Po exodusie Polaków w latach 2006-2007 ubiegły rok pokazał, że nadal welu Polaków opuszcza nasz kraj w poszukiwaniu lepszych perspektyw. Pół miliona emigrantów, którzy opuścili Polskę w 2013 roku to totalna porażka rządów Donalda Tuska. Ten człowiek prowadzi kraj to ruiny demograficznej, ekonomicznej i totalnej zapaści mentalnej.

Co gorsze, według GUS z Polski wymeldowało się w 2013 r. już co najmniej 36 tys mieszkańców naszego kraju.

Z czego wynika wysoka fala wyjazdów? – Polacy przebywający za granicą dochodzą do wniosku, że nie ma sensu utrzymywać dłużej fikcji nawet w postaci adresu w naszym kraju. Nie jest im to już potrzebne do życia – twierdzi prof. Krystyna Iglicka. I dodaje, że "ponadto teraz częściej wyjeżdżają całe rodziny, w przeciwieństwie do lat 2005–2009, gdy na rekonesans jechali wydelegowani ich przedstawiciele".

Według danych prof. Iglickiej za granicą przebywa już 2,6–2,7 mln Polaków: "Na kolejną potężną falę emigracji wskazują oficjalne statystyki. Według danych niemieckich przybyło do nich w ubiegłym roku 200 tys. Polaków. Podobna liczba naszych rodaków udała się też do Wielkiej Brytanii. Duże grupy zaczęły szukać swojego szczęścia także w Holandii iNorwegii".

Przyszłość Polski rysuje się niestety ale tragicznie.

mod/DGP