Kolejny spór w ZP? Porozumienie sprzeciwia się propozycji PiS - zdjęcie
10.01.21, 14:33Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Kolejny spór w ZP? Porozumienie sprzeciwia się propozycji PiS

41

Wirtualna Polska nieoficjalnie informowała, że Porozumienie Jarosława Gowina sprzeciwia się propozycji PiS ws. zmian w prawie dot. mandatów. Teraz doniesienia te się potwierdzają. Na oficjalnym profilu partii pojawiło się oświadczenie Jarosława Gowina w tej sprawie.

Wraz z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, coraz więcej osób karanych za łamanie restrykcji decyduje się na odmowę przyjęcia mandatu. Prawo i Sprawiedliwość chce to zmienić. Złożony przez partię rządzącą poselski projekt nowelizacji Kodeksu postępowań ws. o wykroczenia przewiduje rezygnację z możliwości odmowy mandatu karnego na rzecz możliwości zaskarżenia nałożonego mandatu do sądu.

Nowa propozycja partii rządzącej spotkała się ze sprzeciwem opozycji, ale nie tylko. Na takie zmiany nie zgadza się również Porozumienie Jarosława Gowina. Wicepremier kolejny raz w ostatnim czasie otwarcie sprzeciwia się Jarosławowi Kaczyńskiemu.

- „Porozumienie, jako środowisko wolnościowe i proobywatelskie, sprzeciwia się planom zakładającym zniesienie możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego. Istnieją bowiem wątpliwości dotyczące zgodności proponowanych zmian z polskim porządkiem prawnym” – czytamy na profilu partii.

kak/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (41):

"Propozycja PiS" brzmi2021.01.11 13:39
jak "promocja w supermarkecie".
prawy2021.01.11 11:58
gowin czy a ZP jestes tylko PO to żeby jątrzyć!!!!!!!
O. Leon Knabit:2021.01.11 0:31
Do czego jesteśmy powołani? Każdy jest jakiś… Kiedyś słyszałem wspomnienia jednej pani z czasów Powstania Warszawskiego, kiedy mieszkała na skraju Puszczy Kampinoskiej. W czasie rozmowy słychać było tylko westchnienia co my przeżyliśmy w tamtym czasie… A my chcemy szukać Boga. Plątanina straszna, wielu rzeczy nie rozumiemy, wielu nie potrafi dopasować swojego życia do wiary w Boga. Jedno jest tylko pewne: pragniemy Jezusa, bo tylko w Nim jakoś te kłopoty i komplikacje życiowe się wyrównują, upraszczają. Ufność jest tutaj fundamentem. Mimo wielu pytań bez odpowiedzi, z pewnością kroczą tą drogą. Co ja Ci zrobiłem, że tak mi dajesz w kość? Zapyta wielu. Ta bliskość Osoby Jezusa napawa nadzieją, w końcu On poniósł śmierć za nas, poświęcił się bezinteresownie. Rzeczywistość czekającego Boga, który z miłością nas oczekuje, poprawia nieco ten obraz, który mamy wokoło siebie. Papież Franciszek mówi Pan Bóg lubi przebaczać. My z kolei nie tak bardzo, a co dopiero prosić o przebaczenie. Jeżeli ktoś robi mi źle raz, drugi, trzeci i czwarty, jestem już poirytowany, rzucam wszystkim i obracam się na pięcie bez chęci dogadania się. Wszystkie komplikacje i świństwa, które uczyniłeś, są do rozwiązania w Jezusie, wystarczy, że wyciągniesz palec, a Pan cię wyciągnie z tego bagna grzechu. Jeżeli to sobie postawisz jako cel życia swojego, że tu musi być zgoda z Bogiem, to nie będzie możliwości grzechu. I proszę się rozejrzeć naokoło, wielu ludzi narzekających, zestresowanych, złych, moralnie nie w porządku. Niektórzy mówią, że za komuny ludzie byli lepsi, rozgraniczenie było jasne: czerwoni to zło, a pozostali są dobrzy, a i wśród tych czerwonych paru dobrych się znalazło. A dzisiaj niezwykle trudno określić, kto jest dobry, kto zły; kto mówi szczerze, a kto kłamie. Pomieszanie. Szukamy azylu normalności i autentyczności. W tym wszystkim muszę odnaleźć miejsce również dla siebie. Mówią, że zło się bardzo śpieszy, dlatego szybko się skończy. Jesteśmy stworzeni, powołani do szczęścia, a nie do narzekania.
c.d2021.01.11 0:32
Kiedyś u znajomych, którym błogosławiłem małżeństwo, malutka Hania, może pięcioletnia, podeszła do mnie, wpatrując się w moją chuderlawą twarz, powiedziała: Niech się ojciec poczęstuje czekoladą. Odpowiedziałem: Słuchaj, ja już jestem stary i nie jem czekolady. Usłyszałem: Moja babcia też jest stara i je czekoladę. Starałem się wyjaśnić: Twoja babcia, uwaga!to nie jest byle jaka babciai może jeść czekoladę. A ta mała Hania patrzy na mnie i mówi: Co znaczy byle jaki? Nikt nie jest byle jaki, każdy jest jakiś. Jakże to było głębokie… i dało do myślenia. Druga sytuacja, pewien młody człowiek napisał do mnie list, w którym opowiedział, jak przeżywał głęboki kryzys, nie wiedział, co z sobą zrobić, chodził po mieście, szukając odpowiedzi i wstąpił do kościoła, a tam rekolekcje, które akurat głosiłem i opowiadałem historię rozmowy z Hanią, o tym, że nikt nie jest byle jaki. Wyszedł z kościoła odmieniony, z chęcią rozpoczęcia od nowa. W myśl zasady rzuć kamieniem w tłum, zawsze kogoś trafisz. Bywa, że i w nas obudzą się wątpliwości, popadniemy w depresję, wtedy pomyślmy o słowach Hani, o tym że JESTEŚ JAKIŚ. Wystarczy popatrzyć na Jezusa, który cierpiał i poniósł śmierć za ciebie, przeszedł przez wszystko, bez narzekania i ucieczki. Ty więc również możesz sobie dać radę, a gwarancją, którą zapewnia Jezus, jest zmartwychwstanie, życie wieczne. Na końcu każdego ciemnego tunelu jest światło, jest wyjście. Zawsze nad ciemnymi chmurami góruje słońce, jeżeli ktoś nie wierzy, wybierzcie się kiedyś samolotem i zobaczycie. Jezus zdaje się mówić: Nie gwarantuję ci dóbr ziemskich, nie zapewniam, że nie upadniesz, ale zawsze będę z tobą, zawsze podam ci rękę, zawsze cię podniosę. Nie zawiedziesz się na Mnie. Mówię to z przekonaniem, jako świadek bycia z Bogiem, jako człowiek, kapłan i benedyktyn.
Monika2021.01.10 23:16
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami, także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil ze zdjęciami : https://milepanie.pl/monia89
Beno2021.01.10 22:45
Polacy to naród niepokornych. Piłsudski to dobrze wi dział i rozumiał. Przydałby się ktoś dzisiaj z twardą ręką, bo ta nasza wolność i partyjna konkurencja, zdrada i szukanie pomocy u obcych - mogą źle się skończyć dla naszej narodowej wolności i suwerenności. A PiS powinien jak najszybciej pozbyć się mąciciela Gowin, który pracuje dla opozycji, a może nawet jest "wkrętem" obcego wywiadu, choć z drugiej strony do takiej funkcji obce wywiady mają o wiele bardziej inteligentniejsze osoby.
Polak Katolik2021.01.10 22:13
Niech Gowin w końcu zrozumie, że Zjednoczona Prawica ma swoje zasady i musi ich przestrzegać, jeśli chce do niej należeć. Nie może nie być komuchem a jednocześnie współrządzić z PiS!
na co czeka Gowin?2021.01.10 20:00
Gowin nie ma honoru. Kibicowałem długo PiS ale okazali się świniami gorszymi od PO.
Anonim2021.01.10 22:00
co ty knurze bredzisz
Pet2021.01.10 16:28
Chociaż z tym zgadzam się z Gowinem. Może powstrzyma trochę szaleńców z PiS.
Anonim2021.01.10 22:02
I co przyjdą złodziejaszki z PO i zostaniesz z gołą dup.ą, ale widocznie tak lubisz
NEOS com pl2021.01.10 15:33
... wszystkie "majdaty" ... dla sanhedrynu .... kneset na "gnojnej" ...PO naszej stronie ...
Neoblszewizm2021.01.10 15:28
Obowiązkowe mandaty = państwo policyjne. Policjant będzie mógł dać mandat za wszystko, nawet za wygląd. PIS - neobolszewia!
Prawda2021.01.10 15:24
Znowu == Niemiecki Onet robi zamęt aby Naród Polski był Niewolnikiem ===
Japa2021.01.10 15:06
Ani ja nie prawnik ani polityk i nie kapuję o co panu Gowinowi chodzi .. To co *( przez analogię ) , jak osądzony złodziej odmówi przyjęcia wyroku , to idzie dalej kraść A poza tym wygląda na to ,że pan Gowin woli rozstrzygnięcia sporu nie przez koalicjanta a przez pana Budkę lub panią Jachirę. ..
Jarek2021.01.10 15:29
Wyrok sądu nie jest równoznaczny z mandatem!!!!!! Co za brednie piszesz.
Japo-ciapo2021.01.10 15:32
O wyroku decyduje sędzia po rozprawie, a ponadto zawsze istnieje możliwość odwołania do wyższej instancji.
Michał Jan2021.01.10 16:12
W przypadku odwołania od mandatu już nie. Zostaje tylko skarga kasacyjna. I pewnie, o to chodzi...
Japa2021.01.10 18:41
Do p.p. " Jarek ","Japo-ciapo ", "Michał Jan " Może i z tymi sądami , jako nie prawnik żle swoje zdanie pokazałem . Ale i Wy asy intelektu nie wysililiście swoich szarych komórek. "Opozycja " wewnątrz koalicji jest konieczna . Ale nie taka jaką pokazał kilka razy pan Gowin. Sprawa , jak pokazał pan Mosiński jest jeszcze w " proszku" i szukanie przez p. Gowina pomocy z zewnątrz ,żle świadczy o pojmowaniu przez niego sprawy "KOALICJA "
Jarek2021.01.11 8:56
Ktoś musi mieć odrobinę rozsądku w tej zgrai.
Japa2021.01.11 13:43
Pełna zgoda panie " Jarku . Ktoś musi ... Tylko jaką miarą ten rozsadek mierzyć. Bo jak na razie każdy ma swoją miarę i każdy uważa ,że najlepszą . Ja mam swoją i nikomu jej nie narzucam.
Polska to eterz quva my2021.01.10 15:05
raz pis raz po psl czy lewica https://www.youtube.com/watch?v=EyVOYCXQtcc
Jebać PIS !2021.01.10 15:01
Przyjęcie takiej ustawy znowu utrudni bardzo PISowi udawanie rządu praworządnego i demokratycznego i co za tym idzie może zablokować pozyskanie funduszy z UE!
JaluKurek2021.01.10 15:01
A moim zdaniem, cała zadyma obok sprawy z mandatami jest polityczną zagrywką Ziobry. Otóz Kantak od Ziobry co prawda przedstawił taką nowelizację, ale odium za ten bulwersujący idiotyzm spadnie ostatecznie na Morawieckiego, bo kto by tam zapamiętał takiego Kantaka.A Ziobro Morawieckiego od dawna chce wysadzić z siodła. Niemniej wspomniane okolicznosci nie uminiejszają faku, że mamy do czynienia ze mega skandalem.
Polak2021.01.10 14:59
Ta ustawa to tylko wrzutka -dla zamydlenia oczu opinii publicznej i coś innego ważnego rozgrywa się w tle
kot Alik2021.01.10 14:56
to tera byle kulson po technikum wieczorowym będzie mógł zostać sędzią!
katolik2021.01.10 14:54
Nareszcie Gowin zaczyna myśleć w jakie g.wno wdepnął . Czas wyczyścić buty i odciąć się od zera i żoliborskiego psychopaty!
Grizzly2021.01.10 14:46
Uważam że naród trzeba krótko trzymać za mordę by mieć nad nim totalną kontrole, wtedy będzie można prawo wyborcze zmienić tak by jedyna słuszna i uczciwa partia jaką jest PiS mogła rządzić już zawsze a opozycję legalnie zdelegalizować
Grizzly2021.01.10 14:51
Aha, jeszcze chcę podziękować za łapki w górę i pozdrowić fałszywego Grizzly
Grizzly2021.01.10 14:55
To ja jestem prawdziwy Grizzly! A wy to tylko moje nędzne podróbki!!!!
Po 11 ...2021.01.10 15:10
Akurat. Więc udowodnij to. Skąd się wzięła nazwa "grizzly"??? Tak na szybko bez goooglania.
Grizzly2021.01.11 10:05
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Grizzly2021.01.11 13:25
Nie rób sporu, jak ci się nie podoba nasz nick to go zmień
Grizzly2021.01.10 15:26
Dzięki za pozdrowienia, dobrze że wśród nas Grizzlich nie ma sporu
Grizzly2021.01.11 10:05
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Grizzly2021.01.11 13:24
Nie rób sporu, jak ci się nie podoba nasz nick to go zmień
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.01.10 14:46
PiSlamskie przygłupy i ich przystawki zamiast zająć się walką z pandemią, ratowaniem gospodarki, miejsc pracy czy pomocą dla bankrutujących przedsiębiorców to znowu będą się napyerdalali między sobą przez kilka tygodni!
Po 11 ...2021.01.10 14:45
Jaki spór? To normalna różnica zdań. Komuna się skończyła ... no widać że u was to jednak nie.
Japa2021.01.10 15:25
Trudno nie przyznać Panu racji . Komuna się skończyła . W koalicji czy opozycji , brak walki o swoja rację dyskwalifikuję i jedno i drugie . Ważny jest sposób uzyskania kompromisu . U nas , w Polsce jakoś . to nie wychodzi Totalni to nie opozycja . W " Nie bo nie " trudno doszukać się możliwości kompromisu .W koalicji rządzącej zaś pan Gowin nie po raz [pierwszy szuka pomocy w uzyskaniu kompromisu, poza koalicją . To tak jak by będąć w koalicji z PiS-em wołał do pana Budki - "pomóżcie przekonać Kaczyńskiego " A pan Budka na to czeka . Tyle że nie z pomocą ale z pomyjami.
NaziBarbi2021.01.10 14:41
Ale on przystojny dała bym mu oj dała
NaziBarbi2021.01.10 14:53
Niepoważny podszywacz.