Kolejna grupa LGBT parodiuje Kościół. MSWiA przekazało swoje stanowisko - zdjęcie
16.03.20, 11:45Fot. Pixabay

Kolejna grupa LGBT parodiuje Kościół. MSWiA przekazało swoje stanowisko

68

Dzisiejsze wydanie „Rzeczpospolitej” informuje o zarejestrowaniu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji związku wyznaniowego, w którym można zawrzeć małżeństwa jednopłciowe. Według gazety, jest to pierwszy taki przypadek w Polsce. Stanowisko w sprawie zajęło także MSWiA, o czym piszemy poniżej.

W rozmowie z gazetą „duchowny” tego związku tłumaczy, że różne tożsamości seksualne są faktem naukowym i wiara nie może tego podważać:

-„Wierzymy w to, że nauka jest elementem, który musimy uznawać w naszej doktrynie. Nauka nie odrzuca kwestii zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, choć nie jest w stanie tego potwierdzić. Za to mówi wyraźnie, że istnieje coś takiego, jak tożsamość seksualna. Nie możemy oszukiwać rzeczywistości” – powiedział Tomasz Puchalski z tzw. Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.

Reformowany Kościół Katolicki jest najmłodszą w Polsce wspólnotą wyznaniową, która w styczniu tego roku została wpisana do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych. Jak informuje „Rzeczpospolita”, wspólnota ta jest „prawdopodobnie jedyną denominacją chrześcijańską, błogosławiącą małżeństwa jednopłciowe”.

Swoje nauczanie sytuuje ona w nurcie starokatolicyzmu. Odrzuca reformację, przyjmując wiarę Kościoła pierwszego tysiąclecia. Nie przyjmuje prymatu piotrowego, ale szanuje papieży jako biskupów Rzymu.

Zapytany o błogosławienie małżeństw jednopłciowych, „ksiądz” Tomasz Puchalski powiedział:

-„ Punktem wyjścia jest dla nas chrześcijańska nauka o Trójcy Świętej. Mówi ona, że istnieje jeden Bóg w trzech osobach. Każda jest inna, ale dzielą ze sobą bóstwo. Jeśli jako ludzie jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, to jesteśmy tak jak on osobami. Istnieje więc jedna ludzkość, która składa się z wielu osób, które są sobie równe, tak jak osoby w Trójcy Świętej. Nie możemy nikogo dyskryminować, bo ma inną tożsamość”.

Jak podaje gazeta, MSWiA zwleka od kilku dni z udzieleniem informacji o rejestracji tego Kościoła. Według jednej z osób znającej kulisy sprawy, która udzieliła gazecie informacji anonimowo, ministerstwo nie miało innego wyjścia, ponieważ wspólnota ta nie łamie prawa i spełnia kryteria do rejestracji.

W nawiązaniu do przekazanej przez nas informacji, swoje stanowisko przesłał redakcji resort spraw wewnętrznych i administracji:

"Wyjaśniamy, że związki małżeńskie zawarte w Reformowanym Kościele Katolickim nie wywołują żadnych skutków cywilno-prawnych. Nie można ich uznać za ślub cywilny na gruncie polskiego prawa - nie ma ustawy, a także umowy między Rządem RP a Reformowanym Kościołem Katolickim, która by na to pozwalała".

kak/ PAP

Komentarze (68):

enK2020.03.17 0:27
A kiedy stanowisko redakcji w sprawie parodiowania prze kościół katolicki mitologii egipskiej? Szereg bóstw, dla odmiany zwanych "świętymi" i syn boży, który pokonał śmierć, jakoś to wszystko już znano tysiące lat przed chrześcijaństwem
Wojtek Polak2020.03.16 17:26
nowy anty-kościół pewnie arcygłupem będzie nijaki Niemiec udzielający ''ślubu'' w durszlaku na bani i z bananem w ustach. prawdziwy cyrk dla prawdziwych małpek. buhahahahaha!
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 18:03
wojtuś zboku ty możesz sobie wziąć ślub nawet i z kozą, bylebyś jej niczego nie wsadzał
marianl2020.03.16 17:20
Wysłać wszystkich LGBT na Księżyc, może po drodze z tego statku kosmicznego usłyszymy komunikat " Houston we have problem" !
Czes\\\\\\\\202aw2020.03.16 16:17
Wiara nie podważa, bo nie ma czego,za to NAUKA traktuje cię jako pajaca...
Arturo2020.03.16 16:09
KK jest 'b' ale ślub to by chcieli i nie tylko raz jak Henryk VIII do woli
anonim2020.03.16 15:48
O co wam chodzi ? Przecież wcale nie parodiują Kościoła , tylko stworzyli własne stowarzyszenie religijne . Mają takie prawo . W początkach swego istnienia K.K. przecież też był tylko jedną z wielu chrześcijańskich sekt . Zwyciężył , gdyż udało mu się wytępić pozostałe sekty . Rozumiem , że KK czuje się tym zagrożony , ale o co biega rzekomemu państwu prawa , czyli Polsce ? Tego już nie rozumiem . Jesteśmy państwem wyznaniowym ?
abcd2020.03.16 14:26
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Marek2020.03.16 14:24
I tak jest jeden prawdziwy Kościół - KATOLICKI
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 14:44
tak sobie myślisz zgodnie z powiedzeniem każda sroczka swój ogonek chwali
Marek 2020.03.16 16:50
Życie pokazuje że tak jest i żadne gender tego nie zmieni
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 17:23
ty nawet nie wiesz co to gender miesza ci się z LGBT i innymi tematami
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 13:16
A ja nic, tylko zadzieram kiece i zarażać innych lece! Właśnie wydalam ostatnie szare komórki i przygotowuje odbytnice. ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ Mam HIV, koronawirus może skróci moją samotność.
leszczyna2020.03.16 13:15
Może to kolejna prowokacja, tak jak niedawno temu była w Teatrze Powszechnym inscenizacja ślubu mężczyzny przerobionego na kobietę z kobietą, z imitacją godła i udawanym urzędnikiem SC, a potem urząd m. st. Warszawy zdementował to jako fake news. Albo prowokacyjne rozwieszanie tablic "strefa wolna od LGBT" na znakach drogowych przez aktywistę gejowskiego jako rzekomy zakaz ustanowiony przez samorządy i krytykowany za granicą.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 13:22
To pierwsze ordynarnie przekłamujesz, bo nie tego dotyczył ślub. Druge żadna prowokacja, lecz wizualizacja nagonki przeciwko LGBT jaką próbują robić homofobiczne katoprawckie rady częsci miast w Polsce pod pretekstem "ideologii", a tak naprawdę i w rzeczywistości przeciwko nieheteronormatywnym Polakom.
ZERR02020.03.16 16:19
Nagonka na Sekte LGBT nie ma miejsca, a szkoda. Nikt was nie bije, nie ciaga po sądach, nie dyskryminuje i nie wyrzuca z pracy, nie poniża, nie wyszydza i nie odmawia wszelkich praw, jak wy to robicie normalnym ludziom.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 16:26
Nie zgrywaj większego świra niż jesteś. Jeszcze nie zauważyłeś, że wszyscy traktują cię w kategorii żartownisia?
Maria Blaszczyk2020.03.16 23:18
Ja nie traktuję go jak żartownisia. Uważam, że jest śmiertelnie niebezpieczny. Potrafisz sobie wyobrazić, co mogą przeżywać osoby nieheteronormatywne w jego otoczeniu? W pobliżu człowieka, który wyraża żal, że w momencie wybicia homofobicznego szamba, gdy na marsz równości ludzie przynoszą bomby w celu mordowania ludzi na tym marszu, że nie ma "nagonki na LGBT"?
ZERR02020.03.17 0:51
Musisz sobie wyobrazić, że nie muszą przeżywać niczego szczególnego. Znałem paru takich, no ale to byli normalni homosie, a nie jakaś dziwaczna sekta, roszczeniowa i butna.
Maria Blaszczyk2020.03.17 2:00
Znasz na pewno więcej niż paru, jeżeli dotychczas nie pozostawałeś w domu jak w czasach zarazy. A ci Twoi znajomi na pewno czuli się bezpiecznie i komfortowo w towarzystwie człowieka, który nawet nie jest w stanie powiedzieć o nich nic w sposób niedehumanizujący, nieużywając słów jak "homosie", regularnie na ich temat kłamie, chociażby utożsamiając homoseksualność z pedofilią, chce na nich urządzać szarże, nie widzi problemu w próbach ataku terrorystycznego w nich wymierzonego i w obliczu codziennych ataków na nich twierdzi, ze nie są bici... Chyba Twoja zdolność realistycznego postrzegania rzeczywistośći leży i kwiczy. Choć, przyznaję, homofobia wśród osób homoseksualnych przybiera niekiedy skrajne postaci, starczy spojrzeć na co prominentniejszych hierarchów kościelnych... Ci może znajdą z Tobą wspólny język. Nienawiści i strachu.
Maria Blaszczyk2020.03.16 20:07
No tak... Parę dni temu skazano Prawdziwego Polaka®, który złamał nastolatkowi obojczyk - które to zdarzenie wszyscy widzieliśmy na filmiku w interniecie. Prawdziwi Polacy® wolą atakować po kilku dzieciaki albo takich, co wyglądają na słabeuszy - jak w zeszłym tygodniu Szymona Jaworskiego... Kto by się spodziewał, że chłopak w rurkach i z blond loczkami się zdoła obronić... Ups... No ale czasem jest ich za dużo. Na plaży w Sobieszewie pobito gejów tak, że jeden miał wybitą szczękę, a drugi wstrząśnienie mózgu. Ale czasem nie musisz być gejem, byu Cię pobito w ramach braku nagonki na sektę LGBT. Redaktor Przemysław Witkowski czy pan Piotr Krajewski zostali pobici, choć nawet nie są gejami, ale jeden ich wspiera, a drugi jakoś tak wyglądał, że mili Prawdziwi Polacy® go skatowali wrzeszcząc "Lej ciotę". Po spotkaniu z dzielnymi obrońcami polskiej rodzinu miał rozległe obrażenia głowy, połamane kości czaszki, krwiaki, uraz mózgu, skutkujący paraliżem i amnezją.No i wybito mu dwa zęby. Czyli w ramach obrony polskiej rodziny mało że nie zrobiono z jego żony wdowy, Ale opowieści o tym, jak nikt ich nie bije to wypisz wymaluj taka sama wiara jak w to, że na hostii nie może się przetransferować wirus. Wyrzuca się ich także z pracy - są wyroki to potwierdzające: Dyskyminacją jest już sam fakt możliwości zawarcia związku małżeńskiego. Tak jak Ty ich wyszydzasz i poniżasz, np. domagając się nagonki, opowiadając głupoty o "sekcie", choć na pewno masz słownik i mógłbyś sprawdzić to słowo, skoro mi nie wierzysz - to naprawdę mało kto. No, ale jak powiedział Eichmann "Nie zgrzeszyłem. Jestem niewinny przed obliczem Pańskim". A jakich praw Ci odmówiono??? Tak bardzo konkretnie?
ZERR02020.03.17 0:44
Eichmann faktycznie był niewinny przed obliczem "swojego boga". Wystarczy sprawdzić, kto jest "bogiem" Eichmanna. I jakie daje przykazania swoim wyznawcom. Wystarczy również zapytać, jakiej narodowości był Eichmann, i dlaczego nie był Niemcem.
Maria Blaszczyk2020.03.17 2:02
No cóż, tu masz mocny punkt. Każdy tworzy sobie boga na własny obraz i podobieństwo. Tobie też się ta sztuka udała.
anonim2020.03.16 13:05
Zakładać to sobie mogą co chcą. Polska to wolny kraj i również zaburzeni seksualnie mogą sobie zakładać namiastkę kościoła który uzna ich chorobę i obrzydliwy grzech za "normalne". No i co dalej?! Czy to w jakikolwiek sposób zmienia ich żałosną sytuację? Czy ten "kościół" w jakikolwiek sposób daje im zbawienie i odpuszczenie grzechów z ustanowienia samego Boga? Żałośni ludzie tworzący sobie żałosne namiastki czegoś co raz na zawsze zostało ustanowione przez Boga i pozostanie do końca świata takie jakie jest. To jeden Święty Apostolski i Niepodzielny Kościół Jezusa Chrystusa. I nigdy się to nie zmieni. Co do nauki to fakty o homoseksualizmie są takie że jest to choroba umysłowa rodzaj ciężkiego zaburzenia tożsamości sexualnej i osobowej i można toto z powodzeniem leczyć. To że psychiatrzy z APA ZAGŁOSOWALI sobie że homoseksualizm nie jest chorobą absolutnie nie czyni w/w takowym. Gó...o owinięte w złotko nigdy nie będzie cukierkiem ale zawsze gó..em i wcześniej czy później każdy się o tym przekona. Już większość naukowców głośno mówi i pisze że homoseksualizm to choroba i jego wykreślenie z rejestrów WHO jako takiego było pośpiesznie i błędne. I co ciekawe mówi o tym nawet ten psychiatra co pierwszy głosował i namawiał do głosowania innych za wykreśleniem z WHO. Taka niestety smutna prawda dla tęczowych chorych ludzików.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 13:19
Oczywiście taki kościół daje zbawienie swoim wyznawcom podobnie jak wasz kościół daje waszym. Jak to mówią każdy sobie rzepkę skropie. Natomiast poza powyższym ma to ogromnie pozytywny walor róznorodności na rynku usług religijnych, wypełnia lukę potrzeb religijnej częsci społeczności LGBT. Skoro błogosławieństwa i równości nie daje katolicyzm na rynku znalazł się oferent, który to robi zgodnie z zasadami popytu i podaży. Ma to również ogromnie ważny walor edukacyjny, bo pokazuje i uświadomia ludziom, że katolicyzm nie jest ani jedyną, ani jedynie słuszną, ani nie mającą monopolu na boga religią w Polsce. Co do WHO strzeliłeś jak kulą w płot i powtarzasz katolsko-homofobiczne urojenia, bo oczywiście to nie WHO zdecydowała. Zdecydowały badania oraz obnażenie ideologii i oszustw stojących za wcześniejszym uznaniem homo za psychopatologię. WHO jedynie zatwierdziła, sklasyfikowała i rozpropagowała to co było w nauce wiadome od dawna. I nie drogą głosowania - to zostało zażądane przez homofobów, którym nie spodobała się zmiana konsensusu dotyczącego homo. To głosowanie przegrali jako odrzucenie ich wniosku o cofnięcie nowych ustaleń.
anonim2020.03.16 13:51
Chciałbyś żeby tak było prawda? Niestety to tylko pobożne życzenia co do Kościoła pokoju i zbawienia jaki on daje. Tylko Kościół ustanowiony przez Chrystusa Pana z jego nauką i wskazaniami może to dać. Przykro mi ale taka jest prawda. Wszystko inne to tylko namiastka i ułuda która nic nie da poza kolejnym oszukiwaniem siebie i innych. Co do WHO to są to fakty a z tymi nie ma co dyskutować. Faktem jest głosowanie, faktem jest uznanie tego głosowania i wykreślenia homoseksualizmu z rejestru chorób WHO za wielki błąd przez naczelnych naukowców którzy nawet lobbingowali i głosowali za wykreśleniem w końcu faktem jest że homoseksualizm jak większość zaburzeń psychicznych można z powodzeniem leczyć . No i faktem jest że masa naukowców wypowiada się coraz bardziej krytycznie na temat homoseksualizmu i opłakanych skutków jakie on niesie dla zainteresowanych i społeczeństwa. To że nazwiesz to wszystko "...homofobicznymi..." absolutnie nic nie zmienia bo nawet tzw homofobia nie istnieje a została wymyślona na potrzeby lobby homopropagandy. Takie są fakty, niestety dla was. Czym szybciej je pojmiecie i zrozumiecie tym lepiej dla was i waszego zdrowia a przede wszystkim CZŁOWIECZEŃSTWA które przez homoseksualną propagandę już dawno utraciliście.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 14:26
Nie interesuje mnie dyskusja nt. twojej wiary to jest twoja prywatna sprawa nic więcej, a z prawdą jest jak z dvpą każdy ma swoją nie przekonasz mnie ani ja ciebie. Natomiast to ty masz problem z zaakceptowaniem rzeczywistości róznorodnego konkurecnyjnego rynku usług religijnych. Głosowanie jak pisałem było faktem, ale nie dotyczyło tego co wciskasz, sam pomysł na głosowanie wyszedł jako inicjatywa ideologów niepogodzonych z nowymi ustaleniami nauki. Możesz się ośmieszać twoja sprawa wypieraniem homofobii jako zjawiska uprzedzeń, dezinformacji, gorszego traktowania, w końcu przemocy słownej i fizycznej wobec społeczności LGBT. Ale to naprawdę nic ci nie da, zjawisko wyparcia jest spodziewane wśród osób głeboko niepogodzonych rzeczywistością, próbujących zakłamać zjawiska zdarzenia, fakty. Tak działa mechanizm obronny propagandzistów żyjących w urojonym świecie zakłamanej ideologii.
leszczyna2020.03.16 17:31
Ostatnie zdanie słuszne. Zakłamałeś fakt, że homoseksualizm jest sprzeczny z płciową naturą człowieka i żyjesz w urojonym świecie zakłamanej ideologii.
katolik2020.03.16 12:58
Po co sekta chciała sie zarejestrowac ,mogła sobie odprawiać cuda i niewidy we własnym zakresie, a jęsli chciała, aby ministerstwo( a wiec państwo) ja zarejestrowało , to podlega wymogom konstytucji
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 13:01
żeby tacy jak ty nie mogli tego ścierpieć i se wyrywali włosy z dypy
katolik2020.03.16 12:28
czy nawet najgłupszy prawnik w ministerstwie nie wie, ze w konstytucji jest kobieta i mezczyzna. Chcecie żeby dalej nad Polska wisiała Sodoma I Gomora
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 12:37
Co to ma w ogóle do rzeczy? Nie ma obecnie cywilnych małżeństw jednopłciowych, ale to nie znaczy, że religie nie mogą udzielać własnych niecywilnych. Robi to twója sekta katolicka, może robić każda inna.
Dam2020.03.16 22:03
W konstytucji jest jedynie, że takie małżeństwa są otoczone specjalną opieką. Nic nie ma, że nie może być innych. No chyba że jesteś jednym z tych, co uważają, że co nie dozwolone, to zakazane. Wtedy dobrze by ci było np. w Korei Płn. Religia jest - wierzą w Wielkiego Wodza, który nad nimi czuwa. Mnóstwo zakazów i nakazów jest. Kontrolują każdą część życia obywatela/wierzącego. Idealnie dla ciebie.
leszczyna2020.03.16 23:30
Inne mogą być, jak najbardziej, ale to nie będą małżeństwa. Można np. zawiązać wspólnotę sąsiadów z jednej klatki w liczbie siedmiu chłopa, ale to nie będzie małżeństwo. Można utworzyć związek wszystkich pań Kowalskich w stolicy, ale to także nie będzie małżeństwo. Można dać wszystkim krewnym w linii prostej prawo do wspólnego rozliczenia podatków, ale to też nie będzie małżeństwo. Bo małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.
Ed2020.03.16 12:21
Pochowały się zboki i lewackie robaki w norach przed epidemią, którą Bóg dopuszcza na nas z powodu ich wynaturzeń i knują różne pomysły w nadziei, że ich w tych norach nic nie dopadnie. Ale będą moooooooocno zdziwieni, gdy się okaże, jak bardzo się mylą.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 12:35
za to ty się degeneracie nie chowaj i pierwszy biegnij do kościółka na koronaparty
Ed2020.03.16 14:44
Dlaczego Bóg pozwala na to, by takie gnidy z niego kpiły ? Bo ich kocha i czeka na nawrócenie. A na karanie za ich ohydne czyny ma całą wieczność.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 15:24
Nie czekam na twoje nawrócenie. Czekam aż spotka cię w tym kraju sprawiedliwość. Gnido.
katolik2020.03.16 12:13
sekta Nie spełnia kryterium rejestracji , ustalili sobie małż jednopłciowe, które wyklucza konstytucja. Należy podważyć rejestracje sekty
oficer LWP2020.03.16 12:23
pytanie kto w MSWiA pod wodzą skazanego przestępcy Kamińskiego z PIS ułaskawionego przez Dudę podjął taka decyzję, czy za syf w ministerstwie MSWiA nie odpowiada Kamiński z PIS ułaskawiony przez Dudę przestępca?
Gnostyk 2020.03.16 12:32
Nawet jeśliby uznać tezę, że konstytucja takie małżeństwa wyklucza, to ma to znaczenie tylko w kontekście ich uznania przez państwo. Konstytucja nie ma prawa ustalać treści wierzeń religijnych. Jedyny wymóg jest taki, by doktryna religijna nie była sprzeczna z prawem (chodzi tu głownie o kodeks karny).
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 12:34
jest sekta katolicka mogą być też inne konkurencyjne sekty czego tu nie rozumiesz?
Dam2020.03.16 19:36
Pierdzielisz głupoty. Konstytucja takich małżeństw nie wyklucza, a jedynie nie daje im specjalnych uprawnień. Takowe nadaje jedynie małżeństwom hetero.
Maria Blaszczyk2020.03.16 19:44
Nie, Konstytucja ich niw wyklucza. Jedynie stwierdza, że państwo nie obejmuje ich opieką. Przecież cały cywilizowany świat ma te małżeństwa. Po prostu Polska ten fakt ignoruje, co widać np. w obecnej sytuacji, gdy małżonkowie Polaków nie mogą do Polski wjechać. Taka nowsza wersja Zbąszynia.
leszczyna2020.03.16 23:48
A konkubenci czy cudzołożnicy mogą wjechać?
ZERR02020.03.17 0:36
Jaki "cywilizowany"? Raczej pozbawiony cywilizacji, upadający i skazany na zagładę. Można tak to ująć - uznawanie zboczeńców jest oznaką bliskiego końca. Ale jak ma być inaczej. gdy zboczeńcy przejmują władzę. Jpdl, to już tak blisko, będziemy ten upadek syfilizady oglądać z satysfakcją.
katolik2020.03.16 12:09
a gdzie zgodnośc z konstytucją , Nie ma prawa , nie ma związku
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 12:34
Nie pyerdol głupot w PL jest wiele różnych religii i wyznań. Katolstwo nie ma pod tym względem żadnego monopolu.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.16 12:08
A który to kościół? Ten? http://www.starokatolicy.eu/ Chyba nie ... macie linka do ich strony?
anula2020.03.16 12:07
ale was Partia Interesu Syjonu (PIS) oszukuje, jak jest zarejestrowany to otrzymał prawną możliwość udzielania ślubów
Gnostyk 2020.03.16 12:53
Sądzę, że oto własnie chodzi. Niezależnie od motywacji religijnych, ten związek wyznaniowy zarejestrowany został po to, aby przetestować państwo polskie. Na pewno wydarzy się taka sytuacja, ze jakaś para jednopłciowa zawrze tam (absolutnie legalne!) małżeństwo religijne i będzie się domagać uznania takiego związku przez państwo. Urzędnicy na 99% odmówią. Wobec tego ta para będzie oskarżać państwo polskie o dyskryminację, a cala sprawa rozstrzygnie się w europejskich trybunałach
BieS2020.03.16 16:36
Niedługo tzw europejskich trybunałów już nie będzie. Tylko w nielicznych enklawach nie będzie szariatu. Tak będzie w Polsce. Wiadomo, ze w szariacie sodomici i inne zboczenia nie mają szans. Tak więc problem sam się rozwiąże.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 12:03
A co katolskiej frondzie do konkurencyjnych wierzeń i praktyk religijnych? W Polsce katolstwo nie ma monopolu na religię, a to, że są różne religie również oparte na bogu aprobującym miłość jednopłciową nie jest żadnych odkryciem Ameryki. Są nawet denominacje wyznań katolskich pro-LGBT.
anonim2020.03.16 12:02
Widzimy więc, że nie są to jednostki, ale ideologia wroga naszemu status quo i bardzo agresywna!
~`2020.03.16 12:00
Konsekwencje dla tych ktorzy daja przyzwolenie na sluby wynaturzonych beda straszne ,tzw kosciol reform0owany ktory daje sluby tym wynaturzonym , vbez nawrocenia+pokuty beda taM GDZIE SODOMISCI NA WIECZNOSC
turkuć podjadek2020.03.16 12:00
w końcu się q...a doczekają ......
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.16 11:59
Kolejny kościół katolicki? No i dobrze. Będzie weselej w tym k.dołku. A ostatni akapit artykułu to skandal. To oczywiste, że urzędnik w MSAiA nie ma ani narzędzi, ani prawa aby oceniać która religia jest prawdziwa, a która nie. Musi rejestrować wszystkie kościoły, które spełniają wymogi formalne. Dlatego skandalem (już drugi skandal) jest odmowa rejestracji kościoła LPS.
Gnostyk 2020.03.16 11:58
Ten związek religijny korzysta (przynajmniej teoretycznie) m.in z przepisów o obrazie uczuć religijnych...czy ten fakt powstrzyma radykalnych krytyków?
Naiwny 2020.03.16 11:56
A przecież się zarzekali, że chodzi tylko o tolerancję!!
matis892020.03.16 11:54
Do lewackiego koronnego wirusa od lewackiej depopulacji dla dobra środowiska nie potrzeba nam epidemii wirusa AIDS.
usu2020.03.16 12:11
Matis, Matis koło dębu, ale brak mu chyba zębów.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.16 12:48
pierwszy będziesz żebrać o lewacką szczepionkę wymyśloną przez lewacką naukę ręcami lewackich naukowców nie bóg nie bozia tylko lewactwo wybawieniem od koronawirusa! jak ty to biedaku ścierpisz😂
Wojtek Polak2020.03.16 17:11
widzę że zboka dopadł wirus swędu doopy. na razie lewactwo to wymyśliło czerwoną zaraz czarną zarazę i teraz czerfonno-tęczofo zarazę.a cała lewacka laicyzacja wymyśliła mordy we Francji w Hiszpanii w Portugalii w Meksyku czy w samej Rosji, my już nie chcemy że by cokolwiek lewactwo wymyślało bo każdy wie czym to się kończy.ciekawi mnie czy czasem lewactwo nie mieszało paluchów w tej zarazie.
Wojtek Polak2020.03.16 17:15
a jeszcze lewactwo w Hiszpanii podczas zakazu zgromadzeń zrobili sobie spęd błaznów na ulicach w czym przyczynili się do roznoszenia korona-wirusa.
satyr2020.03.16 19:29
Widziałeś ostatni filmik z imprezy polskich studentów błaźnie?
mayis892020.03.16 13:54
do sodomity Nie mam ochoty zostać otruty lewacką szczepionką na celowo wypuszczonego wirusa i poddany lewackiej depopulacji. Po za tym to lewakoateiści będą prosić o przyjęcie szczepionki a później zmuszać bo trzeba realizować depopulacjię i dbać o środowisko wirusami i aborcją.
Pierdolito Hipolito2020.03.16 14:48
:O
JedynyPrawdziwyQuetzalcoatl2020.03.16 11:50
Skoro jest to zarejestrowany związek wyznaniowy, to sthym @kak