Kolejny atak na polityka PiS? Sprawę bada prokuratura! - zdjęcie
02.01.18, 20:25zdj. screen Youtube

Kolejny atak na polityka PiS? Sprawę bada prokuratura!

Jak informował dziś portal wPolityce.pl, senator Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Cichoń zgłosił na policję, że nieznani sprawcy odkręcili śruby w kołach jego samochodu. Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu, zniszczono również auta rodziny polityka. 

Rzecznik krakowskiej Prokuratury Okręgowej, prok. Janusz Hnatko poinformował, że śledztwo w sprawie zniszczenia samochodów oraz narażenia życia senatora i członków jego rodziny wszczęła już Prokuratura Rejonowa w Wieliczce. 

"Postępowanie przygotowawcze zostało wszczęte w sprawie podjętego w krótkich odstępach czasu i z góry powziętego zamiaru narażenia życia i zdrowia rodziny państwa Cichoń przez umyślne odkręcanie śrub oraz przebijanie opon w pięciu pojazdach, w wyniku czego powstały straty w łącznej wysokości 4 tys. zł"- tłumaczy krakowski prokurator w rozmowie z PAP. 

Prokurator Hnatko poinformował również, że chodzi o działania mające miejsce w okresie od października do grudnia 2017 r. w Wieliczce, Krakowie i innych miejscowościach na terenie Małopolski.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 288 par. 1 (zniszczenie mienia) i art. 160 par. 1 (narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu).

yenn/PAP, Fronda.pl