Kongres PiS w listopadzie. Jarosław Kaczyński podpisał zarządzenie - zdjęcie
22.09.20, 11:30Fot. Rafał Zambrzycki SEJM RP via Flickr, CC BY 2.0

Kongres PiS w listopadzie. Jarosław Kaczyński podpisał zarządzenie

7

W listopadzie będzie miał miejsce kongres Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Jarosław Kaczyński podpisał już dziś zarządzenie w tej sprawie.

W trakcie zwołanego dziś kongresu PiS wybrane zostaną władze ugrupowania na nową kadencję – informuje szef Komitetu Wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski.

Podał:

Zgodnie z zarządzeniem, które zostało już wysłane do naszych struktur, kongres ma się odbyć 7 listopada. W trakcie spotkania odbędą się wybory szefa partii, Rady Politycznej, sądu koleżeńskiego oraz krajowej komisji rewizyjnej”.

Zatwierdzone mają też wówczas zostać zmiany w statusie ugrupowania dotyczące organizacji struktur terenowych, których celem jest poprawa zarządzania okręgami.

Sobolewski jednocześnie podał, że w trakcie kongresu nie będzie zmian jeśli chodzi o wiceprezesów PiS. Tych wybiera Rada Polityczna partii, której pierwsze posiedzenie w nowym składzie ma zostać zwołane pod koniec roku.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (7):

Jarosław Karłowaty2020.09.22 15:48
Rosjanin przez 23 lata był zmuszany do niewolniczej pracy na fermie pod Lubinem, co na to światowi rusofoby: Duda, Kaczyński, Macierewicz, Błaszczak, Rydzyk, Fronda, Niezależna, kresy24, Warsaw Institute i inne polskie wywyższające ponad innych cymbały, taki bogobojny naród, klecha mówił, że to dobrzy katolicy bo na tacę i kościół dawali
Elektor2020.09.22 14:29
Zjadą się rodziny mafijne z całej Polski, gangusy z PiS żeby hołd złożyć ojcu chrzestnemu i radzić. Interesa się psują, mit uczciwych pisowców upadł, okradani Polacy głośno mówią o złodziejach z PiS....będą radzić co tu teraz, jak zrobić żeby nie dać się pozamykać w kryminałach. Już tam ustawę o usankcjonowaniu pisowskiego złodziejstwa szykują, notariusz z Belwederu długopis grzeje żeby złodziejstwa jednym podpisem zaklepać...będą się brać za łby oskarżać wzajemnie i radzić. Cwaniara Szydłowa rzuciła hasło "nam się te pieniądze p[o prostu należą" i gangusy się rzuciły po łupy, ale się posrało.... Co to teraz będzie....?
matis892020.09.22 14:04
Za lewacką 5 dla zwierząt, może przyjść kara boska dla Polski i upadek PISu. To postawienie wyżej zwierząt hodowlanych od życia dzieci mordowanych w aborcji, a więc PIS stanął na głowie i świętszy od apostoła Pawła, który zajmował się obróbką skór zwierzęcych.
Janina2020.09.22 11:49
- Skandalem jest rozpatrywanie w polskim parlamencie tzw. ustawy bezkarnościowej. Jeżeli takimi rzeczami zajmuje się PiS, to bardziej przypomina to rodzinę Soprano niż praworządne państwo - powiedział we wtorek (22 września) marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Kramer2020.09.22 12:03
Grodzki?? Ta trupia główka?? Oszust, który brał w łapę całe życie żerując na państwowej posadzie na ludziach, którzy przechodzili takie tragedie jak nowotwory???
ladychapel2020.09.22 12:21
Dowiedziałeś się tego z TVPiS, które informuje wybiórczo :) Na przykład o strajku górników - ani słowa, o kryzysie w Polskiej Zjednoczonej Prawicy Rzeczpospolitej - ani słowa.
Urszula2020.09.22 13:20
Jakoś nikt mu łapówkarstwa nie udowodnił. Czy w przypadku Kaczyńskiego, który wziął 50 ooo zł łapówki dla księdza też będziesz oskarżał czy raczej wychodzisz z założenia, że swoim wolno?