Kim był człowiek, któremu Jezus obiecał na krzyżu: ,,Dziś będziesz ze Mną w raju''? ,,Dobry łotr'' w kinach - zdjęcie
16.03.21, 11:50

Kim był człowiek, któremu Jezus obiecał na krzyżu: ,,Dziś będziesz ze Mną w raju''? ,,Dobry łotr'' w kinach

8

Kim był człowiek, któremu Jezus obiecał na krzyżu: „Dziś będziesz ze Mną w raju”? Zwykłym nieszczęśnikiem, który zmarnował swoje życie? Wybrańcem, który miał... szczęście, że został ukrzyżowany obok Zbawiciela? Świadkiem dla potomnych wielkiego miłosierdzia Boga, który zbawia grzeszników nawet w ich ostatnich chwilach? Nieświadomym wagi wydarzeń narzędziem ewangelizacji? Postać i ewangeliczny epizod dotyczący Dobrego Łotra nie przestaje fascynować teologów i wiernych.

Jedno jest pewne. Dobry Łotr, któremu tradycja przypisała imię Dyzma, nie znalazł się w centrum najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości przypadkowo. Jaki jednak cel miał Bóg, umieszczając finał jego ziemskiego życia dokładnie w tym samym miejscu, w którym umarł na krzyżu Jezus? Dobry Łotr to epicka opowieść, która rozpoczyna się podróżą trzech mędrców i ich przypadkowym spotkaniem z młodym Dyzmą przy betlejemskim żłóbku. W swoim pełnym dramatycznych zwrotów życiu młodzieniec napotka Jezusa i inne znane z kart Ewangelii postacie, w tym drugiego łotra. Razem z nim, w drodze, która niechybnie zmierza na Golgotę, spróbują oni przechytrzyć swoje przeznaczenie. Przekonają się jednak, że nie ma ucieczki przed strasznym końcem. Ale czy rzeczywiście dla obu strasznym?

Dobry Łotr prowokuje do bardzo osobistych przemyśleń nie tylko na temat wiary, ale też natury człowieka. To piękny i wartościowy film dla... grzeszników. Czyli dla nas wszystkich

Komentarze (8):

rebeliant2021.03.16 16:32
Świetny nurt dla wszelkich gnid, które pogwałcą pobiją i pod koniec kunfesjunał, wafel, przyśpiewka pumpejska i do nieba. A pokrzywdzeni: "a kto nie przebaczy tak jak ja.... to do piekła"
xyz2021.03.17 18:55
Bóg wymyślił swoje zasady i niewiele masz do gadania. Możesz to zaakceptować albo odrzucić ale odrzucenie Bożych zasad i tak na niewiele się zda bo ich nie zmienisz a tylko sobie zaszkodzisz. Zamiast buntować się, lepiej pokochaj Boga za to, że stworzył dla nas piękny ogród jakim jest Ziemia i bądź wdzięczny za to, że pozwolił się tak przeraźliwie udręczyć żebyś m.in. Ty mógł pójść do nieba.
gość2021.04.6 18:53
pocieszające niech będzie to że nie można się fałszywie nawrócić i fałszywie przeprosić Boga bo Boga nikt nie oszuka! więc jeśli kto liczy że na łożu śmierci się nawróci przepraszając to się zawiedzie.
rebeliant2021.03.16 16:29
" przemyśleń nie tylko na temat wiary, ale też natury człowieka." - natury człowieka, która przerosła Jahwe - czytaj: "a kto silniejszemu zabroni" - a którą on depcze.
Anonim2021.03.16 13:59
Kewyn Sorbo grał za młodu w ekranizacjach mitologii greckiej, teraz czas na mitologię chrześcijańską...
Wielki zaszczyt ognisty Arctosie.2021.03.16 13:57
Nie ma żadnego raju - wszystkie zaspokojenia zmysłów są tu na ziemi - tylko obecnie w nieskończoność niewłaściwych proporcjach. Na tym polega istota grzechu czyli niewłaściwości formy - wspólnota grzesząca się szerzy i twierdzi że są niewinni bo są w WIĘKSZOŚCI. Na dodatek pierwszy grzesznik Adam in kar nu je w w łono durnej nastolatki zakochanej w idei boga, czyniąc ją reinkarnacją swojej zamordowanej żony, dorasta i naucza o miłosierdziu które podtrzymuje myślenie wspólnoty grzeszącej, - że są niewinni bo są w większości. Żeby to utwierdzić przyjmuje wygląd smutnego, ale jeszcze z młodymi rysami staruszka, który płacze że ludzie grzeszą, bo sobie w jego mniemaniu np. DOGADZAJĄ . Na koniec wydaje się na udręczenie żeby jeszcze przedłużyć swoją nędzną egzystencję, w kosmosie czyli chyba tu na ziemi, utwierdzić jeszcze bardziej że jest tym niewinnym i wspólnocie się wybacza, i wzmocnić swoją odporność na ból.
hehehe2021.03.16 13:32
"Opowieść oparta na faktach" - rozwalił mnie ten napis :-) Już czekam na prequel, sequel, historie poboczne, serial, grę na konsole i 26 sezonów na Netflixie :-)
Jakub2021.03.16 13:04
Nie ma dobrych łotrów! Może być tylko były łotr gdy się nawrócił.