Kijowski węszy prowokację wobec KOD! - zdjęcie
05.03.16, 12:48

Kijowski węszy prowokację wobec KOD!

7

Mateusz Kijowski ustosunkował się do komentarzy KOD-owców dotyczących wypadku samochodowego prezydenta Andrzeja Dudy, stwierdzając, że mogą być one nieprawdziwe i mogą być efektem prowokacji. 

Nie wiadomo co, jak, kiedy i dlaczego, nie wiadomo, czy to w ogóle prawdziwy zapis ani czy osoby, które to ewentualnie mogły pisać, są rzeczywiście KODerami. A może to była prowokacja? – pyta Mateusz Kijowski. W ten sposób ustosunkowuje się do komentarzy działaczy KOD-u ws. wczorajszego incydentu z udziałem prezydenta. Sugeruje, że to mogła być prowokacja, bo komuś nie podoba się działanie Komitetu.

"Oj, oj jaka szkoda", "życzę mu śmierci w męczarniach", "pierwsze ostrzeżenie, drugiego nie będzie" – w ten sposób zwolennicy i działacze Komitetu Obrony Demokracji skomentowali wczorajszy incydent drogowy z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. CZYTAJ WIĘCEJ

Głos w sprawie komentarzy zabrał Mateusz Kijowski lider KOD. W oświadczeniu sugeruje, że osoby te mogą nie być działaczami Komitetu, a sprawa może być prowokacją. Tymczasem na Facebookowym profilu jednego z komentatorów - tego od śmierci w męczarniach - są zdjęcia z wielu manifestacji KOD.

Poniżej pełna treść oświadczenia.

Szanowni Państwo!

Niestety, działania Komitetu Obrony Demokracji bardzo się komuś nie podobają. Dlatego podjęte zostały szeroko zakrojone akcje, żeby nas zdyskredytować. Po internecie zaczął krążyć jakiś obrazek, będący rzekomo zapisem rozmowy na jakiejś grupie fejsbukowej KODu. Nie wiadomo co, jak, kiedy i dlaczego, nie wiadomo, czy to w ogóle prawdziwy zapis ani czy osoby, które to ewentualnie mogły pisać, są rzeczywiście KODerami. A może to była prowokacja?

Oczywiście, wszelkie wyrazy satysfakcji z powodu wypadku samochodowego z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej (jak i z udziałem każdego innego człowieka) są niegodne i świadczą o poważnych brakach etyczno-moralnych każdego, kto takie wypowiedzi formułuje. Ale to nie jedyny przejaw ataków na KOD.

Od znajomych dochodzą do mnie wieści, że tabloid „Fakt” oferuje ludziom 1500 złotych za dostarczenie korespondencji ze mną. Widać dyskredytacja mnie również jest dla kogoś atrakcyjna.

Szanowni Państwo!

W takiej sytuacji musimy być szczególnie uważni. To, co kiedyś mogło być uznane po prostu za niezbyt wybredny żart, dzisiaj może być użyte jako broń przeciwko Komitetowi Obrony Demokracji – setkom tysięcy ludzi, którzy w trosce o swoją wolność i podstawowe prawa człowieka wychodzą na ulice.

Bardzo serdecznie proszę wszystkie KODerki i wszystkich KODerów! Nie dajmy się ponieść emocjom! Nie dajmy się sprowokować! Nie dawajmy pretekstów do ataków na KOD. Zachowajmy godność, zachowajmy spokój, zachowajmy rozwagę. Pozostańmy ludźmi w pełnym tego słowa znaczeniu.

daug/telewizjarepublika.pl

Komentarze (7):

anonim2016.03.5 12:51
No i ma rację, marna pisowska prowokacja za marne pisowskie 10 gr za wpis.
anonim2016.03.5 13:09
Spodziewać się możemy akcji ze strony tak Putina jak i Rzeszy Niemieckiej i Brukseli a ta reprezentuje wobec nas interes Rzeszy - a nie "wartości" czy interes UE. Otwórzcie oczy! Powtórzę: interesy obecnej po zjednoczeniu Rzeszy Niemieckiej są tożsame z interesami Rosji, a nie UE, i nie wątpię że np. Tusk jest funkcjonariuszem BND. Ponadto BND wchłonęło STASI, więc niezależnie od żywotnych interesów niemieckich wyrwania się spod kontroli, kurateli USA, decyduje o tym, że władze niemieckie są przesiąknięte agenturą Putina, sama Merkel ma komunistyczną i agenturalną "przeszłość". PiS ma więcej wrogów na zewnątrz państwa, niż wewnątrz, a takie KOD-y, czy parartie jak szmatława PO, Nowoczesna czy Razem są reprezentacjami tych sił - wrogich żywotnym interesom Polski, ponaddto mamy mafijne PSL, tak więc choć nie jestem wielką entuzjastką PiS-u, nie bardzo widzę póki co alternatywę, jeśli i oni nas oszukają lub okażą się niewydolni kiepsko widzę naszą przyszłość.
anonim2016.03.5 13:13
Jak nie durnie to zdrajcy = żałosny KOD, absolutnie antypolski i finansowany przez wrogów
anonim2016.03.5 13:27
Skoro tak, to powinien zgłosić sprawę do prokuratury. Jak się ogląda różne filmiki z zachowaniami kodziarzy, to się można spodziewać wszystkiego.
anonim2016.03.5 13:41
Was nie trzeba dyskredytować. Wy dyskredytujecie sie każdej soboty z tą samą zbieraniną SB-ckich ciotek i wujków. Długo nie pociągniecie. Wymrzecie jak dinozaury - słowa waszego Tuska.
anonim2016.03.5 14:39
@Justine - widząc tytuł myślałem, że tą prowokacją miałoby być uszkodzenie opony:-) Wrogiem Polski jest też Izrael. Co ciekawe, u schyłku II RP, rząd sanacyjny zdelegalizował lożę B'nai B'rith jako szkodliwą dla państwa polskiego, a tymczasem 8 lat temu została ona z powrotem zalegalizowana, choć jej priorytety się przecież nie zmieniły.
anonim2016.03.5 14:46
Groźne jest też to, iż za czasów niemieckiej okupacji bycie folksdojczem jawiło się Polakom jako coś haniebnego, a sami przedstawiciele zdrajców, kolaborantów z obcymi państwami nie używali takiej ostentacji. A dzisiaj żadna świnia w rodzaju Lisa, czy jakiegoś Kijowskiego nie ma poczucia wstydu, pokazuje się publicznie, udziela wywiadów itp. Wróg wewnętrzny spowszedniał.