Zjednoczona Prawica w wyborach do Parlamentu Europejskiego może liczyć na 39,2 procent poparcia. To wynik najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl. 

Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska z wynikiem 38,3 proc. W porównaniu do poprzedniego badania PiS odnotowało spadek poparcia o 1,1 pp. 0,2 pp. straciła Koalicja Europejska. 

Podium zamyka Wiosna, na którą chce głosować 7,9 proc. badanych. Partia Roberta Biedronia zyskała 0,3 pp. 

Z badania przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl wynika również, że zarówno na Kukiz'15, jak i Konfederację chce swój głos oddać 5,7 proc. respondentów. Dla ruchu Pawła Kukiza oznacza to wzrost o 0,6 pkt. proc, zaś dla Konfederacji o 1 pkt proc.

Ostatnie miejsce zajęła Lewica Razem, na którą chce głosować 2,6 proc. (spadek o 0,5 pkt. proc.). Na inne ugrupowania wskazało 0,6 proc. respondentów. Prognozowana frekwencja wynosi proc.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22-23 maja 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1038 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Uwzględniono wyłącznie osoby, które jednoznacznie zadeklarowały, że będą głosować oraz wskazały konkretną partię.

yenn/DoRzeczy.pl, Fronda.pl