- Ambasadorowie państw członkowskich przy UE przyjęli sankcje wobec Białorusi obejmujące osoby i podmioty odpowiedzialne za kryzys migracyjny – brzmi komunikat PAP na Twitterze.

Ambasadorowie państw członkowskich przy UE zdecydowali o wprowadzeniu kolejnych sankcji wobec reżimu Łukaszenki. Obejmują one osoby oraz podmioty odpowiedzialne za kryzys migracyjny, w tym m.in. linie lotnicze Belavia. W czwartek sankcje wobec reżimu Łukaszenki zatwierdziła Rada Europy.

Wprowadzone sankcje dla członków oraz organizacji wspierających reżim Łukaszenki na Białorusi mają związek m.in., z kryzysem migracyjnym na wschodniej granicy UE, jaki został wywołany przez reżim Alaksandra Łukaszenki.

Sankcje zostały nałożone na ok. 30 osób i podmiotów, które biorą czyny udział w sprowadzanie migrantów na Białoruś oraz uczestniczą w systemie represji reżimu Łukaszenki wobec białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego.

Najprawdopodobniej jeszcze w czwartek decyzja o sankcjach zostanie opublikowana w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej, co jest równoznaczne z ich wejściem w życie.

mp/pap/twitter