Kolejna rozprawa przeciwko Maleńczukowi. Miał pobić działacza pro-life - zdjęcie
09.05.18, 14:00Screenshot Youtube

Kolejna rozprawa przeciwko Maleńczukowi. Miał pobić działacza pro-life

9 maja w sądzie rejonowym Kraków-Śródmieście odbyła się kolejna rozprawa o naruszenie nietykalności cielesnej działacza Fundacji Pro - Prawo do życia przeciwko Maciejowi Maleńczukowi. Sąd przesłuchał świadków i wyznaczył datę następnego, najprawdopodobniej ostatniego posiedzenia.

Na początku 2017 r. Instytut Ordo Iuris, w imieniu pokrzywdzonego, skierował do sądu prywatny akt oskarżenia. Dotyczył on zajścia, które miało miejsce podczas zgromadzenia antyaborcyjnego z dnia 17 grudnia 2016 r, zorganizowanego przez Fundację Pro - Prawo do życia. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego oraz innych uczestników zgromadzenia, oskarżony Maciej Maleńczuk zaatakował i uderzył w twarz działacza fundacji. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia (pomimo zawiadomienia policji), a do czynu przyznał się na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook - zachęcał także do kolejnych aktów agresji.

- Już na tym etapie postępowania dowodowego istnieje duże prawdopodobieństwo, że oskarżony uderzył działacza Fundacji Pro – Prawo do życia. Prawnicy Ordo Iuris podtrzymują treść zarzutów przeciwko oskarżonemu Maciejowi Maleńczukowi. Oczekujemy na merytoryczne rozstrzygnięcie sprawy przez sąd, które nastąpi już niebawem. – Podsumował mec. Maciej Kryczka z Ordo Iuris.

Sąd wyznaczył termin kolejnej rozprawy na 17 lipca 2018 r., kiedy to najprawdopodobniej zapadnie wyrok.

Sprawę prowadzą mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Maciej Kryczka z Programu Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

dam/ordoiuris.pl