16.12.19, 12:59

Kłamliwe statystyki aborcjonistów. Naprawdę mocne!

Dr Leana Wen, była prezes Planned Parenthood, znalazła się na liście największych „Pinokiów” roku 2019 dziennika „Washington Post”. Amerykański dziennik uwzględnił ją na swej liście łgarzy ze względu na powtarzane przez nią zdanie, że „tysiące” kobiet zmarło w Stanach Zjednoczonych w wyniku nielegalnie przeprowadzonych aborcji przed legalizacją zabijania nienarodzonych w tym kraju w roku 1973.

 

Wyrok Sądu Najwyższego z 22 I 1973 r. w słynnej sprawie „Roe kontra Wade” doprowadził de facto do uznania, że Amerykanki w całym kraju mają prawo do zabicia swojego dziecka. Przed tą rozprawą prawa antyaborcyjne poluzowano już w 17 stanach.

De Leana Wen, która po ośmiu miesiącach pracy straciła w lipcu tego roku stanowisko w Planned Parenthood, przytaczała w swoich wypowiedziach statystyki, które w rzeczywistości były fałszywe. Jak ustalił Glenn Kessler z „Washington Post”, po przeanalizowaniu danych okazało się, że była prezes cytowała „liczby z lat trzydziestych XX wieku, przed pojawieniem się antybiotyków”. Dalej Kessler zauważył: „W roku 1972 liczba zgonów w Stanach Zjednoczonych z powodu legalnych aborcji wynosiła 24, a z powodu nielegalnych – 39 według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób”.

Nawet pracownicy tej największej proaborcyjnej organizacji, jaką jest Planned Parenthood, zwracali dr Wen uwagę, że opiera się na kłamliwych statystykach. Prezes mimo to w dalszym ciągu je przytaczała, także w wywiadach. Kessler zwrócił uwagę również na fakt, że przed legalizacją zabijania nienarodzonych „liczba kobiet, które zmarły z powodu aborcji, była najlepszym przypadku niepewna z powodu nielegalności procedury i wstydu, który ją otaczał”.

Dziennikarz podkreślił, że przeanalizowane przezeń statystyki i wyniki badań znacznie się różniły, ale „nawet wziąwszy pod uwagę mętną naturę danych i kalkulacji, nie ma dowodów na to, że w latach tuż przed decyzją Sądu Najwyższego tysiące kobiet umierało każdego roku z powodu nielegalnych aborcji”.

 

jjf/ncregister.com

Komentarze

Paweł2019.12.17 8:39
płód to nie dziecko. pozdrawiam
Polak Dumny Katolik2019.12.18 11:23
Płód to człowiek na wczesnym etapie rozwoju. Istota ludzka. Dziecko w prenatalnej fazie życia. Pozdrawiam.
MaxFiend2019.12.16 19:21
"wziąwszy pod uwagę mętną naturę danych i kalkulacji" dziennikarz niczego nie udowodnił :-D
Tasman2019.12.16 14:39
No pięknie! Ten artykuł mówi tylko tyle, że nielegalna aborcja nie zabija (matek). Czyli abortujcie się teraz na potęgę w nielegalnych gabinetach. Nic wam nie grozi! Jak żyję, takiej reklamy jeszcze nie czytałem...
Michał Jan2019.12.16 15:39
Nie do końca tak jest. Argumentu, że tysiące umierają w nielegalnych użyto, by zastosować remedium na to - w postaci aborcji legalnej. Mniejsze zło, które, po weryfikacji, okazało się złem tysiące razy większym.
ZERR02019.12.16 14:04
Podstawową przyczyną "aborcji" legalnej i nielegalnej jest przemoc wobec kobiety. Już tam konkubent i/lub teściowa potrafią wyperswadować dziewczynie, że ona nie powinna rodzić i musi się jakoś problemu (dla konkubenta) pozbyć. Łatwiej konkubentowi strzelić kobietę kilka razy z liścia po buzi, niż później latami bulić alimenty. Małe ryzyko, zysk potężny. Tak więc nawet zakładając odczłowieczenie "płodów", zakaz aborcji częściej chroni kobietę przed ogromna krzywdą (zmuszenie do aborcji to istny sadyzm), niż legalna aborcja pomaga innym kobietom pozbyć się "problemu", np problemu za małego mieszkania.
Maria Blaszczyk2019.12.16 15:24
Tak, tak... A jak często rozmawiasz z takimi kobietami? Bo chyba niezbyt często... W ogóle pogląd, że kobiety to idiotki, które nie potrafią zarobić na swoje dzieci, pada w zetknięciu z rzeczywistością. Wystarczy się wokół rozejrzeć, w końcu mieszkasz w kraju-liderze, jeśli chodzi o niepłacenie alimentów. A kobiety nic przeciwko aborcji nie mają - w przeciwieństwie do bicia - więc jak uważasz aborcję za sadyzm, to jej sobie nie rób, a jak ktoś uważa inaczej - to go zostaw w spokoju.
ZERR02019.12.16 15:29
Nie zmyślaj. Doskonale wiesz, i jest to teza lewacka, że kobietom poddanym przemocy bardzo trudno się bronic. Oprawca ma ogromną przewagę. Jak to perspektywa lewacka się płynnie zmienia, gdy trzeba usprawiedliwiać morderstwa na dzieciach nienarodzonych. Was trzeba powstrzymać i będziecie powstrzymywani, choćby miały się lodowce stopić i wygubić całą przegniłą Europę.
Maria Blaszczyk2019.12.16 17:02
To, ze mężczyźni stosują przemoc, a kobiety są często jej ofiarami - to niewątpliwy fakt. Ale z tego nie wynika jeszcze, że łatwo zmusić kobietę w chcianej ciąży do usunięcia jej. Nie mówię, że to niemożliwe, tylko że wszystkie badania pokazują nam, że zdarza się to rzadko. https://www.guttmacher.org/perspectives50/womens-reasons-having-abortion
ZERR02019.12.16 23:12
To nie są ciąże "chciane", ale i nie są niechciane. Po prostu wpadki, gdy konkubent argumentem zaciśniętej piąchy wskazuje dziewczynie co ona ma myśleć. Osoby przymuszone z zasady racjonalizują przemoc, wmawiają sobie że "tak lepiej i tak chcę". Jakby otoczenie powiedziało "jestem z tobą" zaraz by się te ciąże stały całkiem "chciane".
ex.2019.12.16 13:40
Aborcja to nic innego jak cyniczne, bezwzględne mordowanie nie narodzonych dzieci, pomijam fakt jak czują się i sobie radzą kobiety z syndromem po aborcyjnym, ale jeśli dokonano tego z powodów nie medycznych, ale egoistycznych, próżności, pychy, kariery lub po prostu nie, bo nie, to takie kobiety w ogóle nie powinny się urodzić, to nie jest tak jak mówią to moje ciało i mój brzuch i mogę zrobić z nim co zechcę?!, poczęcie i narodzenie dziecka to cud i dar, również bieda nie jest powodem do aborcji.
Maria Blaszczyk2019.12.16 15:19
Mam dla Ciebie dobrą wiadomosć. Syndrom postaborcyjny nie istnieje, jest to humbug, wymyślony przez zwolenników torturowania kobiet. W rzeczywistości kobiety, które przerwały ciążę, nie mają zwiększonego prawdopodobieństwa wystąpienia objawów psychopatologicznych w porównaniu do tych, które urodziły. Nie mówiąc już o takich, które zostały zmuszone do donoszenia niechcianej ciaży. Poczęcie dziecka to nie jest żaden cud. Ot. Czysta biologia. Ok. miliona poczęć ma miejsce co dnia. Większość z tych poczęć co prawda nie doprowadzi do urodzenia dziecka. I nie, nie z powodu aborcji. Tylko dlatego, że natura - względnie jakiś bóg aborter - większość zarodków i płodów uśmierca. Jak dodamy do tego fakt, że nienarodzone dziecko jest takim samym nonsensem jak "żonaty kawaler" czy "żywy trup" - to mamy spokój z tym zagadnieniem i mozemy się zająć czymś produktywnym. Np. walką o to, by dzieci już narodzone miały dostęp do leków i pomocy medycznej.
ZERR02019.12.16 15:25
Na jakiej podstawie kłamiesz, że "syndrom" nie istnieje? Przytocz kłamstwa zbrodniczych lewaków ukrywających swoje zbrodnie, śmiało.
Maria Blaszczyk2019.12.16 16:54
??? Na podstawie wielu badań. https://www.apa.org/pubs/journals/features/amp-64-9-863.pdf https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0128832 https://www.bbc.com/news/health-16094906 Jak widzisz - kłamstw brak. Badania i przeglądy badań. Prowadzone latami.
ZERR02019.12.16 23:12
Z tego co widzę badania zostały lewackim zwyczajem zmanipulowane/sfalszwoane. Zrobię sobie analizę, puszczę wśród znajomych, żeby wiedzieli co mówić.
Cool2019.12.16 16:16
Masz złe informacje ... syndrom postaborcyjny istnieje i skutecznie niszczy ludziom życie! ... Kobiety po naturalnym poronieniu nie mogą dojść do psychicznej równowagi czasami przez lata ... a ty uważasz, że zabicie dziecka w swoim łonie, swojego potomstwa, bezbronnego człowieka nie zostawia śladu w psychice??? ... może w twojej i innych psychopatów nie zostawia, ale u zdrowego psychicznie człowieka tak! Mówiłem już, że współczuję matki twoim dzieciom?! :/
Maria Blaszczyk2019.12.16 16:59
Mam bardzo dobre informacje. Zebrane na podstawie setek tysięcy przypadków/ Oczywiście, to nie wyklucza, że jakaś kobieta nie może dojść po aborcji do siebie. Istnieją też kobiety, co nie mogą dojść do siebie po porodzie. Rozumiesz, chodzi o to, co jest bardziej prawdopodobne. Nie wiem, czy cokolwiek nie pozostawia śladów w psychice. Jeśli chodzi o porody - to biją wszystko inne, co w życiu przeżyłam, na głowę. a w łonie nie ma się dziecka. Ma się zarodek - wtedy ewentualnie się przerywa ciążę na żądanie - albo płód - to już są rzadkie przypadki, różnych tragedii. A dziecko to jest, jak się urodzi. I tak, mówiłeś. Ja współczuję wiary w kłamstwa, oceniania ludzi bez ich poznania, fanatyzmu i nieodróżniania dzieci od zarodków. Trochę zazdroszczę natomiast tego, że nigdy nie rodziłeś.
leszczyna2019.12.16 21:25
Serce mojego dziecka usłyszałam na USG, gdy miało 10 tygodni, i to samo serce bije lata po urodzeniu. Nie wolno odmawiać człowieczeństwa żadnemu dziecku w łonie matki. Skoro wyżej napisałaś "Poczęcie dziecka to nie jest żaden cud", to się popraw na "Poczęcie zygoty to nie jest żaden cud". Bo przyznajesz, że zapłodnienie oznacza "poczęcie dziecka". Pisz precyzyjniej.
Lublinianka2019.12.16 23:22
Ale z ciebie obrzydliwa kłamczucha!!!😠😠😠 Podaj te WIARYGODNE źródła "setek tysięcy przypadków" potwierdzające nie istnienie syndromu poaborcyjnego!!! Nie podasz, bo KLAMIESZ!!!! Syndrom poaborcyjny istnieje i jest częstym przedmiotem prac badawczych - moja młodsza siostra, która jest położną pisała na ten temat pracę magisterską na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, przeprowadziła ok.100 ankiet wśród pacjentek lubelskich szpitali, które dotknięte były tym syndromem po poronieniach i obroniła pracę z wyróżnieniem!!!!! Ten syndrom dotyka zarówno kobiety po naturalnym poronieniu jak i po aborcji - wiem, no sama straciłam 2 dzieci i przeszłam z tego powodu PIEKŁO!!! Żadnej kobiecie tego nie życzę i dlatego przed tym przestrzegam!!! Ty po prostu masz zryty mózg od czytania i słuchania czarownic-aborcjonistek i żadne racjonalne argumenty do ciebie nie docierają!!!😕😕😕
POfill2019.12.16 13:31
są jakieś statystyki ile za rządów PiSu zamordowano nienarodzonych dzieci za pomocą aborcji?
egfegwfwqgfq2019.12.16 14:47
Jeżeli pytasz, ile Polek rocznie przerywa ciążę poza systemem polskiej opieki zdrowotnej, to szacunki wahają się od 80 do 150 tysięcy. Zdecydowana większość w Polsce, najczęściej farmakologicznie a pozostałe za granicą, najczęściej na Słowacji, w Niemczech, Holandii i UK.
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.12.16 13:24
Zabić - nie istniejące??? Czy to nie kwalifikuje do 1 miejsca na liście łgarzy? A kto jest aborcjonistą??? Ten - który nie zamyka w więzieniu za przerwanie ciąży???
ZERR02019.12.16 13:56
Dziecko nienarodzone istnieje nawet gdy zwyzywasz je od "płodu" i odmówisz człowieczeństwa. Po zabiciu tego nieczłowieka lekarz skrupulatnie liczy rączki i nóżki, czy aby czegoś nie zapomniał.
Wojciech2019.12.16 14:07
A Ty niby na jakiej podstawie uważasz się za "istniejącego" ? A jesteś pewien, że zasługujesz na życie? To tylko kwestia kryteriów i z łatwością można by cię opisać jako zlepek komórek albo rezerwuar organów.
anonim2019.12.16 14:30
Usuwają coś nieistniejącego ,a to ciekawe już różne bzdury tu czytałem ,ale czegoś takiego jeszcze nie ,gratuluję ,,mądrości ''.
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.12.16 16:41
Dziękuję za gratulacje - kłamco!!!! Ja użyłem określenia "ZABIĆ". - Tylko ksiądz potrafi tak łgać.
anonim2019.12.16 20:51
A zabić można coś czego nie ma ? Dalej popisujesz się swoją głupotą ,ale coż popisuj się .
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.12.16 21:14
Właśnie - zadałem takie pytanie!!! Ale czyż można dyskutować z "koniem Jezusa"?
leszczyna2019.12.16 21:17
Możesz powiedzieć, po co robi się aborcję i czy na pewno wiesz, co to jest aborcja?
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.12.17 5:45
Aborcja, to spowodowanie poronienia, usunięcie ciąży. Art. 148 kk /zabójstwo/ nie obejmuje aborcji. Art. 152 kk - mówi o przerwaniu ciąży - nie o zabiciu nienarodzonego. Nie ma w polskim prawie przestępstwa "zabicie nienarodzonego". - To tylko wasza "nowomowa".
leszczyna2019.12.17 11:52
Czy zgodnie z art. 152 kk przerwanie ciąży to czyn obojętny moralnie i prawnie, skoro ustanowiono za niego karę? Rozróżniasz przerwanie ciąży, by ratować matkę i dziecko, bo dalsze trwanie ciąży zagraża obojgu, oraz by zabić płód tak, by nie urodził się żywy? Co z tego jest aborcją?
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.12.17 12:09
Jeszcze raz - art. 152 mówi o przerwaniu ciąży - nie o zabiciu płodu. Ty możesz sobie tak uważać na własny użytek - możesz nawet płód - zastąpić dzieckiem.
leszczyna2019.12.17 16:56
Jaki jest los płodu wskutek aborcji? Ja nie muszę płodu zastępować dzieckiem, bo płód jest dzieckiem. Gdy nastąpi poród, zamiast płodu będzie noworodek - trudne to do pojęcia?
Michał Pasierb 2019.12.16 13:17
To się nazywa psychomanipulacja w najgorszym wydaniu; słabi, nie mający wiedzy ludzie łatwo ulegają taki manipulatorom, szczególnie, gdy znajdą się w trudnej sytuacji życiowej a nie mają nikogo mądrego i życzliwego przy sobie....Nigdy człowiek przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że aborcjoniści kierują się czymś innym niż chęcią zysku,chciwością.Kasa,kasa.kasa....
Tomek2019.12.16 13:08
Kłamstwo jest wpisane w lewicową ideologię i program. Lenin, Goebels, Urban, Biedroń to doskonali praktycy.
Dam2019.12.16 13:38
Ale wiesz, że faszyści (w tym naziści) to byli prawacy. Obie skrajności kłamią i manipulują, nie zrzucaj wszystkiego na jedną stronę.
ZERR02019.12.16 14:06
Naziści i faszyści to wręcz klasyczni lewicowcy. Co prawda nie lewacy (trockiści) więc byli mniej lewicowi od skrajnej lewicy.
Maria Blaszczyk2019.12.16 15:03
W ogóle nie byli lewicowi. Ani sprawiedliwość społeczna, ani prawa robotnicze, kobiet mniejszości czy dzieci, ani równość, ani wolność, ani kosmopolityzm, ani w ogóle nic. Lewaków nienawidzili i pozamykali, a lizali tyłek kościołowi, arystokracji i wielkiemu biznesowi.
ZERR02019.12.16 15:23
Wszyscy wiedzą, że lewacy nawzajem się nienawidzą, jak to bywa między gangami, jak mafia wołomińska z pruszkowską. Czołowym hasłem faszyzmu (i nazizmu) była sprawiedliwość społeczna, prawa robotnicze, antykapitalizm, wysokie socjalistyczne podatki, socjalistyczne przymusowe ubezpieczenia społeczne, wielkie inwestycje państwowe itp. Nikt nie "lizał kościołowi" tylko go zwalczał, hitler nienawidził katolicyzmu wręcz obsesyjnie - za "żydowtwo" - i relatywnie przegrywał wybory w okręgach katolickich. Jak masz wątpliwości przeczytaj "Rozmowy z katem", to była lektura. Wszystkie ustroje socjalistyczne liżą rowa Wielkiemu Kapitałowi, ponieważ są przez niego kreowane. Uparcie udajesz ze nie wiesz, że lewactwo to nie to samo co lewicowość. Oraz udajesz, że istotą lewactwa są jego propagandowe łgarstwa. Nie są.
Maria Blaszczyk2019.12.16 15:34
Tylko że tej sprawiedliwości i praw robotniczych nie wprowadzali. Wysokie wydatki były potrzebą chwili, świat właśnie radził sobie z kryzysem. W przeciwieństwie do socjaldemokratów, którzy budowali społeczeństwa zachodnie po wojnie. Hitler doszedł do władzy dzięki poparciu Deutschnationale Volkspartei, konserwatywnej i ultraprawicowej partii prowadzonej przed bogatego biznesmena Alfreda Hugenberga. Jego celem nie było poprawienie warunków życia robotników w Rzeszy, tylko zbudowanie aryjskiego imperium w Europie. A tacy byli antykapitalistyczni, ze zachowano prywatną własność wielkich firm i podstawowe mechanizmy gospodarki kapitalistycznej, a prywatne firmy świetnie żyły z podbojów Hitlera. A co do lizania tylka, to chyba ten poziom lgarstw to jednak przesada Reichskonkordat, obowiazujacy do dzis, jest wystarczajacy, bz uznac to za piramidalny idiotyzm, a mamy jeszcze traktaty laterańskie...
ZERR02019.12.16 16:02
Żadna lewica nie wprowadza "sprawiedliwości" a robotnicy w CCCP za kwadrans spóźnienia jechali na białe niedźwiedzie. Z Socjalistów doskonale żyją wielkie koncerny i bankierzy. Tak było jest i będzie. Jesteście kreacją Możnych utrzymywana w celu gnojenia i niewolenia Ludzkości. Hasła turbofeminizmu i LGBT doskonale sie do trzymania za mordę plebsu nadają. Są idealne - ludzie gwałceni prawami gejów stają się niezdolni do buntu, posłuszni, wycofani i potulni.
Maria Blaszczyk2019.12.16 16:49
Bo sprawiedliwość i totalitaryzm nie idą w parze... Ale pamiętaj - przy całej swojej zbrodniczości ten system otworzył milionom ludzi szanse. Najlepszy dowód, to że dwie trzecie Rosjan odczuwa żal po rozpadzie ZSRRu. Ale socjaldemokracje jakie znamy z Europy czy Ameryki Północnej albo Autralii -to już inna bajka. To świat, w którym robotnicy zarabiają tyle, by móc pójść czasem do teatru i zjeść obiad w restauracji, posłać dzieci na judo i na lekcje gry na skrzypcach. I jeszcze 3 razy do roku pojechać na wakacje. A do tego mieć taką samą opiekę medyczną, jak lokalny król czy premier...
Michał Jan2019.12.16 17:45
Oworzył szansę? Na co? Na to, że będą mogli wyjechać z kołchozu, do którego byli przypisani, jak słynni "niewolnicy" Olgi Tokarczuk? Największą szansą były reformy Piotra Stołypina, dzięki którym Rosja (a Królestwo Polskie szczególnie) tak ruszyła z kopyta, że mam podejrzenia o prawdziwe przyczyny Wielkiej Wojny. Ci Ruscy, którzy tęsknią, to z powodu, że teraz tak ich się nie boją. Taka mentalność.
Cool2019.12.16 16:07
Tak tak ... a świstak siedzi i zawija te brednie w tęczowe papierki. :-))
Michał Jan2019.12.16 15:36
Kot i pies są mięsożercami. Walczą ze sobą, bo są konkurentami o to samo pożywienie. Naziści i komuniści walczyli o ten sam elektorat - stąd wzajemna nienawiść.
Michał Pasierb 2019.12.16 15:33
NSDAP- Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników ... https://pl.wikipedia.org › wiki › Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników ...wystarczy umieć czytać, znać trochę historię,żeby nie pisać takich rzeczy..żadna prawica,tylko lewica,lewactwo etc. ...
Wojtek Polak2019.12.16 20:29
ja na przykład wiem że jesteś nieukiem albo głupkiem głównym hasłem Benito Mussoliniego było wszystko w państwie nic poza państwem czyli socjalizm a nazizm to narodowy socjalizm czyli bękarty marksizmu. więc nie powtarzaj lewackich łgarstw.
leszczyna2019.12.16 21:14
Przeczytaj książkę "Lewicowy faszyzm". Warto.