"Katolicka" maska Komorowskiego - zdjęcie
30.07.15, 15:13

"Katolicka" maska Komorowskiego

7

Barbara Fedyszak - Radziejowska, socjolog w felietonie dla "Gościa Niedzielnego" pisze, że wyborcy są rozczarowani prezydentem Bronisławem Komorowskim.

- Spodziewali się konserwatysty, katolika i zasłużonego opozycjonisty z czasów PRL, a otrzymali prezydenta, który w ścisłej współpracy z rządem PO zabiegał o poparcie lewicy, zarówno tej postkomunistycznej jak i tej nowoczesnej - stwierdza socjolog Barbara Fedyszak-Radziejowska.

- Prezydentura Komorowskiego (…) wydaje się być bardziej podobna do kadencji Lecha Wałęsy niż Aleksandra Kwaśniewskiego, który nie zwiódł swoich lewicowych wyborców, a ludzi „Solidarności” zaskoczył akceptacją dla wejścia Polski do NATO
— pisze socjolog.

Podaje również wyniki sondażu CBOS, z którego wynika, że zbliżenie elektoratów PO i SLD osłabiło lewicą, a wzmocniło Platformę.

- Komorowski i PO wciąż skutecznie podkradają mu (Leszkowi Millerowi – przyp. red.) wyborców, zachowując zarazem poparcie tych, którzy wierzą w liberalno-konserwatywny wizerunek „obozu władzy”— podkreśla Fedyszak-Radziejowska.

- Budowanie partii „modernizującej” świadomość Polaków musi (!) odbywać się w swoistej konspiracji. To dlatego Platforma zabiega o wizerunek partii „środka” i „wolności”, a w praktyce razem z prezydentem Komorowskim konsekwentnie wprowadza w życie ustawy, które prowadzą do liberalizacji (czyli modernizacji) postaw Polaków — napisała Fedyszak-Radziejowska, przypominając ratyfikowanie konwencji przemocowej, czy uchwalenie ustawy o „leczeniu niepłodności”.

- Tak pod sztandarem walki z „przemocą i bezpłodnością” prezydent Komorowski wprowadza do praw Rzeczpospolitej regulacje, które mają zmienić większość Polaków w wyborców PO. W demokratycznym systemie ma do tego prawo. Jednak ta sama demokracja obliguje, by czynił to z otwartą przyłbicą, bez maskującego wizerunku katolika konserwatysty — zauważa Fedyszak-Radziejowska.

KZ/"Gość Niedzielny"

Komentarze (7):

anonim2015.07.30 15:48
a Beata Szydło jest absolwentką Szkoły Liderów przy amerykańskim Departamencie Stanu, jak Komorowski i Kwaśniewski, Tusk, Suchocka i Marcinkiewicz.
anonim2015.07.30 16:02
Nie ma to jak katolicka maska Frondy.
anonim2015.07.30 16:10
a kim wy jestescie zeby oceniać czy ktoś jest katolikiem czy nie. Wole katolicyzm Komorowskiego niż katolicyzm biskupów współpracujących z SB, wole katolicyzm komorowskiego niż katolicyzm jednego z arcybiskupów przez którego źle konczyli księza w diecezji Tarnowskiej, wole katolicyzm komorowskiego niż pijanego abp.Głodzia wysyłającegonocą księży po actimelki, wolę katolicyzm komorowskiego niż niegdy nie oddane pieniądze Rydzyka, który zbierał środki na stocznię, wole katolicyzm komorowskiego
anonim2015.07.30 17:57
"Nie ma to jak katolicka maska Frondy.".... Ważne by nie POsiadać maski jak oświeceni plujący na KK. Może brak nie tylko maski, jak również twarzy?????..... ....i nie tylko twarzy..... ..............................................
anonim2015.07.30 19:17
Chyba "magik" bo Harcownika już zmienił, że nic nie pojmuje......eee pod jego wpływem ma urojenia, a gornoslazak stracił poczucie rzeczywistości i lewituje we własnym świecie wyobrażeniowym - i co Komoruski to nie "magik"? A na pytanie gownoslazaka odpowiedź brzmi: właśnie jesteśmy Katolikami, żeby oceniać czy ktoś jest jednym z nas, czy nie - w odróżnieniu od gownoslazaka, który nie ma prawa do tego, bo też nie jest jednym z nas, czyli Katolikiem
anonim2015.07.30 22:05
Skad ten pomysl, ze Polacy spodziewali sie, ze Komorowski bedzie prezydentem konserwatywnym? W moim przypadku takich oczekiwan nie bylo. I co to za ocenianie czyjegos katolicyzmu w tytule? Prosze, zeby redakcja zastanowila sie powaznie nad poziomem wlasnego, bo jakosc te wodospady nienawisci, permanentna szczujnia i opluwanie tych, co maja inne poglady niewiele z katolicyzmem maja wspolnego. Chyba, ze to jakis nowy odlam jest?
anonim2015.07.31 0:51
Komorowski przestał już być prezydentem. Zostało mu tylko jego własne sumienie.