Kluski kładzione- danie cioci Fruzi - zdjęcie
24.09.19, 11:53Zdj. Youtube/VideoKuchnia.pl

Kluski kładzione- danie cioci Fruzi

3

Kluski kładzione, wykonane z mąki, to danie naszego dzieciństwa. A może warto postawić na pewną odmianę i przygotować kluseczki z kaszy manny. Można podawać z dodatkiem koperku, ale również w innych wariantach- z sosami, gulaszami czy skwarkami. 

 

Składniki:
1,5 szklanki kaszy manny
1 szklanka mleka
4 jajka
50 g masła
1 pęczek koperku
1-2 łyżki mąki
sól

Kaszę zalać ciepłym mlekiem i odstawić na 20 min, aż napęcznieje.  Białka jajek oddzielić od żółtek, ubić mikserem na sztywną pianę. Koperek umyć, osuszyć i drobno posiekać. 

Masło utrzeć na puch, dodając po jednym żółtku. Następnie dodać spęczniałąkaszę mannę, nie przerywając miksowania.

Potem dodać pianę z białek oraz posiekany koperek, wszystko wymieszać łyżką.

Na końcu dodać sól i mąkę, całość wymieszać, aż składniki połączą się. 

W garnku zagotować wodę z odrobiną soli. Kluski gotować porcjami.

Łyżeczkę zamoczyć w zimnej wodzie, nabrać ciasta i umieścić w garnku z wrzącą wodą, zsuwając je za pomocą drugiej łyżeczki.

Gotować 2 minuty od momentu wypłynięcia. Gotowe kluski wyjąć łyżką cedzakową. 

tag/Fronda.pl 

Komentarze (3):

Polak Ateista Dumny Gej2019.09.24 13:02
Złe wieści dla tęczowych i psychicznie upośledzonych zboczeńców! Te statystyki to oczywisty fałsz i bzdura. Zmanipulowane do bólu, pokazują rozpaczliwe próby przekonania normalnej większości, że zboczenia to norma. Nie da rady. Zbok to zbok. I tyle. Na pohybel wszelkiej maści tęczowym zboczeńcom i neurastenicznym dewiantom. Na pohybel tęczowym pedederastom/pedofilom.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.24 12:33
Złe wieści dla homofobicznie zaburzonych. Największy wzrost poparcia dla małżeństw homo wśród Polaków ---> Opublikowane dziś badanie Eurobarometru na temat dyskryminacji pokazuje, że 76 procent Europejczyków zgadza się, że osoby homoseksualne lub biseksualne powinny mieć takie same prawa jak heteroseksualiści - powiedziała w poniedziałek unijna komisarz ds. sprawiedliwości i równości płci Viera Jourova, przedstawiając wyniki unijnego badania, pierwszego od 2019 roku w tej sprawie. Dla Polski ten odsetek to 49 procent. Nad Wisłą akceptacja dla równych praw mniejszości seksualnych postępuje szybko. Wzrosła aż o 12 punktów procentowych w stosunku do 2015 roku. https://www.tvn24.pl/eurobarometr-polacy-bardziej-otwarci-niz-4-lata-temu-w-kwestii-praw-mniejszosci-seksualnych,971736,s.html
Anna2019.09.24 14:38
Dostajesz kasę od sztuk komentarzy? Nawet pod kluskami?