Kiedy Polski Ład wejdzie w życie? Senator Koc: To będą szybkie zmiany!  - zdjęcie
16.05.21, 12:44Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Kiedy Polski Ład wejdzie w życie? Senator Koc: To będą szybkie zmiany!

12

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało wczoraj rewolucyjny program mający pomóc Polsce wyjść z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. Teraz pozostaje czekać na realizację Polskiego Ładu. Kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia pierwszych zmian. Senator Maria Koc zapewnia, że program będzie bardzo szybko wdrażany w życie.

Na wczorajszej konwencji programowej PiS rządzący zaprezentowali założenia Polskiego Ładu. Nowy program przewiduje m.in. zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, podwyższenie drugiej stawki podatkowej, zniesienie umów śmieciowych, emerytura do 2,5 tys. zł bez podatku, ogromny program mieszkaniowy czy 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko.

Kiedy te zmiany wejdą w życie? Senator PiS Maria Koc zaznacza, że jest to program przygotowany z myślą o wyjściu z pandemii, więc będzie wdrażany jak najszybciej.

- „Zmiany będą wprowadzone szybko, dlatego że Polski Ład to program na wyjście z kryzysu, w jakim znaleźliśmy się po epidemii koronawirusa”

- podkreśla senator.

Część z założeń Polskiego Ładu ma być zrealizowanych jeszcze w tym roku. Dłużej będzie trzeba jednak poczekać na zmiany w systemie podatkowym. Te mają wejść w życie na początku przyszłego roku.

- „To jest potężna zmiana. Żeby nie zaburzyć systemu finansów publicznych, wprowadzenie takiej modyfikacji w tym roku byłoby trudne”

- zaznacza Maria Koc.

kak/Onet.pl, DoRzeczy.pl

Komentarze (12):

Pet2021.05.17 8:56
Co to za straszydło? Pierwsze widzę.
PlebejskieNazwiskaSenatorówZAwansuPartyjnego2021.05.16 22:23
Koc typu włochacz. Świetnie trzyma brud i szybko pokrywa się kłakami, by z czasem przybrać formę kołtuna.
Filip2021.05.16 18:09
Dariusz Rosati stwierdził na Twitterze: "Kaczyński: kwota wolna 30 tys., drugi próg podatkowy od 120 tys. Ale ani słowa o likwidacji odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Per saldo straci klasa średnia, jednoosobowe firmy i specjaliści." W kolejnym wpisie poseł przyznaje, że emeryci zyskają około 100-150 złotych świadczenia, ale przez inflację na poziomie 4,3 proc. "stracą 90 złotych, przez wyższe wydatki na niepubliczną opiekę zdrowotną - 100 zł, a przez niższy wiek emerytalny 350 zł, co daje razem 540 zł miesięcznie.Ewidentnie widać, że zmiany te są ukierunkowane na osoby najmniej zarabiające, czyli w okolicach pensji minimalnej oraz na seniorów. Zakładam, że to też główny elektorat partii rządzącej i w związku z tym te zmiany zostały ukierunkowane właśnie na nich - mówił w TOK FM prof. Dominik Gajewski, komentując założenia Nowego Ładu. Ekspert Szkoły Głównej Handlowej dziwił się, że rząd nie zdecydował się na wsparcie średnich przedsiębiorców, którzy będą ponosili ciężar wprowadzanych zmian. Dość zaskakującą kwestią jest to, że nie ma sygnałów ze strony premiera, że warto również pochylić się nad tą grupa najlepiej zarabiających i unikających opodatkowania korporacji międzynarodowych - mówił dalej Gajewski. Przypominał, że o tej sprawie również w przeszłości politycy rządzący dość często wspominali, a koniec końców - nie ujęli jej w swoim programie. W efekcie, jak dodawał, ciężar zmian podatkowych będzie spoczywał na średniej klasie przedsiębiorców. Dla mnie jest to pewnego rodzaju niezrozumiałe, a nawet mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że sprzeczne. (...) Nie widać tu żadnych zapowiedzi, które byłyby ukierunkowane do klasy przedsiębiorców małych i średnich, którzy najwięcej stracili na pandemii - dziwił się gość TOK FM. - A pamiętajmy, że to właśnie ta klasa średnia jest pewnego rodzaju kołem napędowym gospodarki i powinna być - przynajmniej w tym momencie, kiedy się otwieramy z gospodarką - wsparta - ocenił prof. Gajewski.
"Filipie"...?2021.05.16 23:35
Wyskoczyłeś... jak prawdziwy " filip z konopi"! Skopiowałeś tekst rozmowy Raosatiego!... To znaczy że cię w ogóle nie stać na nic więcej! ..A po Rosatim- lewaku, można się było takiej odpowiedzi spodziewać! ....To nic nowego! ... Ps. Poznaj cały "...Ład"...! Tam m.in pisze, że młodzi do 30 roku życia nie będą wcale płacić podatków.... nie tylko emeryci!... Aj, waj!... Więc tu jest różny elektorat wyborczy, nie tak jak ty piszesz!... Gubisz się!...
Panie Premierze! Nowe wybory!2021.05.16 15:57
Zdobyć absolutna większość w obu izbach parlamentu. ...... POGONIĆ RAZ NA ZAWSZE TYCH MOSKWA-KONFEDERACJE!.. . . Już teraz: miliardy na nowe projekty. Centralny Port Komunikacyjny z tysiącami kilometrów połączeń kolejowych, pełna niezależność energetyczna, nuklearne elektrownie, kompletna gazyfikacja ogrzewcza domostw, ulgi podatkowe dla nowo otwierających się prywatnych przedsiębiorstw, zwiększenie wydatków na badania naukowe ... Krok po kroku.
Anonim2021.05.16 14:49
PRECZ Z KOMUNOM!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:44
Konfederacje sprzedamy na mieso do Korei Polnocnej po cenie wieprzowiny.
won2021.05.16 15:22
debilu.
bezrobotna fryzjerka2021.05.16 12:54
Proszę Pani, ja rozumiem, że nie mogła Pani skorzystać z mojej usługi, ale chyba jakiś kawałek grzebyka w domu się znajdzie, a w senacie pewnie jakieś lusterko się trafia, no nie?
Marian2021.05.16 13:37
Myślę, że to "szaleństwo" na głowie jest zamierzone.
Polak mały2021.05.16 13:39
Jeżeli na głowie to pół biedy - jeżeli również w głowie to duży problem.
Oj, ty nie- "Marianie"2021.05.16 23:39
To szaleństwo, to już od dawna masz w głowie! W przeciwnym wypadku pisałbyś normalnie, bez obrazy i inwektyw!