Kardynałowie przeciwko tezom kard. Kaspera - zdjęcie
02.08.14, 19:37kard. Walter Kasper, fot. Youtube

Kardynałowie przeciwko tezom kard. Kaspera

1

Dyskusja na temat poluzowania zasady niedopuszczania rozwodników w nowych związkach do sakramentów została wywołana przez niemieckiego emerytowanego już kardynała Waltera Kaspera. W Stanach Zjednoczonych pojawiła się inicjatywa, które ma na celu zapobieżenie wszelkim próbom zmian katolickiej doktryny. Wydawnictwo Ignatius Press zapowiedziało publikację książki na temat obrony tradycyjnej nauki o małżeństwie oraz kapłaństwie. Praca będzie nosić tytuł „Pozostać w Prawdzie Chrystusa” (Remaining in the Truth of Christ). Książka ta ukaże się w licznych przekładach na języki europejskie. Praca ma zostać opublikowana jeszcze przed październikowym synodem poświęconym rodzinie.

Książka zebrała opinie pięciu kardynałów oraz czterech uniwersyteckich profesorów, które zwalczają tezy proponowane przez kard. Waltera Kaspera, których myślą przewodnią było „miłosierne” podejście do rozwodników w nowych związkach. Wielu hierarchów obawiało się, że owo „miłosierdzie” ma oznaczać de facto poluzowanie doktryny, co mogłoby uderzyć w nierozerwalność małżeństwa. 

pac/katholisches.info

Komentarze (1):

anonim2014.08.4 0:18
No właśnie. I to jest inicjatywa Amerykanów, którzy uchodzą za to zepsute społeczeństwo. Katolicy są tam tak "przeciągani" przez różne lobbies (LBGTQ.... itp. zboczenia), na uczelniach, w szkołach itd.że nie życzę nam tego. A jednocześnie potrafią się tak zorganizować. Módlmy się za tą inicjatywę i ... za Kościół