Kolejna beksa wypłakuje się w rękaw Michnika - zdjęcie
05.01.16, 14:31Katarzyna Janowska

Kolejna beksa wypłakuje się w rękaw Michnika

16

Była dyrektorka TVP Kultura Katarzyna Janowska wypłakuje się "Gazecie Wyborczej". To kolejna "dziennikarka III RP", która nie może pogodzić się z tym, że media publiczne stają się wreszcie pluralistyczne i wolne. "Zdecydowałam, że muszę odejść, że tak będzie honorowo. Ale nie mam dla siebie żadnego planu „B” - mówi w GW.

Pani Janowska w sposób bardzo dramatyczny opisuje moment w którym podjęła decyzję o rezygnacji z pracy w TVP: "Byłam na urlopie, poza telewizją, ale rozmawiałam z innymi dyrektorami. Zastanawialiśmy się, co zrobić. Wahałam się do drugiej w nocy, o szóstej rano w sylwestra wysłałam moją rezygnację do Warszawy. Poczułam, że coś się skończyło, a ja nie chcę się narażać na to, co w telewizji teraz się wydarzy". 

Janowska uważa, że osoby które nadal pracują w TVP Kultura nie pozwolą zniszczyć tego kanału: "Mam do nich zaufanie. Wiem, że nie pozwolą zepsuć tej telewizji". 

Na pytanie o program "Hala odlotów" mówi: "Boję się też autocenzury na zasadzie: ten temat nie, bo może się nie spodobać władzy, tamten nie pasuje do mediów narodowych. Nie chcę nakładać sobie takiego kagańca. To byłby już inny program". 

No cóż, kończy się czas dziennikarzy III RP - najbardziej propagandowych od czasów końca PRL. Dla zwykłych Polaków to naprawdę dobra wiadomość.

mm/Gazeta Wyborcza

Komentarze (16):

anonim2016.01.5 14:51
super wiadomość, na niezależnej jest nagranie wywiadu z komoroską tam to dopiero wazelina dziennikarki wychodzi, warto tego posłuchać, a potem nie dziwić się że takie media mamy jak takie wazeliny pełowskie w niej pracują szok !!!
anonim2016.01.5 15:03
Od czasu gdy owa objęła TV Kultura nigdy nie włączyłem tego kanału - stał się dnem!!! niewarty nie tylko oglądania, ale nawet pamiętania że taki istnieje - teraz dopiero media mi o nim przypomniały. Ale na razie nadal dno...
anonim2016.01.5 15:05
Mam nadzieję, przy okazji, ze TVP Historia zostanie przywrócona do poziomu jaki miła na początku - gdy powstała - ba na razie też praktycznie nie nadaje się do niczego...
anonim2016.01.5 15:11
"(...) Oto na wieść o uchwalonej przez Sejm ustawie o mediach, telewizyjni dygnitarze podali się do dymisji, najwyraźniej w przekonaniu, że taki gest wywoła w opinii publicznej szok, wyprowadzając setki tysięcy ludzi na ulicę. Najwyraźniej posady w państwowych spółkach sprzyjają utracie poczucia rzeczywistości, bo jakże inaczej traktować nadzieje na uliczne rozruchy z powodu utraty synekur i alimentów przez kilku telewizyjnych dygnitarzy? Najwyraźniej każdy z nich zapomniał, że cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych, bo każdego z nich można by zastąpić przypadkowym obywatelem wziętym z łapanki i nikt nie zauważyłby różnicy" (...) ---------------------- S. Michalkiewicz
anonim2016.01.5 15:37
Od siebie dodam, iż pierwsze słyszę o tej paniusi, ale interesujące jest dla mnie to, że dyrektorka jednej ze stacji państwowej polskiej telewizji, jako miejsce skarg wybiera sobie redakcję gazety reprezentującej interesy grupy niechętnego Polakom Żydostwa. To już są stosuneczki niezłe, proszę państwa! - jakby to powiedział p. Rewiński:-)
anonim2016.01.5 15:46
a ja nie chcę się narażać na to, co w telewizji teraz się wydarzy". I dobrze, bo tam za chwilę wybuchnie nuklearny rosyjski Iskander. Biedaczka zamieniła by się w gass. "Hala odlotów" - Z tym, to będzie problem. Bo tam wszyscy pracowali na "odlocie". "Nie chcę nakładać sobie takiego kagańca. To byłby już inny program". - Jasne. Tam nikt nie potrzebował do tej pory kagańca bo, resortowe mają w genach Bierutowski styl. W swej wrodzonej naturze niszczą naród. Przyjdą inni i wreszcie będzie inny program ! Nasz narodowy !!! Polski !!! Mamy już was RESORTOWE, po dziurki w nosie !
anonim2016.01.5 16:04
Hala Odlotów, bardziej lewacki program trudno znaleźć. Zwykle jedna osoba o poglądach prawicowych/konserwatywnych i 6 osób o poglądach skrajnie lewicowych
anonim2016.01.5 17:53
Myślę, że gdyby była pewna swoich kompetencji nie zachowała by się tak zanim nastąpiły rzeczywiste zmiany. Widocznie sama czuła się 'z nadania PO' i zwiała.
anonim2016.01.5 19:46
Resort myślał, że robi coś na poziomie? Wyrzuciłam telewizor dawno bo nie mogłam znieść tej wiochy, braku smaku, dziadostwa. Dziennikarki nosiły się jak qrwy spod dworca, a ich rozum pozostawiał jeszcze więcej do zyczenia.
anonim2016.01.6 15:32
To brzmi tak , jakby był ojcem duchownym resortowych dzieci.
anonim2016.01.7 7:20
Powoli, z trudem ale nieuchronnie publiczne media oczyszczają się z manipulatorów i lewaków wszelkiej maści. I to jest dobra informacja na Nowy Rok. Chwała Panu!
anonim2016.01.7 7:52
a kiedyś ta Pani prowadziła całkiem sensowne Rozmowy na koniec wieku teraz tego TVK nie da się praktycznie oglądać, próbowałem takiej pustki i kółeczka wzajemnej adoracji nie widziałem, jak żyję siedzi w koło stołu 7-8 osób jakby skserowanych i spijają sobie miód z dziobków prawiąc banalne dyrdymały
anonim2016.01.10 17:50
A ja się cieszę że kopa dostała gorsząca innych lampucera.
anonim2016.01.10 18:36
Może w końcu zacznę oglądać TVP Kultura. :)
anonim2016.01.13 17:22
Ale lewaków to zapraszała w rozmowach o "polskiej" kulturze w stosunku 10/1 z przedstawicielami polskiej cywilizacji chrześcijańskiej. Płakać nie będę.
anonim2016.01.19 1:21
Może nasz kraj normalnieje?