KOD - Stronnictwo na rzecz Państw Sąsiednich? - zdjęcie
25.12.15, 11:42

KOD - Stronnictwo na rzecz Państw Sąsiednich?

18

Prof. Zdzisław Krasnodębski na swoim Twitterze podsumował w krótki, ale jakże trafny sposób całą burzę jaka toczy się w Polsce w związku z nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnym.

Co najbardziej symptomatyczne, sprawą TK interesują się nie tylko polskie media i środowiska, ale również zagranniczni politycy. I to wg prof. Krasnodębskiego powód do prawdziwego niepokoju. 

Profesor napisał na Twitterze: "Od czasu Konst. 3 Maja nie było w państwach sąsiednich takiego zainteresowania ustawą Sejmu jak obecnie. I takiej troski o wolność Polaków".

Jak zakończyły się tamte wydarzenia każdy z nas wie. Czy tym razem mamy podobnie?

mm/twitter

Komentarze (18):

anonim2015.12.25 12:06
Bóg bogaty w Miłosierdzie, niech ci wybaczy, oraz obdarzy łaską rozumu.
anonim2015.12.25 12:12
Po której stronie przyczyna zagrożenia tego autor nie napisał, choć sugeruje zagrożenie. Po co taka wieloznaczność?
anonim2015.12.25 12:19
@ . ?kropka? Jesteś mówiąc przedstawicielem ciemnego targowia. Wiesz jak skończyli targowiczanie? w piekle są frondowiczu kropka! Jaka to radość dla nich, że mogą być w nim razem z carami Ruskimi, cesorzami Niemieckimi. albo gdzie jest jak myślisz słynny Szela? także z Niemcami którym się wysługiwał. A gdzie będą współcześni targowiczenie z PO partii Petru ect - także w tym bardzo miłym miejscu ą do którego sądząc z twojej wypowiedzi także się wybierasz.
anonim2015.12.25 12:23
Targowica... historia ponoć zawsze powtarza się jako farsa... KRAJOBRAZ PO UCZCIE Nie ogryźli kości nie dopili wina Resztek jedzenia szuka pies pod stołem (...) A w stolicy koronacja się zaczyna I król światowy pokazuje szyk Ale z obecnych nie wie jeszcze nikt Że na tortach dał napis "Wiwat Katarzyna" (...) A w stolicy Sejm kończy obrady Na rękach niesiony uśmiecha się król Ambasadorowie nie zmieniają ról Wiedząc jak blisko od chwały do zdrady Nie skończyli ostrzyć kos na sztorc stawianych Nie ruszyli zamków i sal pałacowych Nie powywieszali wszystkich zdrajców stanu W ziemię pól bitewnych powgniatane głowy Odeszli w sukmanach kurtach i opończach Po dawnemu się męczyć nad nie swoją rolą Ktoś powiedział - wiedziałem że to się tak skończy Na żer wyszły obce wojskowe patrole A król bez królestwa chodził na spacery Nie ze swojej kasy utrzymując dwór I nie wiedział jeszcze niepotrzebny chór Jakie kiedy i za co zalśnią mu ordery Akt abdykacji: "Imperatorowa i państwa ościenne Przywrócą spokojność obywatelom naszym Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy Z pretensji do tronu i polskiej korony Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia Pieczołowitość nasza na nic się nie przyda Świadczymy z całą rzetelnością Naszego Imienia" Nie ogryźli kości Nie dopili wina Resztek jedzenia szuka pies pod stołem https://www.youtube.com/watch?v=LSa0ZxZRCW8
anonim2015.12.25 12:26
@Kopalny tzn przedpotopowy człowiek, jak na potomka Kaina ktory jakimś tam cudem ocalał, nie zmieniłeś swoich poglądów, myślisz ze Darwin głosicie Ewolucjonizmu nie jest w ciemnościach zewnętrznych w jeziorze siarki i ognia, która dusi potępieńców swoim piekielnym odorem /Ap. 20,13; 21,8, 22,15)
anonim2015.12.25 12:33
@Tom 666 pardon 661 Dokładnie; Czy targowicy nie przewodził król Staś kochanek carycy Katarzyny który na klęczkach ją błagał ! a zapomniałeś czy słynny ambasador Rosji Repin nie porywał Bp KK i wywozili jego żołdacy w nieznane.? stąd nie dziw się że zastraszeni Bp przystąpili do Targowicy. Nie popisuj się więc swoją niezrozumiała dla wielu nie znającej historii, - indolencją umysłową!
anonim2015.12.25 12:34
Punkt widzenia u profesora wyraźnie zależy od punktu siedzenia. Przypomnę co Krasnodębski kiedyś mówił a co gada dziś: "Dzisiaj pozycja premiera, zwłaszcza w obecnej konfiguracji sceny politycznej i przy wielkim poparciu społecznym oraz medialnym, jest na tyle silna, że posiada on wszystkie narzędzia, by skutecznie sprawować władzę. Dlatego zrzucanie winy za niesprawne rządzenie na złą konstytucję uważam za nadużycie. Nie wydaje mi się też, by premier rzeczywiście dążył do zmiany konstytucji i by uznał to za swój główny cel. Gdybyśmy w przyszłości naprawdę chcieli takiej zmiany dokonać, najpierw należałoby tę kwestię wyjąć ze sporu partyjnego, przeprowadzić szeroką debatę publiczną i zastanowić się, jaki kształt chcemy nadać Rzeczypospolitej. Pamiętajmy, że pomysł głębokiej reformy ustrojowej Polski już się kiedyś pojawił. Nazywano go projektem budowy IV Rzeczypospolitej." http://www.politeja.pl/2008/02/gowin-i-krasnodebski-propozycje-zmian-konstytucyjnych/
anonim2015.12.25 13:20
SB i WSI oraz Soros to jest KOD
anonim2015.12.25 16:36
@Radzi-100/100
anonim2015.12.25 17:01
Deja vu.... To samo tow. Gomułka opowiadał....
anonim2015.12.25 18:13
W zasadzie pierwszy anonimowy post powinien brzmieć: ...PiS jest przedstawicielem oświecenia w krajach głupoty i ciemnoty zjednoczonej Europy która tak jak ponad 200 lat temu trzej zaborcy chętnie by Polskę rozdrapała! Dobrze że mamy sąsiadów, którzy reagują na to jak "chłop dzieci bije" ale nie są militarnie w stanie nic więcej zrobić, jak poutyskiwać w "zaprzyjaźnionych merdiach"!
anonim2015.12.25 18:38
Niebedzie koszerny rabin z CZerskiej urzadzal Polski za Niemieckie srebrniki
anonim2015.12.25 20:58
Tom - jak ty jużcoś napiszesz to nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać. Za dużo siedzisz na PS i stąd żyjesz w jakimś matrix-ie
anonim2015.12.25 22:42
Jak ktoś ogląda toksyczne nagonki na legalną władżę G- wnianego nurt to nie dziwota że plecie głupoty ...
anonim2015.12.26 11:59
Tom, pomyśl trochę. Czy rozbiorów Polski dokonała cala Europa czy tylko 2 kraje które obecnie możemy przypisać od biedy do Europy Zachodniej plus jedno teoretycznie z Europy wschodniej a bardziej z Azji (i to tej części dzikiej)
anonim2015.12.26 12:01
Tom - w zamyśle moich postów (autora tekstu również) by ukazać jak rozumiemy słowo wolność. Czy wolność od narzucania przez obcych swojej woli czy wolność od takiej wolności. Tą drugą opcję reprezentuje obecnie KOD
anonim2015.12.27 14:02
Już to preżywalismy... I za komuny nie brakowało usłużnych profesorów....
anonim2015.12.27 18:05
@tom 661 a kto cię tak oświecił, że popieram Ruskich Jesteś w wielkim błędzie bo właśnie wiele napisałem o głupocie ruskich na forum, widocznie nie czytałeś, bo nie opowiadały twoim ateistycznym poglądom. zacyt ci jeden z wpisów– „Oczami duszy widziałam Matkę Najświętszą Niepokalaną, ubraną w suknię koloru jasnofioletowego i ciemniejszy płaszcz, też fioletowy. Matka Najświętsza trzymała w dłoni piękną koronę złotą z diamentami. Na niskich postumentach siedziały dwa orły, jeden biały miał skrzydła i nogi krwią broczące, a drugi czarny bardzo i dumnie trzymał zadartą głowę. Był w złotych butach z ostrogami, nie mógł stać spokojnie, tylko przestępował z nogi na nogę. U dołu postumentu orła białego leżały tłumy ludzi odzianych w białe szaty z krwawą plamą w okolicy serca. U stóp orła czarnego widziałam sztandary, huragan i liczne grupy dzikich wojsk, liczny sprzęd wojenny, dziwną broń, hardość ludzi, dzikie nawoływania, krzyki, rozkazy. Potem ujrzałam jak spłynął z góry błękitny szal i stworzył jak gdyby ścianę między tymi orłami. Wokoło orła białego powstała dziwna luka. Około tej luki zaczęła tarzać się krwaworuda bestia, podobna do upiornego gada, drapieżnego dinożaura. Jednak nie mogła ona przybliżyć się do postumentu, na którym siedział biały orzeł. Wtem powstał duży blask i Anioł ognisty, bardzo duży strącił bestię-gada w przepaść. Matka Najświętsza dała złotą koronę wielkiemu Aniołowi i coś szybko powiedziała, czego ja nie mogłam zrozumieć. Anioł podszedł i włożył na małą, kształtną głowę orła białego koronę. Spadły dwa miecze pod stopy orła, a on stanął obiema nogami na mieczach, a nad głową jego pojawiły się słowa: - Przekuj miecze na lemiesze, bo chleb z twojej ziemi ma nakarmić całą zgłodniały świat. Teraz zobaczyłam czarnego orła poćwiartowanego na bardzo drobne kawałki, które to wielki Anioł ognisty cisnął tam, gdzie strącił gada-bestię. Cisza stała się wielka, i ci, co leżeli u stóp postumentu, wszyscy wstali z wielką radością i śpiewali: Hosanna, Hosanna Bogu Najświętszemu, Jemu cześć i chwała, a narodom wszystkim wielki pokój. Amen. Matka Najświętsza stała teraz w szacie śnieżnobiałej, w koronie na głowie, z Dzieciątkiem Bożym, które miało około siedmiu lat, też w koronie na głowie i białej szacie. W jednej dłoni trzymało Dzieciątko Krzyż złoty w drugiej ukoronowanego Orła Białego 78. /