Kolejne doniesienie do prokuratury w sprawie „Nergala” - zdjęcie
05.07.14, 07:52Nergal (fot. JoshLowe/Wikipedia Free)

Kolejne doniesienie do prokuratury w sprawie „Nergala”

7

Zadeklarowany satanista nawołuje do nienawiści na tle różnic wyznaniowych, wypowiadając o chrześcijanach znieważające słowa.

"Kilka dni temu Nergal, czyli Adam Darski, największy satanista w Polsce, który wielokrotnie obrażał Biblię i wielokrotnie palił na scenach krzyże chrześcijańskie, obraził chrześcijan twierdząc, że to faszyści. Mało tego, według niego chrześcijanie to wielki motłoch, który po prostu należy zniszczyć. Uważamy, że Nergal popełnił przestępstwo z artykułu 256 Kodeksu karnego, gdzie wyraźnie mówi się, że nie można obrażać ze względu na wyznaniowość. Dlatego dzisiaj złożyliśmy doniesienie do prokuratora apelacyjnego w Gdańsku, dlatego, że Nergal popełnił przestępstwo, bo publicznie obraził wielokrotnie chrześcijan" - powiedział w rozmowie z Radiem Maryja Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Art. 256 Kodeksu karnego mówi, że „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

MaR/Radiomaryja.pl

Komentarze (7):

anonim2014.07.5 8:22
"Zadeklarowany satanista nawołuje do nienawiści na tle różnic wyznaniowych, wypowiadając o chrześcijanach znieważające słowa." No tak. Ale jeśli chrześcijanin nawołuje do nienawiści przeciwko premierowi, gejom, czy żydom, ma do tego pełne prawo.
anonim2014.07.5 8:29
powinni go ruskie w tym więzieniu dobić nie było by teraz problemu
anonim2014.07.5 10:22
Skoro podarł Pismo Święte, palił krzyże i sędziowie powiedzieli, że nic się nie stało, tak będzie i przy tej sprawie, bo to przecież wyraz artystyczny. Zwariować można. Zło nazywają dobrem.
anonim2014.07.5 11:29
@Sławek12 To po co wchodzisz na Frondę, jak padają tu słowa, które Cię urażają?
anonim2014.07.5 11:50
@Włóczęga: Ja chociażby po to, by utwierdzić się w tym, jak normalny jestem. I jak bardzo nienormalnym można się stać.
anonim2014.07.5 12:27
@CARBLANC: o kurde, ja się urodziłem 6.6.76... i lubię jabłka i spaghetti. I oglądałem "żywot Briana" Monhty Pytona oraz fragmenty Harrego Pottera. i ćwiczyłem kung fu i jogę. A w lidze angielskiej kibicuję Czerwonym Diabłom, a nie Świętym będę się w piekle smażył :-)
anonim2014.07.7 6:57
„Kilka dni temu Nergal, czyli Adam Darski, największy satanista w Polsce…” Nergal może i jest najbardziej znanym medialnym satanista ale mimo to, że ma zły wpływ na młodzież słuchającą metalu, wcale nie jest najgroźniejszym satanistą dla chrześcijan w Polsce. O wiele gorsi są ci „sataniści”, którzy tworzą prawo w Polsce wpisujące się w tzw. Cywilizację śmierci. Od święta pokazują się na uroczystościach religijnych Katolików ba nawet niekiedy przyjmują Komunie Świętą, ale jak przychodzi do poparcia tej niby chrześcijańskiej postawy w jasnym zadeklarowaniu wiary czynem to np. popierają bluźnierstwa zasłaniając się wolnością sztuki, popierają mordowanie nienarodzonych dzieci tłumacząc to rzekomymi prawami kobiet i o zgrozo miłosierdziem względem chorego dziecka, wydają ogromne sumy publicznych pieniędzy na różne głupoty, ale wprowadzają oszczędności np. NFZ przyczyniają się do „eutanazji” osób starszych i chorych – limity, kolejki, ograniczeni w refundacji drogich leków itd. Nergal przy tych „satanistach” dzierżących władzę to mały pikuś, który z promowania satanizmu zrobił sobie sposób na wygodne życie. PS. Uważam, że Nergalowi nic nie grozi mimom, że ewidentnie złamał „martwe prawo” – bo chodzi tu tylko o chrześcijan a nie np. o Żydów. On o tym doskonale wie i ma to prawo w „bardzo głębokim poważaniu” – w takim samym jak „elity lewacko-liberalne” obecnie dzierżące władzę. ----------------------------------------------------------------------- Koronka o zwycięstwo nad szatanem http://www.maryjni.pl/koronka-o-zwyciestwo-nad-szatanem,691