Kłopotek: Albo PO idzie tylko z PSL, albo PSL idzie do wyborów samo - zdjęcie
03.07.19, 19:44zdj. screen Youtube

Kłopotek: Albo PO idzie tylko z PSL, albo PSL idzie do wyborów samo

2

Eugeniusz Kłopotek z PSL stawia sprawę wejścia do szerszej koalicji z lewicą bardzo jasno, mimo iż lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna przestrzega przed "samobójstwem": "Jeżeli byłaby decyzja – w co nie wierzę – o tym, że idziemy w szerokiej koalicji z lewicą, to mnie w takiej drużynie już nie będzie". 

Zdaniem Kłopotka, dla PSL są obecnie tylko dwa warianty koalicji na wybory parlamentarne: Platforma idzie tylko z PSL lub Ludowcy idą do wyborów sami. Jak ocenił polityk w rozmowie z Polskim Radiem 24, Polskie Stronnictwo Ludowe będzie w stanie przekroczyć próg 5 proc., nawet idąc do wyborów samodzielnie. Poseł kolejny raz wyraził również ubolewanie nad wejściem jego ugrupowania do Koalicji Europejskiej. 

"Trzeba wrócić na naszą ścieżkę, na naszą ścieżkę, którą kroczyliśmy od lat.(...)Zbłądziliśmy, gdy wstąpiliśmy do Koalicji Europejskiej. My jesteśmy opozycją racjonalną"-stwierdził. 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (2):

Kazimierz2019.07.3 21:29
Wasza ścieżka, to dawanie d.py za apanaże. Byle gdzie, byle z kim. Najczęściej z lewakami. Tak w PSL-u było jest i będzie. Ostatnia zaś decyzja o tzw. samodzielności jest zwykłym puszczeniem oka do zawiedzionych rolników. Myślę jednak, że nie dadzą się nabrać. Z zielenią nie macie już nic wspólnego.
Cogito ergo sum2019.07.3 21:23
PSL sprzedał się za miskę soczewicy czyli za trzy mandaty (srebrniki). A raczej sprzedał swój elektorat. Tak to jest jak interes aparatu przenosi się nad interes elektoratu. PSL nie upilnował interesu polskiego rolnika i oddano w obce ręce przetwórstwo. Dlatego niemieckie firmy nie chciały przyjmować polskich jabłek.