KE zajmie się Polską już dzisiaj - zdjęcie
14.01.20, 16:20fot. Ursula von der Leyhen, fot. Kuhlmann MSC, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

KE zajmie się Polską już dzisiaj

55

Komisja Europejska będzie debatować o "sytuacji" w Polsce. Jak powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen, stanie się tak mimo braku odpowiedniego punktu w oficjalnym programie obrad.

 

Leyen stwierdziła, że KE omówi "środki tymczasowe", jakie mógłby podjąć Trybunał Sprawiedliwości UE przeciwko Polsce. Bruksela, idąc za opozycją totalną, oskarża rząd PiS o łamanie tzw. praworządności.

Przeciwnicy Polski chciałyby, aby TSUE zamroził ustawę o Sądzie Najwyższym, tak, aby zamrożona została pracy Izby Dyscyplinarnej aż do momentu ostatecznego wyroku TSUE. KE ma też obiekcje do ustawy dyscyplinującej anarchistycznych sędziów.

bsw/rmf24.pl

Komentarze (55):

jadwiga2020.01.15 9:47
Mieszkam w Kielcach ,a mój wniosek o zadośćuczynienie Pani sędzie z kieleckiego Sądu Rejonowego Beata Kupiec przekazała do Wrocławia w/właściwości .Do wniosku doręczyłam prośbę żeby na zaistniałą sytuację(siostra choruje na epilepsję lekko oporną z utratą przytomności i to z nią musiała bym stawiać się na rozprawę we Wrocławiu , bo nikt mi z nią nie zostanie) żeby sprawa odbyła się w miejscu mojego zamieszkania prośbę swoją udokumentowałam kartami szpitalnymi siostry,lecz sędzia Beata Kupiec na posiedzeniu niejawnym postanowiła moją sprawę przekazać do Wrocławia postanowieniem prawomocnym.Do Pani mecenas zadzwoniłam 27.11.2019 r o godzinie 16:30-telefonu nie odebrała ,ponieważ nie miałam z nią żadnego kontaktu postanowiłam porozumieć się za pomocą sms na co mam dowody gdzie przesłała mi mało czytelne zdjęcia odpowiedzi na mój pozew. Pozwanym prze zemnie jest Kancelaria Prawna Mariusz Brysika ,która pomówiła mnie o liczne oszustwa i wyłudzenia na szkodę jego mocodawcy Getin Bank.Udostępniono mi również szczegółowe dane nie znanych mi osób na których ja miałam przepisywać mój skradziony majątek w Kancelarii Notarialnej KBSR I NOTARIUSZ SPÓŁKA PARTNERSKA -WROCŁAW.To nie Ziobro sądzi tylko KASTA. Niedługo mnie rok i jak na chwilę obecną nic się nie dzieje. Sąd czeka ,że nie dożyje sprawy i zostanie umorzona ,dlatego ustanowiłam mojego syna jako pełnomocnika procesowego w razie mojej śmierci. https://youtu.be/RQ--okXAHH4
zygmunt2020.01.15 9:30
jak czytam te komentarze to jestem autentycznie dumny -widze ze duch w narodzie nie zaginol
joanna2020.01.14 23:54
Szanowna Pani, Niemcy są ostatnim krajem, który mógłby nas oceniać, dyscyplinować i uczyć praworządności. Przed nominacją udawała Pani przyjazne wobec Polski gesty, a teraz robi Pani to samo, co Pani poprzednik. Francja płonie, nieustanne wojny uliczne, maltretowania, bicie i poniżanie obywateli, a wy tego nie widzicie, bo znaleźliście sobie kozła ofiarnego w postaci Polski, która broni swojego honoru. Słuchacie zdrajców Ojczyzny, bo tak wam wygodnie. Niech Pani poczyta historię Polski, pozna jej dzieje i determinację w byciu wolnym i dumnym narodem, który ginął w niemieckich i sowieckich łagrach, ale ducha nie dał w sobie zabić.
anonim2020.01.14 23:27
To jeszcze bardziej przekonuje do GŁOSOWANIA NA PiS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i Andrzeja Dudę NA PREZYDENTA !!!!!!!!!!!!
Thomas2020.01.14 22:34
Czas najwyższy,żeby wyjść z tego czerwonego burdelu.
anonim2020.01.14 23:58
No to wychodźcie, na co wy wiecznie czekacie. GB wyszła, a Polska wynocha z UE, a nie tylko pieprzyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Foster2020.01.14 21:51
I pomyśleć, ze naiwniacy z PIS myśleli, że za poparcie w głosowaniu na Urszulę von Leyen, będzie poczuwała się do wdzięczności przymykając oczy na naruszanie praworządności w Polsce. Jeszcze będą tęsknili za Timermansem.
zygmunt2020.01.14 21:29
Dla kasty sędziowskiej niezawisłość i niezależność - TAK , a dla Sejmu i Senatu RP wybieranych przez Naród już nie.Ho , Ho ....
kali2020.01.14 20:54
To chyba k...a jakis matrix.
Jolanta 2020.01.14 20:36
Tu wcale nie chodzi o przaworzadnosc ,tylko zaby zniszczyc te nasza praworzadnosc i wszyscy z tej zakichanej uni chca na sile zniszczyc nasza Ojczyzne i nasz rzad ,Chca aby bylo jak dawniej za poprzedniej partii co chcieli to mieli i za ile chcieli to dostali a kazdy im sie klanial w pas .To sie skonczylo Polska powstala i to straszny bol .
Maria2020.01.14 18:56
Czy przypadkiem Ursula von der Leyen nie została wybrana na szefową KE dzięki PIS? Skąd ten pośpiech?
aldek2020.01.14 18:22
Tak naprawdę bardzo mnie cieszy taka postawa, może nareszcie polski rząd przestanie się cackać z bezczelnymi urzędnikami z UE. Ja nie wiem czy warto w ogóle chodzić na wybory, skoro w Polsce rządzi jakaś Komisja Europejska . Ja na tę Niemkę nie głosowałem, nie przypominam sobie. Jestem zdrowy na umyśle i nie piję alkoholu. W jakim województwie wybrali tą kobietę, ktoś wie. Chcę się dowiedzieć czy jutro zablokują mi prewencyjnie wyjście z domu, żebym nie denerwował swą obecnością na ulicy sędziów polskich. Nowa definicja demokracji to : obywatel - przedmiot, urzędnik - podmiot. W Polsce powstał nowy trójpodział władzy. KE plus PE, SN i Grodzki.
Marta2020.01.14 18:18
Polska rośnie w siłę, więc pojawili się nowi Krzyżacy by to uniemożliwić.
Darek2020.01.14 18:18
Jaszczurka kąsa :)
Jerzy............2020.01.14 18:14
Dzięki PiS-owi została przewodniczącą,może spróbować ja teraz odwołać !!!-
anonim2020.01.14 18:01
PiS umiera na oczach Konfederacji! Lewactwo przegania PiS z kąta w kąt, jak kota, a PiS ze spuszczoną głową daje się pomiatać, ale co się dziwić, to szabesgoje, to żydowska służba, i zachowuje się jak służba! PiS to zawiedzione nadzieje milionów Polaków. Idzie nowe, idzie młode pokolenie Polaków na czele Konfederacji, tego nie da się już zatrzymać.
urszula2020.01.15 12:20
konfederacja to wszelkie zło,ktore moze polakow nie tylko do kata zmiesc ale zrobic z nich niewolnikow unijnych i sowieckich. TRZEBA MIEC KLAPKI NA OCZACH,BY NIE WIDZIEC I NIE WIEDZIEC, ZE KONFEDERACJA TO PARTIA pro sowiecka i profaszystowska (narodowcy skrzywieni)! BRAUN WYRZUCI KRZYZE I POIZAMYKA KOSCIOŁY, Inni jej posłowie z lewica SLD ZALEGALIZUJA ZWIAZKI PARTNERSKIE HOMOSEKSUALNE Z ADOPCJA DZIECI, ZALEGALIZUJA TEZ EUTANAZJE , WROCIMY DO BIEDY I NEDZY POZBAWIENI WSZELKIEGO WSPARCIA RZADOWEGO TYPU rodzina 500+ 13 PENSJA etc. tego chcecie dla Polski ??
Hańba mości państwo, a raczej postsowiecka hołoto 2020.01.14 17:49
KE zajmie się Polska za sprawą donosu zdrajców, judaszy i jurgieltników, którzy dbając o własne interesy i interesy kasty sędziowskiej która ich broni, donoszą od ponad 4 lat na Polskę. Mam nadzieję że rząd tym razem nie cofnie się przed bezzasadnymi groźbami i tym europejskim komunistom, którzy nigdy nie zasmakowali smaku ruskiego bata i nagana, pokażą gdzie .....się zgina dziób pingwina. A wy s....syny z PO, N, W, PSL, SLD i cholera wie jeszcze z czego, którzy donosicie na własny(?) kraj, bo w razie czego to przecież nie ucierpi PiS, tylko wszyscy Polacy, otrzymacie kiedyś za to zapłatę, miarą dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi....
D2020.01.14 17:54
WYJE*AC POLSKE Z UE!!!!
Andrzej_512020.01.14 17:42
Unia nam nie służy. Pora aby ją opuścić. Nie do takiej unii wstępowaliśmy i żaden z ówczesnych polityków nie mówił, że mamy słuchać nakazów urzędników spod ciemnej gwiazdy. Wyszliśmy z RWPG to damy i radę działać poza unią. A wszystkich zdrajców należy odosobnić - Bereza przyda się.
D2020.01.14 17:54
Opuscic to bys chcial - WYPIER***LIC POLSKE NA ZBITY PY*K i zabrac pobrane dotacje!!! Zreszta tak bedzie, kto jest blisko PE wie, ze decyzja juz w zasadzie zapadla, mowil o tym nawet sam Tusk wspominajac, ze "Polska juz wybrala, po ktorej stronie Europy chce byc".
Ojciec Rydzyk ma w doopie lewak\\\\303\\\\263w2020.01.14 22:19
Nie wspominaj tego g n oja Tuskodebila
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.15 12:00
Zabrać pobrane dotacje? To może my zabierzmy to, co wpłacamy do unijnej kasy każdego roku? Dostajemy mniej niż sami wpłacamy, więc wyszłoby nam to tylko na dobre. A jak dla ciebie autorytetem w sprawach Polski jest Niemiec na usługach obcych rządów, toś jest dureń, albo zdrajca. Spieerdalaj!
JS2020.01.14 17:42
Jak francuski mąż (Macron) bije żonę (naród, prawników) to jest dobrze i Polska nie może się wtrącać, siedzieć cicho i słuchać się takiego tyrana. Jak Putin bije swoich to jest dobrze i Polska nie może powiedzieć ani mru mru bo jak się odezwie to będzie jak w rosyjskiej kreskówce - nu pagadi. Jak w Polsce uderzy się kogoś z opozycji piórkiem, zaraz krzyczą, wrzask, że w Polsce jest łamana praworządność !!! Diabeł robić coś źle komuś to jest dobrze ale jak zrobić coś złego diabłu to jest źle. Oby tak dalej aż staniemy przed wyborem albo wchłonie nas królestwo niemiecko-europejskie albo zdobędziemy się na Królowanie Jezus w Polsce. Pozdrawiam
celnik2020.01.14 17:35
Może hitlerowcy i żabojady zajmą sie swoimi problemami? Od kiedy to kolesie z nadzwyczajnej kasty w fartuszkach stoją bezkarnie ponad prawem , mają prawo tworzyć prawo? Czy to ma cokolwiek wspólnego z tzw. trójpodziałem władzy?
D2020.01.14 17:52
A jakie maja problemy dwie najwieksze gospodarki w UE, poza tym, ze sa jeszcze potezniejsze?
XYZ2020.01.14 17:25
Jest dobrze.
Polak2020.01.14 17:25
Jak niewiadomo im o co chodzi ? to chodzi o kasę !!! Wiedzą że po reformie Sadów stracą poplecznika w swoich Polskich interesach ( biznesy ich są przeciwne Polskiej gospodarce i Polskim przedsiębiorcom !!!). Bo co mnie interesuje sądownictow np w Niemczech lub Francji ? Nie interesuje mnie -nic a nic !!! Ale gdybym tam posiadał np : sieci sklepów ,banków , firm śmieciowych itd itd -to byłbym żywo zaiteresowany czy mnie stamtą wyp......olą , dołoża podatków czy cokolwiek innego . A tak ustawy pisał Polski Parlament (kiedyś za PO) pod ich dyktando , Sądy w razie czego klepały ich rację i gitara !!! Dlatego bronią swych wpływów i interesów w Polsce ! Oczywiście praworządność mają głęboko w d...pie
MAVERICK JONASIK2020.01.14 17:22
Bruksela oskarża rząd PiS o łamanie tzw. praworządności. A co to jest tzw. praworządność?
Zdegustowany unijną hipokryzją 2020.01.14 17:21
Jak zwykle przez zdradziecką opozycję totalną unijni komisarze traktują nas jak gorszych od innych. Niemcom wolno wycinać kornika, wolno przeprowadzać reformy, Francuska bezpieka katuje swych obywateli na ulicach, podobnie hiszpańska a oni nas atakują.
Opty2020.01.14 17:20
Nie potrafili jeść nożem i widelcem Nauczyliśmy. Nauczym i demokracji.
D2020.01.14 17:52
Zabawne, bo 20 procent slow, ktorych uzywasz, wymyslili Francuzi (np. biwak czy koszmar). Polacy nawet swoich slow nie maja, musza francuskie brac xDDDD
Ryszard Olejniczak2020.01.14 17:19
Nie powinniśmy być zaskoczeni, faszyści zwykle zaczynali od Polski. A na ten ruch szykowali się przecież od dawna.To historyczny dzień - tak się zaczyna marsz neoniewolnictwa przez Europę - pod batem zmanipulowanego prawa w rękach faszystowskich najemników. W czasie też przecież zostaliśmy bandytami we własnym kraju zgodnie z ich prawem. Anglicy wiedzieli co robią.
Zygfryd2020.01.14 17:18
Co zrobiła niejaka Pani Gersdorf w kierunku tych sędziów którzy jawnie niezgodnie z prawem wydawali skandaliczne wyroki albo kradli przekraczali predkość kumali sie i dogadywali z posłami i posłankami PO ? odpowiedz brzmi NIC .
bezrobotna menda Nowaczek-robaczek 2020.01.14 17:17
Menda 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 grilling and trolling, getting fuck in the ass and jerking off vigorously - multitasking asshole.
Foster2020.01.14 17:15
Nie wstyd Wam ?. Ludzie na Zachodzie nie są hipokrytami. Dla nich łamanie praworządności jest niedopuszczalne i nie przyjmują tłumaczenia w stylu "...oni tez tak robili". Bicie piany nic tu nie da.
D2020.01.14 17:51
Polacy sa omamieni, oni widza jakies obrazki z Francji, i wierza w to tak mocno, ze nie przekonasz ich dopoki ich do Francji sila nie zaprowadzisz i nie powiesz "TU TAK NIE JEST JAK CI MOWIA"
_-_2020.01.14 19:44
Ludzie na Zachodzie są największymi hipokrytami na świecie!
Foster2020.01.14 21:44
Źle się to zakończy.
Ojciec Rydzyk ma w doopie lewak\\303\\263w2020.01.14 22:17
chyba dla ciebie trolu
Żyd Wyklęty2020.01.14 17:13
Lekki popłoch w katonarodowych kręgach?
anonim2020.01.14 17:01
PiS umiera na oczach Konfederacji! Lewactwo przegania PiS z kąta w kąt, a PiS ze spuszczoną głową daje się pomiatać, ale co się dziwić, to szabesgoje, to żydowska służba, i zachowuje się jak służba! Idzie nowe, idzie młode pokolenie Polaków na czele Konfederacji, tego nie da się już zatrzymać.
nik2020.01.14 23:08
Idą nowi przebierańcy z budionówek i walonków przebrali sie w przykładnych katolików i patryjotów. Głosują jak targowica i liczą ze zdołają znowu otumanić tłumy. Napuszczanie jednych na drugich to wyprobowane sowiecko ubeckie metody.
Andy Semicki Rabin2020.01.14 16:56
Marksiści z europejskich republik sowieckich w natarciu.
robaczek 2.02020.01.14 16:54
; ] NA NICHHHHHH!!! ku chwale partii!! nikt nam nie bedzie mówił co je dobre a co zle!! sądy sądem ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie!!!! PRAWDA WARCHOLKI?
Joanna2020.01.14 21:56
O kuzwa co to jest. Człeku ogarnij się, bo oczy bolą od tych pierddów i spacji...
Marycha2020.01.15 20:02
Stary komuch...
Kk2020.01.14 16:54
Oni tam FIOŁA MAJĄ!!!! Pod przykrywką ochrony?!! Europy, MORDUJĄ JĄ, W ŚWIETLE ICH, CHOREGO, PSEUDO PRAWA!! A KTO TO ROBI, to już chyba kumaci wiedzą. YD.ZARAZA TEGO ŚWIATA.
robaczek 2.02020.01.14 16:57
a ty sie czasami do ŻYDA i ŻYDÓWKI nie modlisz warcholku? ;] oj z ta waszą yteligencja to coraz gorzej chrzescijanie ;] uwielbiam was !!! buziaczki w siuraczki!!! ;] tak jak lubicie. w imie pana...... proboszcza! ;] - Wiecie za co trzyma ksiadz podczas stosunku???? - za tornister !!! ;]
Kk2020.01.14 17:02
Nie wszyscy Żydzi, to. GANGRENA TEGO ŚWIATA.
Thomas2020.01.14 22:37
Do psychiatry! A potem do szkoły!
anna2020.01.14 16:29
Pani z KE , może czas zająć się Francją a nie tematami zastępczymi
D2020.01.14 17:50
A co sie dzieje we Francji? Bo mieszkam od 7 lat i nic nie widze?
anonim2020.01.14 18:03
A co się dzieje złego w Polsce? bo mieszkam od ponad 30 lat i nic złego nie widzę. Ba, od ponad 4 lat lat widzę poprawę
Robert2020.01.15 14:24
D Jasne . Wyjdź z obory i rozejrzyj się. Mozę orszak sędziowski z transparentem akurat będzie przechodził..