06.02.16, 16:24

Kard. Schönborn: Polska zaślepiona haniebną propagandą

"To straszne, że argumentem przeciwko uchodźcom ma być nasze chrześcijaństwo, to, że nie chcemy być islamizowani" - powiedział kard. Christoph Schönborn w rozmowie ze słowacką gazetą "Tyzden". Wywiad opublikowała teraz "Gazeta Wyborcza".

"Wszyscy podpisaliśmy Deklarację Praw Człowieka i Europejską Konwencję Praw Człowieka. A dziś stajemy właśnie przed fundamentalnym ludzkim prawem - prawem człowieka w sytuacji zagrożenia. Taki człowiek ma być przyjęty bez względu na religię, wiek czy rasę. Oczywiście, że tu chodzi o prawo do azylu, a kiedy powody jego przyznania znikną, proszę bardzo, można tych ludzi odesłać z powrotem. Ale do tego czasu trzeba ich przyjąć" - dodał purpurat.

"Chociaż Czechy, Słowacja, Polska i Węgry same doświadczyły tyle cierpienia, są zaślepione haniebną propagandą. To skandal, a odwoływanie się do chrześcijańskich wartości jest śmieszne" - stwierdził Austriak.

"Przepraszam, ale muszę to twardo powiedzieć mimo wielkiego uznania dla Polski, mimo wdzięczności za upadek sowieckiego reżimu, do którego przyczynił się Jan Paweł II. Wspominam z czcią ofiary węgierskiego powstania 1956 roku, Praskiej Wiosny, roku 1981 w Polsce. Podziwiam heroizm walki o wolność i ludzką godność. Ale to wszystko zostało zapomniane. Co się stało? Co się z wami stało?" - perorował dalej wiedeński kardynał.

Schönborn powiedział też, że nie ma obaw o "islamizację". "Często nie wierzymy, że nasze chrześcijaństwo jest jeszcze atrakcyjne, a przecież właśnie mamy wielką okazję pokazać muzułmanom naszą wiarę, nasze zasady. Przynajmniej trzy razy słyszałem od uchodźców: "Doświadczyliśmy, że jesteście chrześcijanami, bo potrafiliście pomóc". Powiedzieli mi: "Arabia Saudyjska ma dość pieniędzy, ale nam nie pomogła. A wy, chrześcijanie, pomogliście". To piękna okazja, abyśmy się spotkali i poznawali swoje religie. Mamy się bać o naszą wiarę i tożsamość, budować zamknięty świat w swoich zakrystiach? To jaka potem będzie ta wiara?" - pytał.

bjad

Komentarze

anonim2016.02.6 16:52
Zachodzi tu istotne pomylenie działalności państwa z postawą i działaniem Kościoła oraz poszczególnych chrześcijan. Państwo ma za zadanie bronienia swoich obywateli i państwowości kraju - jego struktur. Chrześcijanie mogą powodując się miłosierdziem w rózny sposób pomagać i współpracować z państwowymi strukturami dla niesienia pomocy potrzebującym. Ale przyjmowanie najeżdzców przez abstrakcyjne i bezosobowe państwo jest przejawem myślenia socjalistycznego: "państwo da mi to i tamto", nie jest to moja sprawa, "państwo zrobi to i tamto", da zasiłki, zapewni wszystkim najeźdzcom dach nad głową, jedzenie i pracę, itd. To myślenie socjalistyczne. Imigranci nie będą szanować takiego państwa, nie stanie się ono ich państwem. Próżne chciejstwo. Tylko chrześcjanie i organizajce charytatywne mogą dawać znak miłości i są do tego powołane.
anonim2016.02.6 16:55
Kard powinien się jebnąć w pustą makówę. Zastanawiam się w której loży masońskiej wsadzili mu to gówno do głowy. Może na spotkania uczęszcza z rudym zdrajcą Polski, a może z Szechterem?
anonim2016.02.6 16:58
A co do naszej wiary - to będzie ona taka jak nam ją zostawił Chrystus. My nie wyznajemy wiary w pedofila, nie gwałcimy dzieci czy trupów. Nie wiem... może kardynałowi blisko do takich wspólnych wartości. To ma być następca apostołów? Może Judasza?
anonim2016.02.6 17:14
"a przecież właśnie mamy wielką okazję pokazać muzułmanom naszą wiarę, nasze zasady." Chrześcijanie mieli 1500 lat, aby pokazywać muzułmanom swoje zasady na Bliskim Wschodzie - teraz ich już tam prawie nie ma, a ich prześladowcy-muzułmanie przychodzą teraz przyglądać się tym samym zasadom do nas - ile czasu im zajmie patrzenie na nasze zasady ?
anonim2016.02.6 17:19
Kardynale Schoenborn chrześcijaństwo nie jest irracjonalnym pięknoduchostwem. Chrześcijaństwo nie zakazuje człowiekowi a tym bardziej politykowi być realistą. Wręcz przeciwnie walczy ze szkodliwymi iluzjami. Kardynale Schoenborn byłoby lepiej gdybyś zadbał o austriacki Kościół, rozlatuje się na twoich oczach a jesteś za niego odpowiedzialny. Czym chcesz zaimponować muzułmanom ślubami homoseksualnymi? Co głoszone przez ciebie i twoich niemieckich kolegów chrześcijaństwo daje Europie? Nic! Wychodzenie ludzi z Kościoła, kasowanie parafii, sprzedaż budynków kościelnych i heretyckie nauczanie. Za to panie Schoenborn dziękujemy. To sobie zostaw dla siebie i tobie podobnym.
anonim2016.02.6 17:26
Schonborn zaślepiony haniebną zdradą ...
anonim2016.02.6 17:32
Od tego fałszywego "kardynała" już dużo bzdet słyszałem.
anonim2016.02.6 17:42
Czy ktos pamieta, zeby pan Schoenborn z takim ferworem bronil praw Chrzescijan na Bliskim Wschodzie mordowanych przez wyznawcow allaha? Bo ja nie. Jesli to w istocie sa slowa tegoz pana, to ich logika zwala z nog. Ich bezsens najlepiej pokaze nastepujaca trawestacja: "To straszne, ze argumentem przeciwko mordercom ma byc nasze pragnienie zycia, to, ze nie chcemy byc mordowani." Co panstwo na to?!
anonim2016.02.6 17:42
Czy ktos pamieta, zeby pan Schoenborn z takim ferworem bronil praw Chrzescijan na Bliskim Wschodzie mordowanych przez wyznawcow allaha? Bo ja nie. Jesli to w istocie sa slowa tegoz pana, to ich logika zwala z nog. Ich bezsens najlepiej pokaze nastepujaca trawestacja: "To straszne, ze argumentem przeciwko mordercom ma byc nasze pragnienie zycia, to, ze nie chcemy byc mordowani." Co panstwo na to?!
anonim2016.02.6 17:50
Jeden z najgorszych wywrotowców w Kościele, w niczym nie ustępuje tym pruskim. -Kościół w Austrii zrównał praktycznie z ziemią, kościoły przeznacza dla innych religii, -patronuje walce żonatych księży o uznanie ich prawa do posiadania bab, - promuje kapłaństwo kobiet A tutaj można sobie popatrzeć, jak w szatach liturgicznych - koloru tęczy(?) - w kolorach Bogini Matki Ziemi (?) - celebruje Mszę świętą. Czegóż tam nie ma! I wypuszczanie kolorowych baloników, i konsekracja pizzy zamiast hostii, i salaterki (psie miski?) zamiast kielichów. Cardinal Schönborn celebrates Youth Mass https://www.youtube.com/watch?v=67Lom28KSlg
anonim2016.02.6 18:24
Jak nie ma żadnego zagrożenia to dlaczego Austryjacy chcą nam przysłać tzw. pozbyć się z Austrii Migrantów Muzułmańskich niech ich trzymają u siebie " Czy Jezus Chrystus nie powiedział, że Islam jest przeciwko Mnie" To jeżeli muzułmanin jest przeciwko Bogu to jaki sens przyjmować wrogów Boga. Jak jest ich przyjacielem to niech ich przyjmuje u siebie.
anonim2016.02.6 18:40
upolityczniony KK?
anonim2016.02.6 18:53
NIE dla UCHODŹCÓW i NIE dla FSB(Rosja)+ZNBw(RFN) Do przemyślenia: http://www.youtube.com/watch?v=j_tHrCB-Acs
anonim2016.02.6 19:14
A on się cieszy że mu się psubraty szwędeją po parafiach ... mason!
anonim2016.02.6 19:19
Na jakim świecie on żyje i jakimi realiami się kieruje? Ludzie zagrożeni mają prawo i obowiązek bronić siebie, swoje rodziny, dobytek i swoje dziedzictwo narodowe, kulturalne i religine. On tego zagrożenia nie widzi? A gdy ci "biedni emigranci" odpalali ognie na katedrę w Koloni, bezcześcili świątynię bożą sikając na jej mury i przeszkadzali w odprawianej mszy to gdzie szanowny purpurat był? Nic nie ma do powiedzenia w tej sprawie? A co z gwałconymi kobietami i dziećmi? Dlaczego też nie uda się do obozów dla tzw. uchodźców i nie zainteresuje się przebywającymi tam chrześcijanami okrutnie prześladowanymi przez islamistów i nie mającymi znikąd wsparcia i pomocy? Czy szanowny kardynał służy jeszcze Bogu czy już tylko temu światu?
anonim2016.02.6 19:25
Deklaracja Praw Człowieka i Europejska Konwencja Praw Człowieka ma dla niego większą wartość niż Ewangelia Chrystusa??? Kim on jest?
anonim2016.02.6 19:45
Następny się znalazł lubiący pouczać ludy słowiańskie. Wydaje mu się że stoi wyżej nad nami i to go uprawnia do ostrego krytykowania nas gdy sprzeciwiamy się głównemu ściekowi (nurtowi) z którym płynie Zachód. Jestem pewny że czas pokaże prawdę i będzie ona przeciwstawna temu co głosi ten hierarcha. Poza tym zupełnie nie rozumiem jego wypowiedzi że każdy <imigrant> ma być przyjęty bez względu na religię wiek czy rasę. Czy on do siebie na kwaterę przyjmuje każdego jak leci, nie sprawdzając kogo przyjmuje i daje mu pełną swobodę? Nie wydaje mi się. Tacy jak on potrafią tylko kłapać ozorem i wymądrzać się pouczając przy tym innych. Jeśli chce być choć trochę wiarygodny w tym co mówi, niech zrzuci ozdobne szaty kardynalskie, ubierze się skromnie i idzie pomagać imigrantom rozdając im posiłki, sprzątając za nich ( bo im samym się nie chce za darmo po sobie posprzątać), opiekując się chorymi i wreszcie udostępniając swoje komnaty do zamieszkania. Musiałby do tego jeszcze głosił im ewangelię narażając się z oczywistych względów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia ( chodzi mi przede wszystkim o te młode jurne byczki których jest najwięcej) to mógłby być wzorem i przykładem do naśladowania.
anonim2016.02.6 20:20
odezwało się agenturalne ścierwo austrjacko-niemieckie, i po co coś takiego wpuszczają do kraju, to jest dopiero manipulacja!!!
anonim2016.02.6 20:28
Ludzie patrzcie, potomek zaborców nas poucza. A ile to austriacy zamordowali tysięcy polaków? A gdzie chociaż przepraszam? Posoborowy Kard Schorborn uważa że niszczenie nas to rzecz normalna.
anonim2016.02.6 21:03
zmanipulowane myślenie....
anonim2016.02.6 21:43
........To jaka potem będzie ta wiara?" - pytał.......... A ja się pytam - jaka jest wiara przeciętnego austriackiego "katolika" TERAZ
anonim2016.02.6 22:03
Ale przecież to jest heretyk: Schönborn przyznał, że żywi wielkie uznanie dla homoseksualistów, którzy żyją ze sobą wiernie i niosą sobie nawzajem pomoc. "Takie rzeczy trzeba szanować" - stwierdził. Nie mamy o czym w ogóle rozmawiać. On jest poza Kościołem i to jest opinia osoby prywatnej, jednego z wielu Austriaków.
anonim2016.02.7 2:29
Najpierw musi być podana PRAWDA! Potem możemy się zastanawiać czy być miłosiernymi. Najpierw niech nam powiedzą jak jest NAPRAWDĘ, a dopiero w oparciu o to, będziemy rozważać akt miłosierdzia. Na razie, jak dotąd prawie wszystkie media i prawie wszyscy politycy grają z nami w bambuko w tej kwestii! Tyle w temacie!
anonim2016.02.7 2:36
Cóż... jeśli ten człowiek wypowiada się o Polsce w taki sposób, to chyba powinniśmy się tylko cieszyć. Swoją drogą trzeba się mocno za niego modlić...
anonim2016.02.7 10:49
Ktoś może pośle kardynałowi ten materiał który wszystko wyjaśnia https://www.youtube.com/watch?v=dsYbm6igOFo&feature=youtu.be Zarządzanie poprzez kryzys jest specyfiką lewicy.
anonim2016.02.7 11:02
Piękna, prawdziwie chrześcijańska wypowiedź kardynała!
anonim2016.02.8 2:56
Czasami niezwykle zdumiewajacy i tragiczny jest fakt jak bardzo moze brakowac daru rozrozniania tam gdzie powinien on znajdowac swoje naturalne miejsce. Jak bardzo mozna byc zaslepionym "radosna" tworczoscia apokryficzna i uwierzyc naiwnie, ze wszyscy sa dobrzy a tylko niektorzy zli, zamiast w to, ze jestesmy grzesznikami, ze jestesmy zli i dlatego potrzebujemy przede wszystkim nawrocenia, a nie wylacznie pomocy spolecznej.... czlowiek zyje juz przede wszystkim chlebem czy moze jeszcze ciagle nie samym chlebem zyje czlowiek....? Chrystusa da sie zastapic pomoca spoleczna? Jak mozna nie widziec, tych pulapek licznych, w ktorych najpierw zbalamucono Kosciol do wejscia w kompromis ze swiatem by to swiat w konsekwencji "zewangelizowal" Kosciol a nie na odwrot, by ten Kosciol, zdziesiatkowal i oslabil a teraz isc za tym samym swiatem, ktory uderza nagle w tony chrzescijanskiej milosci i dobroczynnosci poniewaz jest mu to wygodne do realizacji jego wlasnych zupelnie nie ewangelicznych celow... aby dobic to co zostalo przez totalna eksploatacje resztek sil i skierowania ich w dobroczynnosc.... Jak mozna wogole godzic sie na zamiane Kosciola Chrystusa w organizacje charytatywna...? Ulegac tej natretnej propagandzie usilujacej postawic znak rownosci miedzy ubostwem ekonomicznym a ubogimi z Ewangelii czy wogole Biblii ...? A jakze jest wielu tych ktorzy tak wlasnie mysla.... Nigdy zadnemu z apostolow przez glowe mysl nie przeszla aby postawic na rowni te dwie sprawy: gloszenie ewangelii wzywajacej do nawrocenia i dzialalnosci charytatywnej!!! Ba nawet zawiesic gloszenie Ewangelii na czas nieograniczony, bo teraz mamy inne wazniejsze sprawy na glowie.... !!!! Biada mi gdybym nie glosil Ewangelii! Nie mozemy przestac glosic Ewangelii i zaczac zajmowac sie stolami mowili apostolowie wybierajac diakownow aby sie tymzajeli by oni mogli glosic! I to nie ewangelie milosci, ewangelie otwartosci, ewangelie rownosci... itd, itd... - Takich Ewangelii nie ma! Jest jedyna Ewangelia w 4 wersjach - Ewangelia Jezusa Chrystusa! Ewangelia wzywajaca do nawrocenia! Wzywajaca do nawrocenia ludzi poniewaz sa grzesznikami i nieustannie krzyzuja i zabijaja Syna Bozego przez co zasluguja na smierc, bo zaplata za grzech jest smierc! Jedyna nadzieja na odmiana, na przebaczenie i na zycie i to zycie wieczne jest w milosierdziu Jezusa Chrystusa wobec nawracajacych sie grzesznikow! Nie ma innego zbawienia! Ani innego Imienia w ktorym moglibysmy byc zbawieni! Jak mozna czynic z tej wspanialej nowiny jakis tani sentymentalizm? Populizm? Akcyjnosc? Aktywizm?.... Oby Bog mimo atakow, trudnosci i zamieszania czasem z nieoczekiwanej zupelnie strony dal nam sile do wytrwania w wierze i zdrowej tradycji naszych ojcow. Amen!