Katowiccy księża wspomogą finansowo szpitale - zdjęcie
02.04.20, 17:47Fot. via. Flickr

Katowiccy księża wspomogą finansowo szpitale

18

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zwrócił się do duchowieństwa swojej diecezji z prośbą o aktywne wspieranie walki z epidemią koronawirusa. Poza prośbą o modlitwę, hierarcha apeluje do kapłanów również o wsparcie finansowe.

Abp Skworc w związku z epidemią koronawirusa wydał specjalne zarządzenie „w kwestiach zarządu dobrami doczesnymi w związku ze stanem epidemii”.

W komunikacie najpierw podkreśla, że w obecnej sytuacji, kiedy posługa duszpasterska zostaje ograniczona przez rządowe obostrzenia, obowiązkiem duchownych jest przede wszystkim „nieustanna i gorliwa modlitwa”.

Prezentując w dokumencie postanowienia związane z kwestiami ekonomicznymi i administracyjnymi parafii, metropolita informuje również o decyzji pomocy materialnej szpitalom w Tychach i Mikołowie:

-„Pragniemy włączyć się w trwającą walkę z epidemią materialnie, poprzez złożenie ofiary na zakup respiratorów bądź środków ochronnych dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach) i Szpitala św. Józefa w Mikołowie" – czytamy w komunikacie.

Dlatego hierarcha zwraca się do swoich kapłanów z prośbą, aby w ramach tradycyjnej jałmużny wielkopostnej, którą składają każdego roku w Wielki Czwartek w czasie Mszy Krzyżma, tego roku przekazali ofiary na zakup respiratorów i środków ochronnych w tych szpitalach. Każdy kapłan diecezji ma do 9 kwietnia przekazać na ten cel przynajmniej 500 zł. Abp Skworc zwrócił się z prośbą o wsparcie dla szpitali również do wiernych świeckich.

Podobny apel do kapłanów skierował wcześniej metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Poprosił on duchownych o wsparcie w sfinansowaniu respiratorów dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi. Abp Ryś sam ufundował jedno takie urządzenie, a na zakup drugiego przekazał środki z kasy Archidiecezji Łódzkiej.

 

Kak/ interia.pl, archodiecezjakatowicka.pl

Komentarze (18):

maxsimus2020.04.14 12:48
Oczywiście że wspomogą "ALE ZDROWASKAMI" !!!
jakim trzeba być sk synem?2020.04.5 14:27
A Rydzyk złodziej i oszust dostał TERAZ od Ministerstwa zzdrowia milion i jeszcze płacze
Apel2020.04.3 8:59
Nawet 5 osób nie może być w kościele. Nawet rodzina, która zamówiła intencję. Nie można przyjąć Komunii. Czy Biskup kiedyś za to odpowie? Tak, przed Panem Bogiem.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.2 21:22
To mądre i potrzebne, ale jednak mam wrażenie, że to nie z potrzeby serca, ale z zaleceń PR-aowca się zrodziło. Jezus chyba się Polski wstydzi ....
Randki z syfem, pokazy skype brudnych larw 2020.04.2 19:38
Chcesz zobaczyć MONIA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: - www.paniedzis.pl Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: - www.paniedzis.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: - www.paniedzis.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: - www.paniedzis.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: - www.paniedzis.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.2 19:18
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.04.2 19:00
typowa szuja zSB , dno dna, przez które wieszali sie ludzie!!! skworc szmato zacznij odbierać kase NACZELNYM ZŁODZIEJOM arcidiec katowickiej !!! zacznijmy od pan "ks" józefa fronczka , który budując 2 chaty i lokoując kasę w bankach,ktorą kradł od rzesz owczesnych wiernych!!! wybudował przy okazji kosciół w jastrzebiu-zdroju - a nie odwrotnie!!! i smieje sie ze wszyskich siedząc z zimoniem w jaccuzzi na Namysłowie!!! tam juz taki silny szmaciarzu nie jesteś bo??!!! za nimi stoja tez twoi mocodawcy z SB!!!! proste!!
.............2020.04.2 18:59
A ile ofiaruje abp Wiktor Skworc sam od siebie?
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.04.2 19:05
wielkie NIC nie moze ofiarować nic
...2020.04.2 18:33
Powinno być tak: "Katoliccy księża wspomogą szpitale pieniędzmi wiernych, sami natomiast będą się modlić.." I tu cisną się dwa słowa "Ja pier...." Fajnie jest, chciwi biskupi, pomagać cudzymi pieniędzmi, nie?
KATOLIK2020.04.2 18:13
Kapłani lepiej by pomogli otwierając kościoły i sprawując Msze święte oraz spowiadając ludzi. Kościół ma dbać o zbawienie naszych dusz, a więc dobra duchowe, a nie cielesne. Podobno w diecezji katowickiej kościoły są zamknięte na cztery spusty. Wstyd.
...2020.04.2 18:34
Wstyd to afiszować się swoją głupotą. Wirus ma w doopie człowieku gdzie atakuje, również w kościołach.
anonim2020.04.2 18:42
A jaki wurus zaatakował kiedyś w kościele?
Ciekawski2020.04.2 21:30
No przecież biskup mówił że kapłani mają konsekrowane dłonie i żadne wirusy przez nich nie przechodzą. W świętym miejscu nie można się zarazić.
Stani2020.04.3 9:21
Ale to się tylko do dłoni ogranicza, czy można rozciągnąć na pozostałe członki?
Apel2020.04.3 8:56
To prawda. Wstyd. Jesteśmy traktowani gorzej, niż nasi bracia z innych diecezji.
Marta2020.04.2 18:01
zewsząd apele o wsparcie klasztorów i parafii, które nagle zostały bez środków z tacy , a tu taki propagandowy gest? Mają komu pomóc jeśli są możliwości.
Heidi2020.04.2 18:00
OPOZYCJA się nam wypłaszcza odchylając się wyraźnie od kształtu wykładniczej inteligencji - jeśli chodzi o komentarze do materiałów P.Strzemeckiego WYBORY -Korespondencyjne To nie jest zmiana istotna. To zmiana techniczna -nie musi spełniać wymogu wprowadzania na 6 mc przed. Widać to wyraźnie w uzasadnieniu orzeczenia TK. ergo Ponieważ nie trzeba t e s t o w a ć Poczty Polskiej - Polacy DO SKRZYNEK Pocztowych! . ot, co...