KOD-owcy to dzisiejsi Targowiczanie - zdjęcie
25.12.15, 12:10Konfederacja Targowicka - symbol zdrady narodowej - Obraz

KOD-owcy to dzisiejsi Targowiczanie

21

Słowa, słowa, słowa

Hałas i zamieszanie organizowane przez Komitet Obrony Demokracji przy współudziale polityków Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i zmarginalizowanej lewicy nie wywołały, jak dotąd, paniki wśród rządzących ani też nie zrobiły wrażenia na twardym elektoracie PiS-u. Nie znaczy to oczywiście, że środowiska pokładające nadzieję w nowej władzy są całkowicie wolne od niepokoju. Przyjaciel z warszawskich kręgów literackich wysłał mi niedawno maila, w którym znalazły się takie zdania: „Teraz chodzi im o to, żeby przeciągać awanturę w nieskończoność i ją eskalować. W ogóle nie chodzi o Trybunał Konstytucyjny, to tylko jeden z pretekstów. Znacznie silniejsza batalia niż w 2005–2007, bo jawnie są wciągnięte wszystkie siły, które się dotąd ukrywały lub maskowały, łącznie z grupami uniwersyteckimi. Wszystkie potwory wyszły z worka, puszka Pandory otwarta na oścież (ale nadzieja została). Robi się niebezpiecznie, bo zajadłość jest wyjątkowa, granice wszelkiej przyzwoitości zostały już przekroczone, nie ma żadnej świętości ani szacunku dla kogokolwiek i czegokolwiek. Moralny dramat. A to znaczy, że oni są gotowi na każdą metodę walki, każdą.”

Jeśli tak faktycznie mają się sprawy, wypadałoby zapytać o skalę zagrożenia. Inwektywy serwowane przez opozycję można oczywiście zlekceważyć, jako że wznoszenie obraźliwych okrzyków podczas antyrządowych wieców to rzecz normalna. Gdy jednak ktoś rzuca hasło: „Precz z Kaczorem dyktatorem!” czy „Beata, trzeba ci bata!” i okazuje się, że przygotowała je specjalnie na okoliczność demonstracji redakcja gazety, która na skutek polityki nowego rządu traci miliony, trudno uznać takie zachowanie li tylko za wyraz frustracji. Poloniusz z Hamleta skomentowałby je zapewne zdaniem: „Chociaż to wariacja, nie jest jednakże bez metody”.

 

O co chodzi

Z perspektywy Polaków, którzy znaleźli się na wychodźstwie, widać wyraźnie, że owe awantury idą w parze z kłamliwym przekazem adresowanym do potencjalnych sojuszników za granicą, do polityków i mediów niemieckich oraz środowisk lewackich w różnych krajach Zachodu. Serwowane informacje zawierają taką oto treść:

Polski prawicowy rząd poszedł drogą węgierskiego populisty Orbana, ale w odróżnieniu od premiera Węgier, który ciągle może liczyć na współobywateli, już po miesiącu stracił poparcie większości Polaków, gdyż łamie konstytucję, nie przestrzega zasad demokracji i dąży do likwidacji wolnych mediów. Świadczyć o tym mają właśnie spontaniczne antyrządowe demonstracje i sondaże. (O marszu poparcia dla rządu i o wynikach sondaży, które mówią coś zupełnie innego – ani słowa.) Ergo – należy robić wszystko, by doszło do wcześniejszych wyborów! W Polsce tak zmanipulowanych informacji nie dałoby się zamaskować, na Zachodzie mało kto z przeciętnych telewidzów i czytelników prasy jest sprawą zainteresowany.

W kraju było niedawno głośno o artykule Jacksona Diehla w lewicowym „Washington Post” (29 listopada) i programie Global Public Square Fareeda Zakaria’i w CNN (6 grudnia), oba przekazy spotkały się bowiem ze zdecydowaną reakcją wiceprezesa KPA d.s. Polskich, pani Marii Szonert Biniendy (http://www.currenteventspoland.com/news/Unethical-Reporting-on-Poland-in-the-American-Media-prompts-PAC-to-issue-protest.html) oraz środowisk polonijnych związanych z „Gazetą Polską” i stowarzyszeniem „Solidarni 2010”. Mniej wiadomo natomiast o wystąpieniu 16 grudnia posłanki PO Agnieszki Pomaskiej i socjologa z Collegium Civitas, Grzegorza Makowskiego w sieci telewizyjnej Al Jazeera English oraz artykule Michała Komoski opublikowanym 20 bm. przez liberalny portal „The Daily Beast”. Otóż cała trójka próbowała przemycić prawie że dokładnie taki sam przekaz medialny, jaki opisałem powyżej. Na szczęście, w programie transmitowanym przez Al. Jazeera  wystąpił również syn wybitnego pisarza Matthew Tyrmand i w sposób nie pozostawiający złudzeń zdemaskował przeinaczenia faktów i manipulacje, których dopuścili się promotorzy KOD-u (https://www.youtube.com/watch?v=c77uXlx2lOU), a portal „The Daily Beast” nie zaliczany jest do szczególnie poczytnych i nie wywiera istotnego wpływu na kształtowanie opinii publicznej.

Tak czy inaczej, stajemy się świadkami czegoś, co można porównać z działalnością obrońców wolności, którzy w czasach Sejmu Wielkiego zawiązali Konfederację Targowicką i zwrócili się o pomoc do obcego monarchy, carycy Katarzyny. Przy istotnych różnicach oczywiście. Dzisiejsza Targowica jest w swych działaniach o wiele bardziej nowoczesna.

 

Etyka bez kodeksu

Nieprzypadkowo nawiązuję tu do artykułu znanego profesora, swego czasu marksisty, później liberała. Chodzi mi o fakt, że meandry ideologii, której tradycje sięgają na ziemiach polskich co najmniej czasów Ludwika Krzywickiego, wiodły przez odrzucenie kodeksów moralnych do etyki czysto sytuacyjnej. Komunizm poszedł jeszcze dalej, podporządkował bowiem klasyczną definicję prawdy politycznej utopii, która nieuchronnie prowadziła do zbrodni i legitymizacji kłamstwa. To właśnie z tych tradycji wydają się czerpać obficie autorzy haseł przygotowywanych na demonstracje KOD-u. Demonstrantom to nie przeszkadza, bo w końcu nie wszystkim Polakom żyło się źle pod rządami Platformy i PSL-u. Jest jednak w myśleniu dzisiejszych środowisk liberalnych coś, co może być dla wielu ich przedstawicieli dokuczliwe, jako że można by to nazwać wirusem samozakłamania.

Wiosną 2002 roku, już po obronie doktoratu, uczestniczyłem w seminarium oferowanym w ramach zajęć School of Information przez Uniwersytet Michigan. Jego przedmiotem były zagadnienia etyczne związane z rozwojem technologii i dylematy informacyjne natury ogólnej. Kiedy w odpowiedzi na wstępne pytanie, jak uczestnicy dyskusji rozumieją kwestie etyczne, napomknąłem prowokacyjnie o Dekalogu, na twarzy prowadzącej zajęcia pani doktor pojawił się grymas. Grzecznie wyjaśniła, że terminu tego nie da się wykorzystać przy analizie konfliktowych sytuacji i zaproponowała użycie innego narzędzia. Miało być nim pojęcie „stockholder”, w języku biznesu znaczące tyle, co polskie słowo „akcjonariusz”. Nie chodziło jej przy tym wyłącznie o sprawy finansowe, lecz o wszelkie sytuacje, gdy ktoś na czymś zyskuje, a ktoś inny traci. Kto wie – pomyślałem wówczas – może kiedyś słowo to okaże się przydatne, gdy przyjdzie mi rozmawiać z liberałami.

 

Z życzeniami Merry Christmas dla wszystkich akcjonariuszy

Nie potrzeba być wybitnie utalentowanym matematykiem, by zrozumieć, kto w dzisiejszej Polsce może zyskać na reformach Prawa i Sprawiedliwości i ile skorzysta kraj, jeśli dojdą one do skutku. Pisano już o tym i mówiono do znudzenia, przypomnę więc tylko, że największymi przegranymi będą banki i supermarkety wyprowadzające z Polski miliony oraz media, które obficie czerpały z rządowych zasobów. Jest wszakże jeszcze jedna kategoria protestujących dziś obywateli, którzy nie mają do stracenia nic poza dobrym samopoczuciem, jakie dawało im przekonanie o wyższości nad ciemnymi masami popierającymi PiS. Wszystkim, zarówno zwycięzcom, jak i przegranym, życzę dziś Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, ale tym ostatnim (a właściwie każdemu zawiedzionemu z osobna) chciałbym zadedykować coś jeszcze – świąteczny slogan z kalifornijskiego plakatu, który w jednym z esejów w Prywatnych obowiązkach uwiecznił Czesław Miłosz:

May the Baby Jesus

shut your mouth

and open your mind

 

Oby Dzieciątko Jezus


zamknęło ci usta


i otwarło umysł

Tadeusz Witkowski

Autor jest emerytowanym lektorem języka polskiego w University of Michigan (Ann Arbor) i wykładowcą w Saint Mary’s College w Orchard Lake, badaczem akt przechowywanych w archiwach IPN, byłym pracownikiem Służby Kontrwywiadu Wojskowego i członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. Wojskowych Służb Informacyjnych. Represjonowany w czasach PRL i internowany w okresie stanu wojennego wyjechał z rodziną na emigrację w roku 1983.

TYTUŁ POCHODZI OD REDAKCJI

Komentarze (21):

anonim2015.12.23 20:51
Akt założenia konfederacji targowickiej My senatorowie, ministrowie Rzczpltej, urzędnicy kor., tudzież urzędnicy, dygnitarze i rycerstwo kor., widząc, że już dla nas nie masz Rzczpltej, iż sejm dzisiejszy, na niedziel tylko sześć zwołany, przywłaszczywszy sobie władzę prawodawczą na zawsze, a już przeszło przez lat półczwarta ciągle ją ze wzgardą praw uzurpując, połamał prawa kardynale, zmiótł wszystkie wolności szlacheckiego, a na dniu 3 maja r. 1791 w rewolucję i spisek przemieniwszy się, nową formę rządu, za pomocą mieszczan, ułanów, żołnierzy, narzuconą sukcesję tronu postanowił, królowi od przysięgi, na pacta conventa wykonanej, uwolnić się dozwolił, władzę królów rozszerzył, rzeczpospolitą w monarchię zamienił, szlachtę bez posesji od równości i wolności odepchnął, wolę narodu, w instrukcjach wojewódzkich daną, za nic poczytał, karę, nieprzyjaciołom Ojczyzny wymierzoną, na tych, co by przeciw tym bezprawiom użalać się śmieli, rozciągnął, wojsko narodowe do przysięgi na bronienie ustanowionej niewoli przymusił, (...) sam pod konfederacją sejmując, konfederować się całemu narodowi, prócz siebie, zakazał (...), w wojnę szkodliwą przeciwko Rosji, sąsiadki naszej najlepszej, najdawniejszej z przyjaciół i sprzymierzeńców naszych, wplątać nas usiłował. Albowiem któż gwałty i ciosy sejmu niniejszego, wolności zadane, zliczyć dostarczy, - a będąc bez nadziei, aby się sejm kiedy opamiętał (...), nie przywykli do kajdan, które konstytucja 3-go maja na nas włożyła, a równie niewolę kładąc ze śmiercią - protestujemy się jak najuroczyściej przeciwko sukcesji tronu, konstytucją 3-go maja ustanowionej (...), na koniec przeciwko wszystkim prawom i ustawom na tym sejmie wypadłym, które by wolność Rzczpltej obalały (...) konfederujemy się i wiążemy się węzłem nierozerwanym konfederacji wolnej przy wierze św. katolickiej rzymskiej, przy równości i dawności dla wszystkich szlachty, a nie dla osiadłej tylko, przy całości granic państw Rzczpltej (...), przy rządzie republikańskim jak najwolniejszym, przy utrzymaniu wolności praw uniowych W. Ks. Lit. do Korony, przy całości praw szlacheckich, przy zachowaniu potęgi narodowej (...), a przeciwko sukcesji tronu, przeciwko powiększeniu władzy królów, przeciwko oderwaniu najmniejszej cząstki kraju(...) , przeciwko konstytucji 3-go maja, w monarchię rzeczpospolitą zamieniającej (...), przeciwko wszystkiemu cokolwiek sejm zrobił illegalnego [bezprawnego], na koniec przeciwko wszystkim tym, którzy by konstytucję 3-go maja utrzymywali mocą popierać chcieli - i tym celem obraliśmy sobie za marszałka J.W. Stan. Szczęsnego Potockiego, generała kor. artylerii (...), a za wodzów wojsk kor. przy konfederacji i jej władz będących J.W. Ksawerego Branickiego, w kor., Seweryna Rzewuskiego poln. kor. hetmanów (...). A że Rzczplta pobita i w rękach swych ciemiężycielów moc całą mająca, własnymi z niewoli dźwignąć się nie może siłami, nic jej innego nie zostaje, tylko uciec się z ufnością do Wielkiej Katarzyny, która narodowi sąsiedzkiemu, przyjaznemu i sprzymierzonemu, z taką slawą i sprawiedliwością panuje, zabezpieczając się tak na wspaniałości tej wielkiej monarchini, jako i na traktatach, które ją z Rzczpltą wiążą. Żądania nasze są, aby Rzczplta udzielną, samowładną, niepodległą, w granicach całą została, bo od wieków nikomu podległą i czyją własnością, dziedzictwem, nie była. - Żądamy wolności, narodowi naszemu przyzwoitej, bo w niej przodkowie nasi od wieków żyli, bośmy się w niej porodzili i umierać chcemy. - Żądamy spokojności wewnętrznej, trwałego z sąsiadami pokoju, bo szczęśliwości, bezpieczeństwa własności, nie zamieszania wojen szukamy. - Żądamy sobie utwierdzić rząd republikański, bo do innego przywyknąć nie zdołamy, bo inny niepokój i ruinę przynieść nam tylko może. To są nasze zamiary, te abyśmy dokonać zdołali, dzielnej pomocy tej wielkiej monarchini wzywamy, która ozdobą i chlubą wieku naszego będąc, wzgardzając podłą zazdrością i chytremi podstępy, których zawody dzielność jej kruszy i niszczy, szczęśliwość narodu cenić umie i im pomocną podaje rękę. Sprawiedliwość próśb naszych, świętość traktatów i sojuszów, które ją łączą z Rzczpltą, a nade wszystko wielkość jej duszy pewną nam dają nadzieję nieinteresownej, wspaniałej, jednym słowem, godnej jej dla nas pomocy. (...) Bracia nasi, wołamy do was! Wznosimy ręce nasze do was, za tą wspólną Ojczyzną, która ginie, a którą wy zachować możecie, nie idzie tu o nas tylko, zginiecie i wy, gdy Rzczplta ginąc będzie, pomnijcie, iż gdzie się sadowi tyrania, tam na czas zwlec zgon swój można, ale go nie uniknąć, później czy prędzej wszystko, co tchnie wolnością, pod ciężarem despotyzmu upaść musi.
anonim2015.12.23 21:03
KODowcy to mapety Sorosa w obronie uległego antypolskiego układziku.
anonim2015.12.23 21:06
zdumiewa mnie mala ilosc watkow swiatecznych, doprawdy.
anonim2015.12.23 21:07
@Tom661. Konstytucja 3-go Maja wprowadzała zmianę ówczesnego ustroju Polski na monarchię konstytucyjną, co ówczesne warstwy uprzywilejowane traktowały jako zamach na wolności obywatelskie, a w istocie na ich przywileje. Jeśli przeczytasz zacytowany przeze mnie akt założycielski konfederacji targowickiej to dowiesz się także, że oni także powoływali się na prawo, a uchwalenie Konstytucji uznawali za czyn nielegalny. Gwarancją zaś obecnego wtedy stanu prawnego w Polsce była Rosja i dlatego wzywali jej pomocy.
anonim2015.12.23 21:11
KOD jest częścią szerszej wspólnoty. to jest polskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej, która jest w opozycji do historycznej wspólnoty Polaków. Wobec tego nawiązują oni w prostej linii do niechlubnej tradycji targowicy , następnie tymczasowego rządu rewolucyjnego w 1920 roku pod kierownictwem Marchlewskiego i Dzierżyńskiego i dalej marionetkowego rządu Bieruta w PRL. Historia lubi się powtarzać i właśnie na naszych oczach widzimy tę powtórkę. Bereza Kartuska może się domagać reaktywacji jeśli Polska ma się obronić,
anonim2015.12.23 21:11
@der Wpis sponsorowany od minionego reżimu... Oscylujesz między demokracją/ demonkracją, a totalitaryzmem- czyli jak przeciętny medialny świrek pospolity. Już starożytni Grecy wyróżniali sześć ustrojów, z których jednym z nich była demokracja, i to wcale nie należąca do tych najlepszych. Doucz się. Ps. Dobrze że nie żyjesz w Niemczech w latach 1933-45, bo z takim myśleniem w kategoriach legalizmu prawnego byś daleko zaszedł...;-)
anonim2015.12.23 21:18
Oj tam, oj tam, zaraz targowiczanie. Patologia i menelstwo u góry, na dole pożyteczne idioctwo. Jedno i drugie za pieniądze pewnego filantropa pochodzenia wiadomego urodzonego (ot paradoks) na Węgrzech. A jakie grabie grabią od siebie ???
anonim2015.12.23 21:28
No dobra, przyznam się, bo nas rozszyfrowaliście: bierzemy po 1000 złotych za każdą demonstrację. Pieniądze przynosi zawsze pejsaty żyd, będący jednocześnie arabskim terrorystą. Mówi wprost, że jego celem jest gwałcenie polskich dziewic (ma zacząć od Pawłowskiej). Mamy udawać, że chodzi nam o jakąś "demokrację", ale musimy przecież przywrócić do koryta naszych masońskich zleceniodawców, bo od tego też mamy procent. Ja tam tego wszystkiego nie rozumiem, więc dobrze mi z tym, że ktoś mnie prowadzi na pasku (ponoć produkcji niemieckiej), bo sam bym sobie nie dał rady.
anonim2015.12.23 21:35
...............Oscylujesz między demokracją/ demonkracją, a totalitaryzmem- czyli jak przeciętny medialny świrek pospolity...................... comp - a mnie się wydaje, że cały ten KOD to nie demokracja a raczej geriokracja. Mogą tak sądzić patrząc na wrzeszczących dziadków i babcie o średniej wieku wyższej niż na niedawnych pochodach moherków
anonim2015.12.23 22:35
@Hieronimus Ooo...To tak samo jak moja suczka labradorka - Gaja. Uwielbia chodzić na smyczy.
anonim2015.12.23 22:37
Tom661 - ales pojechał- wyznacznik jest jeden- co ma z tego zwykły Polak, tak wtedy jak i teraz - ja co mam z tego, że ty i twoja swita obłowili sie za moje pieniadze (np.OFE, majatek narodowy, który był własnością moich rodziców itp) Targowica to prywata, a nie targowica to zwykły obywatel i jego potrzeby.Wiec nie mieszaj pojęc, na nic mi konstytucja, którą stworzyli obcy, na nic mi trybunał, co broni przekretów, a nie broni moich ciężko zapracowanych pieniędzy (OFE).Targowica, bo przy pomocy obcych chcesz obronić złodziei, którzy zniszczyli Polskę( a może sam masz z tego profity)
anonim2015.12.23 23:07
tylko ktoś tak ociężały umysłowo jak katolik mógł napisać taki bzdurny tekst
anonim2015.12.23 23:30
W Targowicy pierwsi byli biskupi, a papież ją pobłogosławił. Naprawdę nie jest trudno znaleźć trochę informacji na ten temat. Choćby tu: http://sciaga.pl/tekst/81620-82-konstytucja_3_maja_targowica_wieszanie_biskupow_zdrajcow_i_insurekcja "Głównymi działaczami spisku byli: Franciszek Ksawery Branicki, Szczęsny Potocki i Seweryn Rzewuski oraz biskupi: Józef Kossakowski, Ignacy Massalski, Wojciech Skarszewski i Michał Roman Sierakowski, który pełnił funkcję naczelnego kapelana konfederacji. Papież Pius VI pobłogosławił targowicę i wyraził życzenie: "aby stworzenie konfederacji stało się początkiem niewzruszonej spokojności i szczęścia Rzeczypospolitej" ". Gdy w nocy z 18 na 19 maja wojska rosyjskie wkroczyły do Polski, stutysięcznej armii carskiej Polska mogła przeciwstawić tylko 50 tys. żołnierzy. Rzym uznał wkroczenie wojsk rosyjskich do Polski za dobra nowinę, gdyż targowica gwarantowała utrzymanie przywilejów kleru, a nawet powierzała mu cenzurowanie książek. Dlatego nuncjusz Saluzzo otrzymał papieskie polecenie nakłonienie króla, aby jak najrychlej do targowicy przystąpił.
anonim2015.12.23 23:40
A Kopernik była kobietą
anonim2015.12.24 4:49
No proszę - Fronda broni konstytucji 3-maja stworzonej przez masonów.
anonim2015.12.24 8:39
@GajewskiDominiqe To lepiej zeby bronila konfederacji targowickiej?
anonim2015.12.26 10:45
KOD (dawne PO, Petru i jego kliczka, a szczególnie zaplecze Petru) to Targowica. I analogie widoczne są od pewnego czasu. Im dłużej trwa, tym bardziej się to uwidacznia. Niech więcej jeszcze wołają o pomoc (bratnią?) z zagranicy. Zdrajcy.
anonim2015.12.26 20:51
@Wszyscy jesteśmy antysemitami Nie pisałem dotąd w sprawie twojego Name na fronda. Jest to bzdurna teza wymyżlona przez głupich Talmudystów z ILLUMINATI i ich niewolników judaszy chrześcijan Masonów. Nie znasz jak widzę Pisma św. ST. Wb postawie ci pyt ilu synów miał NOE tylko Trzech por Rdz. a cyt dot. Semitów; *s. / Tak przedstawia się linia potomków Sema: „Również Semowi, praojcu wszystkich Hebrajczyków i starszemu bratu Jafeta, urodzili się [synowie]. Synowie Sema: Elam, Aszszur, Arpachszad, Lud i Aram. Synowie Arama: Us, Chul, Geter i Masz. Arpachszad był ojcem Szelacha, a Szelach Ebera. Eberowi urodzili się dwaj synowie; imię jednego Peleg, gdyż za jego czasów ludzkość się podzieliła, imię zaś jego brata - Joktan. Joktan był ojcem Almodada, Szelefa, Chasarmaweta, Jeracha, Hadorama, Uzala, Dikli, Obala, Abimaela, Saby, Ofira, Chawili i Jobaba. Ci wszyscy byli synami Joktana. Obszar, na którym mieszkali, rozciągał się od Meszy w kierunku Sefar aż do wyżyny wschodniej. Oto synowie Sema według szczepów, języków, krajów i narodów. Oto szczepy synów Noego według ich pokrewieństwa i według narodów. Od nich to wywodzą się ludy na ziemi po potopie.” (Rdz. 10,21-31) Pismo św. poza wymieniem potomków Sema dalej przedstawia tylko linię przodków Abrahama tzn. bardzo liczni potomkowie Sema: - Elam, Aszszur Lud i Aram dzieląc się na różne szczepy później na różne różniące się języki kraje, narody - nie są w Biblii w ogóle dalej wymienieni, a przecież są także potomkami Sema!!! Linia przodków Abrahama: „Ci są potomkowie Sema. Gdy Sem miał sto lat, urodził mu się syn, Arpachszad, w dwa lata po potopie. Po urodzeniu się Arpachszada Sem żył pięćset lat i miał synów i córki. Arpachszad, przeżywszy trzydzieści pięć lat, miał syna Szelacha. A po urodzeniu się Szelacha Arpachszad żył czterysta trzy lata i miał synów i córki. Szelach, przeżywszy trzydzieści lat, miał syna Ebera; po urodzeniu się Ebera żył Szelach czterysta trzy lata i miał synów i córki. Gdy Eber miał trzydzieści cztery lata, urodził mu się syn, Peleg; a po urodzeniu się Pelega żył Eber czterysta trzydzieści lat i miał synów i córki. Gdy Peleg miał trzydzieści lat, urodził mu się Reu; a po urodzeniu się Reu żył Peleg dwieście dziewięć lat i miał synów i córki. Gdy Reu miał trzydzieści dwa lata, urodził mu się syn, Serug; a po urodzeniu się Seruga żył Reu dwieście siedem lat i miał synów i córki. Gdy Serug miał trzydzieści lat, urodził mu się Nachor; a po urodzeniu się Nachora żył Serug dwieście lat i miał synów i córki. Gdy Nachor miał dwadzieścia dziewięć lat, urodził mu się Terach; a po urodzeniu się Teracha Nachor żył sto dziewiętnaście lat i miał synów i córki. Gdy Terach miał siedemdziesiąt lat, urodzili mu się synowie: Abram, Nachor i Haran. Oto dzieje potomków Teracha. Terach był ojcem Abrama, Nachora i Harana, a Haran był ojcem Lota. Haran zmarł jeszcze za życia Teracha, swego ojca, w kraju, w którym się urodził, w Ur chaldejskim. Abram i Nachor wzięli sobie żony. Imię żony Abrama było Saraj, imię zaś żony Nachora - Milka. Była to córka Harana, który miał jeszcze drugą córkę imieniem Jiska. Saraj była niepłodna, nie miała więc potomstwa. Terach, wziąwszy z sobą swego syna Abrama, Lota - syna Harana, czyli swego wnuka, i Saraj, swą synową, żonę Abrama, wyruszył z nimi z Ur chaldejskiego, aby się udać do kraju Kanaan. Gdy jednak przyszli do Charanu, osiedlili się tam. Terach doczekał dwustu i pięciu lat życia i zmarł w Charanie. (Rdz. 11,10-32) tzn. potomkowie syna Teracha - Nachora brata Abrahama jak i inne boczne linie wcześniej wymieniane, dalej nie także nie są wymieniani! Także Abraham miał nie tylko Izaaka z Sary, ale z niewolnicą Hagar Izmaela – przodka ludów Arabów których najsławniejszy jest prorok Mahomet. (Rdz. 16,1 nn.) „Oto imiona synów Izmaela, imiona pochodzących od nich potomków: Nebajot, pierworodny syn Izmaela, Kedar, Adbeel, Mibsam, Miszma, Duma, Massa. Chadad, Tema, Jetur, Nafisz i Kedma.” (Rdz. 25,13-15 ) Oraz „ Abraham poślubił jeszcze drugą kobietę, imieniem Ketura. Ona to urodziła mu Zimrana, Jokszana, Medana, Midiana, Jiszbaka i Szuacha. Jokszan był ojcem Saby i Dedana; synami zaś Dedana byli: Aszszurim, Letuszim i Leummim. Synowie Midiana: Efa, Efer, Henoch, Abida i Eldaa. - Ci wszyscy byli potomkami Ketury. (Rdz. 25,1-4) Także Izaak miał dwu synów Ezaw i Jakub z których pochodzą dwa narody zgodnie z zapowiedzią Pana (Rdz. 25,23) Także słynni Ammonici i Moabici to także potomkowie Seta (Rdz. 19,30 nn.) Przecież Ojcem Żydów jest Izrael, prawnuk Abrahama a syn Izaaka, Jakub! Semitą jest Abraham i jego syn Izaak a od Jakuba zaczyna się Izrael tj. - 12 pokoleń Izraela! Można nawet powiedzieć, że co setny Semita jest tylko Żydem! Tj. tak jakby 1/z 300 mieszkańców ziemi jest Żydem! Oczywiście te proporcje mogą się różnić co nie zmienia faktu, że gdyby każde pokolenie, z każdego rodu, miało tyle samo dzieci i nie było wzajemnego wyrzynania się, żeby nie były zachowane! + Tzn. Można powiedzieć, że głosiciele tzw. wszechobecnego antysemityzmu nie znają nawet dobrze Pisma św. i dziejów swojego Narodu, wykazując w ten sposób brak wszelkiej logiki w myśleniu, rozumowaniu logicznym. Tak jakby inni potomkowie Sema nie byli Semitami, tylko sami Żydzi. Wykazując w ten sposób, że tak naprawdę tym jedynym kryterium, semityzmu, jest nienawiść do Syna Bożego Jezusa Chrystusa i Jego Bożego Królestwa w którym zasiadają Abraham Izaak i Jakub i inni zbawieni z tej nacji narodowej, czyli głupie, bo bezbożne pragnienie bycia w królestwie rewolucji i buntu, grozy i nieszczęścia wiecznego - wielkiego budowniczego świata - Lucyfera.
anonim2015.12.26 21:11
Widzisz wiec gdybyż bowiem prawidłowo rozumował i znał Pismo św ST nie mówiąc nawet o NT tj, o Ewangelii Zbawienia Syna Bożego "Słowa Wcielonego" Jezusa Chrystusa-Mesjasza i Dziedzica Izraela Bożego oczywiście nie tzw. bezbożnej Synagogi Szatana /Ap 2,9; 3,9) który jest prostą drogą do NIEBA! Tzn jak zarazem dowodzisz że jesteś bezdennie głupi /tzn jak wprost mówiąc najprościej ując można/ popisując się takim name na frond. Tzw wielcy głosiciele antysemityzmu jak myślisz gdzie będą w NIEBIE z Abrahamem Izaakiem i Jakubem ect, prorokami ST czy z potępionymi przeciwnikami Dziedzica Izraela tj Arcykapłanami Kajfaszem i Annaszem i członkami Wysokiej Rady Izraela która wbrew Prawdzie wydały wyrok skazującym na Adonai Izraela prowadząc przeklęty Handel Interes z Cezarem z piekła /J, 19,15)
anonim2015.12.26 21:37
Głupia bowiem w swej zaciekłości antykatolickiej o istnieniu Antysemityzmu w KK i narodach Katolickich ma bowiem głosić że jedynie żydzi są narodem sprawiedliwym świętym wbrew Prawdzie Bo powiedz czy może byś świętym i sprawiedliwym ten, na którym ciąży Grzech Pierworodny wina YESTER HA-RA i inne grzechy ciężkie śmiertelne! A do tego ten naród zawarł drugie Przymierze nie z Bogiem Ja Jestem" tylko z Jego przeciwnikiem samozwańcem uzurpatorem do tronu Chrystusa Króla Pana Nieba i ziemi. z Wężem piekielnym cezarem z Piekła Lucyferem /J. 1,15) w krwi Baranka Niepokalanego. Ten przeklęty układ oddał synów Izraela w ręce Czerwonego Smoka bogini Junona Moneta zw. Fortuna zw. Doradczyni która jako pierwsza doradzała wiesz komu Ewie w Raju /Rdz 3,1 nn) Dlatego potomkowie owych dawnych książąt Izraela zapełniają tak pięknie opisany raj piekielny Mahometa gdzie dziewicze hurysy /diabły/ umilają życie wieczne w nim miłośnikom Jaśniejącego /Surra 113,1 Iz 14,12-15)
anonim2015.12.27 21:10
@Wszyscy jesteśmy antysemitami, Antysemityzm wymyśliły żydowskie Raabe po to by tłum żydowski, swoich nieudaczników, trzymać w ryzach getta żydowskiego.Egoizm, bowiem rodzi u wyznawcy Gnozy -Talmudu, bowiem ambicje bycia najlepszym, bycia kimś bardzo ważnym w świecie. Uważa się on wtedy za wybrańca losu, szczęśliwca, za jedynie sprawiedliwego, świętego, wyniesionego, nad ogół, co z kolei rodzi w następstwie tego Pychę Narodową. Która powoduje, że Talmudyści nią opanowani, uważają się za nadludzi, Kastę wybraną, za rasę Panów, jedyną Nację przeznaczoną do rządzenia, panowania, na władców świata. Ten fakt istnienia pierwotnego rasizmu w Izraelu potwierdza, Żyd Karl Stern naukowiec i psychiatra, pisząc o swoim nagłym uświadomieniu sobie, dwóch niezbitych faktów. Pierwszym był fakt podtrzymywania muru segregacji rasowej, budowanej zarówno przez nazistów niemieckich, jak i samych Żydów. „Niech nikt się nie łudzi – pisał – religia żydowska aż do dnia dzisiejszego, opiera się na założeniu, że Objawienie Boże jest sprawą narodową i że Mesjasz, który ma przyjść, jeszcze nie nadszedł (…). Objawienie nadal przechowuje się w drogocennym naczyniu Narodu. Wystarczy bowiem popatrzeć na naszą liturgię, aby przekonać się że tak jest w istocie. Religia Żydowska była zawsze segregacją rasową. Nie można przy tym zapominać, że była to segregacja rasowa najszlachetniejsza, najwyższej próby – przyjmująca niemal formę metafizyczną. Był to rasizm całkowicie przeciwstawny do tego który reprezentowali niemieccy naziści, ale przez to nie przestawał być rasizmem. Był to rasizm w najwyższym boskim stopniu uzasadniony – pod warunkiem, że jego podstawowe założenie było właściwe, to mianowicie, iż nadal należy oczekiwać Mesjasza tj. Namaszczonego.” (The Pillar of Fire) Należy tu dodać: że Rasizm - niemieckiego nazizmu jest dziedzictwem, po Żydach Niemieckich, wyrósł z rejudaizacji chrześcijaństwa, dokonanej przez tzw. Męża Bożego, ojca Protestantyzmu prof. dr Marcina Lutra. Protestanci pod wpływem Herezji Lutra, stali się współwyznawcami Żydów, prozelitami, można powiedzieć wprost, że Żydami ochrzczonymi tj. tymi na których nie ciąży Grzech Pierworodny. +++ Jak mówi Pan Bóg: + „Uznali się za „wybranych" przeze Mnie ze względu na swoją wielką wartość, a nie - jak prawdziwie się stało - ze względu na Mnie Samego - Miłość litościwą dla was i współczującą wam z powodu nędzy waszej, słabości, ślepoty i grzechu. Chciałem, by pociągali za sobą inne narody, by chcieli głosić Prawdę o Mnie. + A oni zamknęli się za murami Mojego Przymierza pogardzając resztą Mych dzieci! ... Objawiałem się im w istocie Mojej na tyle, ile przyjąć mogli. + Sprzeciwiali Mi się nieustannie. + Zdradzali i zapiera¬li się w dobrobycie, bluźnili w nieszczęściu. .. Czcili Niewidzialnego. A pożądali materialnego, ziemskiego, i wierzyli, że Ja, kochając mój lud, dam mu zająć miejsce Rzymu i władzę nad światem. + Kochali więc i oczekiwali nie Mesjasza zbawcy i wyzwoliciela z grzechu, a wodza prowadzącego ku osiągnięciu wszelkich zaszczytów i dóbr ziemskich. + Pokochali naprzód już swoje przyszłe bogactwa i przywileje, nie Mnie. - Boga swego bowiem użyć chcieli jako narzędzie swoich zamysłów. (To ostatnie zdanie Pan mówi z naciskiem, prawie z oburzeniem). Jeszcze raz - zobacz, jak pycha, nienawiść i chciwość zaślepiają oczy mędrców, uczonych i kapłanów służących swemu Bogu. + Niedobrze jest, kiedy dzieci nie słuchają ojca i same chcą kształtować swoje losy, zanim dojrzeją i zobaczą się w prawdzie. + Wciąż daję im czas. + Ale spójrz, rozproszyłem ich po świecie, przez wieki bez „Ojczyzny” byli i bez świątyni, którą utożsamiali z Moją obecnością wśród nich. + Wiem, iż wśród nich nieprzyjaciel ma wielu sług chętnie i gorliwie służących mu. Od wieków zaślepieni są tym samym błędem, przez który odrzucili i zgładzili Syna Bożego. + Zobacz, inne narody wciąż wchodzą do Kościoła Mojego, włączają się w społeczeństwo Moje z radością i nadzieją, a oni, jak martwe drzewo, nie dają Mi owocu. Istnieją - wedle obietnicy Mojej - ale jakże im trudno do Mnie powrócić. + Widzisz, istnieje też „pycha narodu" i zawsze takie same skutki przynosi: ślepotę kłamstwo, stagnację w błędzie, brak wzrostu, zamieranie. + Usychają w swoim getcie spowici w pychę, nadal zachowując przekonanie o swoim wybraństwie. + W Moim nie¬skończonym świecie każda krzywda naprawiona być musi, a Spra¬wiedliwość Moja trwa wiecznie. *10. / * Nieszczęsny dramat wybrańców sił zła, Illuminati - Iluminata polega na tym, że do tego dochodzi tylko ten, który został przejęty duchem piekła, wdychanym przez całe lata. Apostoł św. Piotr powiedział o takich sektach jak masoneria itp. w swoim liście pasterskim; „Zuchwalcy zarozumiali nie lękają się zakładać sekt bluźnierczych” (2 P. 2,10 +D) Pod czyim wpływem ludzie nierozumni, nie bojący się Boga, zakładają owe bezbożne sekty bluźniercze, i czy nie podlegają owi zuchwalcy i zarozumiali władzy księciu tego świata? Ponieważ mu służą, to ich życie, jest życiem w ciągłym strachu, w przerażeniu, ponieważ Bestia ma władzę także nad ich życiem, ma prawo w każdej chwili, pozwolenie od Boga na to, aby zabierać do siebie, by uśmiercać, swoich zniewolonych niewolników, Iluminatów. To od jej tzw. gestu zależne jest ich życie. (Ap. 9,4; por. cyt. wcześniej - treść paktu) Pan bowiem w swoim Nieskończonym Miłosierdziu, pozwala na śmierć tych, którzy wykorzystują zło, ku szkodzie bliźnich i z własnej nieprzymuszonej woli, nie akceptują światła, czyli Chrystusa i Jego Miłosierdzia. Czy nie jest prawdziwe w swym głębokim sensie znane wszystkim przysłowie; „Qualis rex, talis grex. (dosł. Jaki król, taka trzoda.) Jaki Pan, taki kram” które tu wykłada się: „Jaki Bóg tacy i jego wyznawcy”. Dlatego w swoim (Inner Cirecle) "ukryte koło" chwalą się między sobą i radują się z swojego czynionego zła, wobec innych narodów, tego okrutnego pragnienia mordu, kłamania, oszukiwania pod wpływem mordercy i Kłamcy: „W ciągu jednego pokolenia moi ludzie „wyprali” mózgi temu narodowi. Już nawet wielu Polaków wierzy w to, że ich ojcowie mordowali naszą hołotę… Polacy dopóki mają, czym napchać swoje zwierzęce żołądki. to nic nie robią, tylko jak to bezmyślne cielęta patrzą w nasze okienko, w którym widzą świat i siebie takim, jakich ich im przedstawiamy. A jak już nic mają, za co kupić żarcia - to się wieszają, trują, skaczą z pięter na bruk. Nie minie wiele czasu, a świat zapomni, że istniał naród polski. Wroga trzeba najpierw uśpić, a później trzeba go niszczyć szybko, z całą bezwzględnością, aby nie zdążył się obudzić i zerwać do walki.” Nie chcą pamiętać, że na straży Prawdy i Sprawiedliwości stoi Bóg i Pan Sprawiedliwości, a ich pan, władca ciemności przepadł na zawsze z powodu właśnie z powodu zabójstwa - mordu, kłamstwa – błędu, w grozę wiecznej śmierci. To wzrastanie w szatanie jest naprawdę imponujące. Pod jego wpływem Illuminati, Masoneria, wyznawcy różnych „Gnosis” Węża, osiągnęli już pełnię wieku, w którym on, niczego więcej ich nie nauczy i dlatego Piekło, zrodziło już swego syna Antychrysta. Czasy bowiem dojrzały i dlatego ludzie zasługują wzrastając w szatanie, na poznanie grozy, która poprzedzi koniec. Czy powyższe słowa Illuminati nie mówią wyraźnie „Jaki Bóg tacy i jego wyznawcy”.