Kiedy rekonstrukcja rządu? Spotkanie prezydenta i premiera - zdjęcie
30.05.19, 17:20Zdj. Krzysztof Sitkowski, Kancelaria Prezydenta(edytowane)

Kiedy rekonstrukcja rządu? Spotkanie prezydenta i premiera

2

"Rekonstrukcja będzie dość szeroka choćby dlatego, że wiele osób objęło mandaty posłów do PE"-podkreślił w rozmowie z dziennikarzami rzecznik prasowy prezydenta RP, Błażej Spychalski. Jak zapowiedział minister, rekonstrukcja rządu będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu. 

W czwartek po południu miało miejsce spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Najważniejsze osoby w państwie rozmawiały o kandydatach na nowych ministrów. Jak powiedział rzecznik głowy państwa, Błażej Spychalski, prezydent również zgłosił własne propozycje. 

Zmiany w rządzie są związane z wynikami wyborów do Parlamentu Europejskiego - część członków gabinetu zdobyła mandaty. Z tego też powodu rekonstrukcja ma być "dość szeroka". 

Spychalski, dopytywany, czy zmiany w rządzie będą dotyczyć wyłącznie ministrów, który otrzymali mandat europosła odparł:

"Przyjdzie czas i pan premier przedstawi listę ostateczną panu prezydentowi, to wtedy będzie na ten temat oczywiście rozmowa". Czy zmiany nastąpią 4 czerwca, tak jak podają media? Rzecznik prezydenta odparł, że rekonstrukcja na pewno będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu, jednak nie ustalono jeszcze daty. 

 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (2):

pss2019.05.30 20:05
Rozmowa rozmową, nowych ministrów mianuje J. Daniels.
kibic2019.05.30 17:51
Rządzi rząd i PREMIER i oni odpowiadają za swoje działania; a PAD? miesza ,jak zwykle i nic dobrego z tego nie wyjdzie.Żadnych wniosków,żadnej refleksji...Nigdy więcej PADa!!!