I tu mamy nową jakość: Bóg na dziedzica Abrahama nie wybiera Izmaela, ale daje mu potomka w osobie Izaaka, który pochodzi z małżeństwa, a nie z surogacji. Więc warto pamiętać, że oprócz opisu czynów mamy do czynienia z oceną tych czynów. Prokreacja w ogóle nie tworzy małżeństwa i jej brak go nie unicestwia. Małżeństwo tworzy przysięga wyrażająca wolę jego zawarcia. Czemu kochającym się ludziom odmawiać błogosławieństwa? Ano temu, że nad uczuciem góruje moralność. Jeśli ktoś się zakocha w cudzej żonie, nie należy mu się błogosławieństwo, ale upomnienie z powodu grzechu. Związek homoseksualny jest wbrew naturze i jest Bogu obrzydliwy, więc jak ksiądz ma go błogosławić?
arbiter elegancji2020.02.28 20:25
Artykuł o przeglądarkach z 2018 roku. W międzyczasie f-ma Microsoft zmieniła w Edge reendering engine na opensource'owy i zapowiedziała wydanie w 2020 roku wersji Edge dla Linuksa. Czas na update, Leszku.
Atheisten sind dumm - A . Einstein 2020.02.28 20:07
- "𝐈𝐦𝐢𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐜𝐞𝐫𝐞𝐬𝐭 𝐟𝐨𝐫𝐦 𝐨𝐟 𝐟𝐥𝐚𝐭𝐭𝐞𝐫𝐲 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐨𝐜𝐫𝐢𝐭𝐲 𝐜𝐚𝐧 𝐩𝐚𝐲 𝐭𝐨 𝐠𝐫𝐞𝐚𝐭𝐧𝐞𝐬𝐬.”- O. Wilde Learn to read English and then read to learn. https://www.pcworld.com/article/3213031/best-web-browsers.html "Linux" - wishful thinking, better yet, shove it to your ass.
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.02.28 18:26
Przejdź na Linuksa, to ci nie zniszczą i będziesz mógł pornosy przeglądać do woli. Do trolowania "na blogach" nie potrzebujesz MS Office i Adobe CS. https://getfedora.org/pl/workstation/download/
Cierpliwy2020.02.28 17:35
„Pismo święte nie może być jedyną podstawą kościelnego stanowiska na temat homoseksualizmu”. To znaczy nagiąć Stary i Nowy Testament do aktualnych potrzeb "wiernych", lub odrzucić to co nie pasuje w Nim, do ich współczesnych hedonistycznych zachowań. Po co Stwórca przysłał swego Syna na tą "niebieską kulkę" do Izraela? Czy Jezus nie powiedział:" Ja narodziłem się po to by dać świadectwo prawdzie". I dalej:" Ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie".I także nie powiedział do faryzeuszy słowami proroka Izajasza:" Ten lud czci mnie wargami, ale jego serce daleko jest ode mnie, i czczą mnie na próżno, głosząc nauki , które są nakazami ludzkimi". Czy profesor to nie współczesny faryzeusz? To komu On służy?
Tam2020.02.28 19:24
Katolicy wiele zmienili, nie?
Cierpliwy2020.02.28 20:36
Napisane jest: Łk 18;8 "Ale czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, kiedy przyjdzie?"
leszczyna2020.02.28 21:15
Nie.
Yoshka2020.02.29 2:18
Zaraz, skoro w prawie są zakazy i nakazy, które zostały zmienione to chyba zmienili, nie? Jakoś nie pamiętają aby dzień sobotni świecić, ani by nie używać wizerunków jako przedmiotów kultu, noszą ubrania z różnych tkanin i tak dalej. Nawet dekalog - jedyny tekst prawa napisany osobiście przez Boga zmienili dla swoich potrzeb. Inna sprawa czy słusznie, ale twierdzenie że nie jest po prostu zwykłym kłamstwem. Tym bardziej nie rozumiem o co chodzi z homoseksualizmem - ok w starym testamencie Bóg zesłał na mieszkańców Sodomy homoseksualizm jako karę za grzechy, ale katolicyzm opiera się podobno na nowym testamencie, przykazaniach Jezusa, a ten jakoś homomeksualitów nie ścigał ani nie potępiał i w ogóle potępianie, poniżanie ludzi jest mało zgodne z nauczaniem Jezusa. Ok ktoś powie że jednak dzielił ludzi na lepszych i gorszych ze względu na rasę, pochodzenie, narodowość (epizod z kobietą kananejską), ale w końcu choć trochę poobrażał kananejkę i jej dziecko zwyzywał od szczeniąt (matke w domyśle od suk) z powodu pochodzenia to jednak ostatecznie okazał łaskawość. Jak pogodzić nauczanie Jezusa z postawą Kościoła wobec mniejszości seksualnych? przecież to jest schizofrenia jakaś.
Cierpliwy2020.02.29 16:37
Bóg nie zesłał na mieszkańców Sodomy homoseksualizmu jako karę za grzechy, ale zniszczył miasto " ogniem z Nieba", właśnie za rozplenienie się tej dewiacji na wszystkich mężczyzn i młodzieńców w Sodomie. Zresztą Sodomę odkopano.Po drugie Tora jest częścią Starego Testamentu, który jest również podstawą fundamentu Kościoła, bo Jezus w swych naukach powoływał się na Pismo ( " Ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie"" Również św. Paweł w Listach też odnosi się do tej dewiacji. "Gdzieś dzwonią ,ale nie wiadomo w który kościele". Poczytać a potem pisać komentarze. "Szukajcie a znajdziecie".
leszczyna2020.03.1 0:04
Nie napisałam, że katolicy nic nie zmienili, ale napisałam "nie" na pytanie, czy wiele zmienili. Nie widać? Dzień szabatu był częścią opisu stworzenia świata, do którego nawiązał Paweł pisząc o Chrystusie, że jest nowym stworzeniem. Dzieło Mesjasza było wypełnieniem misji pojednania ludzkości z Bogiem i ustanowienia nowego ludu bożego, jakim jest Kościół. Dlatego Paweł napisał: "Niech nikt więc o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia, bądź w sprawie święta czy nowiu czy szabatu" (List do Kolosan 2,16). Nowym Dniem Pańskim jest pierwszy dzień tygodnia, czyli niedziela. Dziwnie zgodny jesteś z internautą @Pedagogiem, który też twierdził, że Bóg ukarał Sodomitów homoseksualizmem, choć nic takiego nie ma w Biblii. Podobnie żal czytać, co wypisujesz o Jezusie i Kananejce, ale niech tam. Dodam Ci tylko, że stosunek Kościoła do "mniejszości seksualnych" wynika z takich słów Jezusa, jak "opuści człowiek ojca i matkę i złączy się z żoną swoją" oraz "idź i odtąd już nie grzesz."
Wojtek Polak2020.02.28 17:01
kolejny zafascynowany zboczeniem '''kapłan''. podejrzewam ''o.prof. Wucherpfenniga'' o osobowość sodomską dlatego nigdy nie powinno się wyświęcać takich ludzi na kapłanów i tym samym nie obrażać Stwórcy. KK powinien się oczyścić z ludzi z takimi skłonnościami i nie gorszyć. Biblii jest wyraźnie napisane na temat homoseksualizmu a my mamy bardziej słuchać Boga a nie ludzi.
ZNISZCZĄ CI KOMPUTER !!! 2020.02.28 16:32
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐫𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐢𝐧𝐟𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐢𝐫𝐮𝐬𝐚𝐦𝐢. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
anonim2020.02.28 16:18
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz za DARMO!
taro2020.02.28 15:29
jak taki chory czlowiek zlo blogoslawil za zamknietymi drzwiami, to niewiadomo co mu w kalfasie swita i co jeszcze wyswiecal, niech nawet nie probuje swej lapy w moim kierunku podnosic. Jak widac juz nawet golym okiem,bolszewicy zasiali debilizm pomiedzy klerem i teraz zbieraja plony, kazdy luther bedzie swoje pieprzyl, tylko nie ma tyle koscielnych drzwi,by na nie ciagle nowe kartki przybijali
mir2020.02.28 15:13
a juz w ogóle nie rozumiem po co teggo pragną pary homo
Yoshka2020.02.29 2:30
To chyba oczywiste, jeśli para homo jest wyznania katolickiego sprawy duchowe są dla nich ważne, a błogosławieństwo kapłana odpowiada na takie właśnie potrzeby duchowe wierzących.
leszczyna2020.02.29 18:42
Jeśli para jest katolicka, to powinna wiedzieć, że albo ma żyć w małżeństwie sakramentalnym albo się rozejść.
Cierpliwy2020.02.29 23:20
W co wierzących?
mir2020.02.28 15:12
blogoslawienie par nie jest do niczego potrzebne to wymysl kleru w celu wyludzenia pieniedzy i przydania sobie znaczenia.
Nie będzie prezydenta pedała w Rz. P. - NIGDY!! 2020.02.28 15:00
DLACZEGO PEDALE NIE JESTEŚ W PRACY? BO ŻYJESZ BEZWSTYDNIE Z PODATKÓW KATOLI, PRAWAKÓW I MOHERÓW - TY BEZWSTYDNY PEDALE!!! PEDAŁY PEDOFILE MORDUJĄ LUDZI ZARAZAJĄ HIV DZIECI!!! GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ? W "CHINACH"! GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
YourFavoriteFutureArsewipe2020.02.28 18:46
Gdzie twoja książka o Romanie Dmowskim?
Dam2020.02.28 14:56
KK nie uznaje wielu zakazów i nakazów zawartych w Piśmie Świętym. Czy jeżeli Kościół wybiera sobie, co jest a co nie jest ważne, to czy to wciąż jest Słowo Boże, czy może po prostu słowo księdza? Ponieważ ktoś zaraz zapyta, przykłady: zakaz golenia boków brody, zakaz obsiewania pola dwoma różnymi typami zboża, zakaz noszenia ubrań z dwóch różnych tkanin, nakaz zabijania czarownic, nakaz brania w niewolę...
taro2020.02.28 15:32
przestan wymieniac nam protestanckie nakazy.
Dam2020.02.28 16:51
Protestanci mają jakieś inne Pismo Święte? Jakąś edycję rozszerzoną? Czy może po prostu Katolicy stwierdzili, że te zakazy/nakazy są nieważne? A skoro te kilka jest nieważnych, to czemu nie inne? Bo ksiądz tak powiedział.
Wojtek Polak2020.02.28 17:06
jak nie masz pojęcia o czym piszesz to nie pisz bo robisz z siebie błazna . haha
Tam2020.02.28 19:21
Polochu, u ciebie z główką wszystko w porządku?
arbiter elegancji2020.02.28 19:21
Ale on ma rację. Przytoczony nakaz zabijania czarownic znajduje się również w katolickim kanonie Biblii.
leszczyna2020.02.29 1:15
Znajduje się, ale nie obowiązuje, bo pochodzi z prawa, którego kres ogłosił Paweł Apostoł w Nowym Testamencie.
Yoshka2020.02.29 1:40
No dobra, powiedzmy że masz rację, z tego samego prawa pochodzi przecież podejście do homoseksualizmu, dokładnie pomiędzy goleniem brody a zasadą tekstyliów mieszanych, zatem skoro to prawo zostało przez Pawła Apostoła zniesione to już nie obowiązuje katolików.
Janka2020.02.29 7:55
Nie mówiąc już o lesbijkach, bo o nich nawet nie było jednej wzmianki, tak w Starym jak i w nowym Testamencie, więc potępianie homoseksualistów to chory wymysł i nic więcej. Ciekawe że Nowy Testament za bezprawne uznaje - ateizm, bycie światowcem (ciekawe), rozpustę i homoseksualizm męski, kłamstwo i najlepsze, handel niewolnikami. Jakoś nie przeszkadzało to katolikom przez wieki a i samemu Kościołowi handlować i posiadać niewolników aż do 1835 roku. Skąd zatem taka obsesja katolików na punkcie homoseksualistów, skoro nie wynika ona w żaden sposób z teologii, ani z nauczania Jezusa, ani z Ewangelii?
leszczyna2020.02.29 17:58
Prawo dotyczyło nie tylko opisu czynów, ale i przede wszystkim kar za nie. Np. za cudzołóstwo w prawie Mojżeszowym groziła śmierć przez ukamienowanie, a za nierząd sakralny przez spalenie. Takie prawo, które Paweł określił jako przekleństwo, spod którego Mesjasz wykupił lud Izraela, przestało obowiązywać. Dlatego Sobór Jerozolimski w 49r. ustalił zniesienie obowiązku obrzezania. Ale! - nie zmieniła się ocena moralna czynów karanych u Mojżesza w opisany sposób. Co więcej, do cudzołóstwa Jezus doliczył nawet nieczystą myśl wobec innej osoby, o czynach nie musiał mówić, bo były oczywiste. Zatem Jezus nie złagodził moralnych wymogów prawa Mojżeszowego, ale je wzmocnił! Odpuścił natomiast nałożone przez Mojżesza kary. Tak samo jest z homoseksualizmem czy czarami. We wczesnym średniowieczu Kościół karał nie za czary, ale za oskarżenie o czary. Bo uważał je za głupotę wymierzaną w ludzi. Dopiero po 1000 roku to się absurdalnie zmieniło. Odnośnie homoseksualizmu w NT nie grozi za niego śmierć, ale ocena jest taka sama. Paweł w Liście do Rzymian pokazał to jednoznacznie: współżycie kobiety z kobietą i mężczyzny z mężczyzną podał za skutek nie rozpoznania przez pogan faktu stworzenia świata przez Boga i postępowanie nie szanujące natury, jakie stąd wynika. Praktyki homoseksualne to błąd - gr. "plane", jak w słowie "planeta" - kręcenie się bez celu, błądzenie, łac. "error". Błąd wynikający z mylnego oglądu rzeczywistości. Ten sam apostoł wymieniając katalogi złych czynów, które zamykają człowiekowi drogę do wiecznego szczęścia z Bogiem, wymienił również mężczyzn współżyjących ze sobą. Wobec powyższego nie ma żadnej wątpliwości, że homoseksualizm tak żeński, jak męski, jest jednoznacznie potępiony jako obrzydliwy dla Boga i szkodliwy dla człowieka zarówno w Starym, jak w Nowym Testamencie.
anonim2020.02.28 20:32
To są raczej żydowskie nakazy.
Yoshka2020.02.29 2:31
Protestanckie? To protestanci napisali Biblię? Chyba coś ci się taro pomieszało w łepetynie.
leszczyna2020.02.28 21:13
Jakkolwiek będziesz czytał i wyliczał takie czy inne nakazy i zakazy, zakaz homoseksualizmu jest jednoznaczny zarówno w Starym, jak Nowym Testamencie. Nie zauważyłeś, że szczegółowe prawo Mojżeszowe nie obowiązuje chrześcijan. Szkoda, bo należy o tym wiedzieć.
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.28 14:55
STOP HOMOFOBOM ZATRZYMAJ DEWIACJE KATOPRAWACKĄ STOP IDEOLOGII KATOLICYZMU TAK DLA SPOŁECZNOŚCI LGBT
sara miriam2020.02.29 10:56
Nawet pies zakopuje swoje odchody, a niektórzy chcą się publicznie w cudzych odchodach tarzać. Obrzydliwość.
Atheisten sind dumm - A . Einstein 2020.02.28 14:11
Atheisten sind dumm, aber aber natürlich! Nun, dann flüstere: Nun, dann flüstere: Ich bin Katholikin!
YourFavoriteFutureArsewipe2020.02.28 18:44
Z ciebie taki "katolik" Leszku, jak ze mnie wiedźmin.
K.A.2020.02.28 20:02
Leck mich.
ZERRO2020.02.28 14:08
Trzeba pod uwagę wziąć jeszcze Koran.
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.28 14:57
koran biblia obie zwyrodniałe bajeczki obie powinny być zakazane
Xxxx2020.02.28 17:36
Apage Satanas!
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.02.28 14:05
Skoro nie może być jedyną podstawą w kwestii bałwochwalstwa, to może w w kwestii homoseksualizmu również?
INCZU-CZUNA2020.02.29 10:30
Wszelkie twierdzenia teologów na temat religii - są wewnętrzną sprawą kościoła.