Komisarz UE chwali rząd PiS! Chodzi o energetykę - zdjęcie
13.10.20, 15:23Fot. screenshot - (European Commission)

Komisarz UE chwali rząd PiS! Chodzi o energetykę

15

Pod koniec września doszło do kompromisu pomiędzy rządem a górnikami ws. transformacji kopalń. Zgodnie z podpisanym porozumieniem ostatnia kopalnia węgla w Polsce ma zostać zamknięta do 2049 roku. Zawarte porozumienie pochwaliła w wywiadzie udzielonym „Financial Times” unijna komisarz energii Kadri Simson.

- „Simson pochwaliła porozumienie między polskim rządem, a związkami górniczymi w sprawie całkowitego wycofania się z węgla do 2049 roku” – donosi dziś brytyjski dziennik.

Gazeta zauważa, że będąc szóstą gospodarką Unii Europejskiej, Polska przy pomocy węgla zaspokaja 40 proc. swoich potrzeb energetycznych. Teraz Polska zobowiązała się osiągnąć neutralność węglową do 2050 roku.

- „Wiele państw członkowskich wycofało się z węgla szybciej niż przewidywano. Większość rządów albo już wycofała się z węgla, albo wyznaczyła datę i wspólnie jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszych celów w zakresie energii odnawialnej” – mówiła w rozmowie z „Financial Times” Kadri Simson.

kak/PAP

Komentarze (15):

BieS2020.10.14 21:17
Czy w tej Unii komisarze to same baby i do tego lewaczki? Chyba jakaś ideologia parytetu. Dla mnie, poza tym, komisarze kojarzą się nieodłącznie od lat z wczesnym okrutnym systemem komunistycznym.
Wojtek2020.10.13 23:46
Całkowita rezygnacja z węgla to błąd.Przecież jest on w gospodarce od stuleci.Energetyka,chemia ciepłownictwo,metalurgia itd
polacke2020.10.13 22:42
Kopalnie można zamykać i ponownie otwierać, a za trzydzieści lat t nie wiadomo czy taki twór jak UE będzie istniał. Tylko czy te wszystkie farmy wiatrowe nie zaburzają naturalnych prądów powietrza. Im więcej wiatraków, tym częściej wichury. To nie są pojedyncze urządzenia ale całe farmy, to musi mieć wpływ i nie potrzeba być tu naukowcem aby to powiązać.
N2020.10.14 10:51
XD
jery2020.10.13 19:32
Unia chwali że pozbywamy się dostępu do energii aby w przyszłości stać się niewolnikami.
KOSTEK2020.10.13 16:48
Pochwała z ust pani komisarz to najlepszy dowód, że rząd polski popełnił błąd godząc się na likwidację kopalń i to w czasie, kiedy Niemcy postanawiają kopalnie otwierać.
Randka już teraz, teraz ... tylko $102020.10.13 16:47
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.10.13 16:44
Praca Zdalna dla Każdego - Nowy biznes 0nline, Wysokie zarobki miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://bit.ly/34QZpbj ---- Od razu po zapisaniu otrzymasz system do zarabiania, który pozwoli Ci jeszcze dziś zarobić pierwsze pieniądze!
tw Lolek2020.10.13 16:23
Kraje które wycofały się z węgiel, mają jakiś węgiel? Jeśli tak, to ile? Żenada ,lewactwo europejskie dusi polski węgiel, a jednocześnie ma swoje fabryki w Azji i Ameryce łacińskiej, które trują i brudzą.
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński, cytaty.2020.10.13 15:49
" Kurvva nie naród POZNASZ POLAKA PO CHAMSTWIE GŁUPOCIE I MORDZIE PIJAKA! POLSKIE ANTYWARTOŚCI SĄ GORSZE NIŻ KORONĄ BO NISZCZĄ TEŻ ZDROWIE PSYCHICZNE" - pewnie nie wiedziałeś katolu-robolu jakich "doktorów-profesorów" PRL wykształcił za twoje zety.
Po 11 ...2020.10.13 15:42
Jak atakują to atakują Polskę, a jak chwalą to ... chwalą PiS.
BieS2020.10.14 21:20
PiS nie przyjmuje pochwał lewaków.
Jan Radziszewski - matis IQ892020.10.13 15:40
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!
Ja, Szatan2020.10.13 15:40
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane lub wręcz zmyślone) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”, „Kto dziś jeszcze wierzy w te bajki?!”, „Ciemnogród”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku rzeczowych argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć…). ***** 5. Ostro punktujcie każdy, nawet najmniejszy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa niezawodnie działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” przenoszący wirusy, Różaniec (o, jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie, i to jest najważniejsze, samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ********** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wówczas niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
matis892020.10.13 15:37
Oczywiście że Niemcy, UE i Rosja będą chwalić za to lewackich zdrajców z partii POPIS.