Kard. Stanisław Dziwisz: "Przepraszamy za grzech kłótni i podziałów" - zdjęcie
19.06.14, 13:30kard. Stanisław Dziwisz (fot. Jarosław Roland Kruk/Wikimedia Commons)

Kard. Stanisław Dziwisz: "Przepraszamy za grzech kłótni i podziałów"

4

"Dziś chcemy przeprosić eucharystycznego Jezusa za sprzeniewierzanie się Jego przykazaniu miłości, za grzech podziałów i kłótni nie tylko w życiu społecznym i politycznym, ale także w naszym życiu osobistym, na co dzień. Chcemy przeprosić za grzech podziałów w Kościele i wśród wierzących" - mówił w homilii na zakończenie procesji Bożego Ciała, kard. Stanisław Dziwisz przed Bazyliką Mariacką w Krakowie.

Kardynał wzywał również młodych ludzi, by nie wyjeżdżali z Polski: "Drodzy młodzi przyjaciele! Tu jest wasz kraj. Tutaj zostaliście wychowani i wykształceni. Dlatego tutaj przede wszystkim starajcie się pomnażać nasze dobro wspólne. Od was zależy przyszłość naszej ojczyzny! Umiłujcie ją, warto dla niej żyć! - mówił kardynał Dziwisz.

Metropolita krakowski wyrażał również poparcie, dla medyków, którzy podpisali „Deklarację wiary lekarzy”. Za swoją deklarację wielokrotnie nagradzany był brawami przed tłum wiernych zgromadzonych przed Bazyliką Mariacką. "Nie godzi się ograniczać lekarzom konstytucyjnego prawa do klauzuli sumienia, bo na nim opiera się porządek moralny. Lekarzom, którzy pomimo przewidywanej krytyki odważyli się złożyć „Deklarację Wiary”, należy się nasz szacunek i wdzięczność".

mod/IAR

Komentarze (4):

anonim2014.06.19 14:44
Abstrahując od słów kard. Dziwisza na temat lekarzy podpisujących "Deklarację wiary", z którymi to słowami się zgadzam, kardynał popełnia pewną hipokryzję, zniechęcając obywateli Polski do wyjazdu za granicę. Sam przecież opuścił swój kraj niegdyś na wiele lat.
anonim2014.06.19 15:38
Jeśli kłótnia i podział służyć ma ujawnieniu niegodziwość i zdrad popełnianych w skrytości, to staje się co najwyżej narzędziem. Dużo gorszy jest stan lansowania jedności i spokoju, zaś podskórnie, w rzeczywistości dokonuje się stlumienia sprzeciwu wobec zła ( dla "świętego spokoju ") Jak uczy nas historia żeby tę patologię zniszczyć, Bóg często używa dopustu cierpienia... Zatem jeśli pozostaje się na takim poziomie nauczania, to może się okazać, że pomija się prawdziwe problemy, rozmywajac świadomość rzeczywistych patologii.
anonim2014.06.19 18:25
Dziwisz, przeproś za złamanie testamentu Papieża !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2014.06.20 6:25
Czy w tej sytuacji ksiądz kardynał cofnie suspensę księdzu Piotrowi Natankowi?