Kard. Dziwisz: "Kościół jest dobrem, które należy chronić" - zdjęcie
27.03.16, 13:32

Kard. Dziwisz: "Kościół jest dobrem, które należy chronić"

1

Metropolita krakowski zaznaczył, że wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa i mamy za zadanie głosić światu Jego zmartwychwstanie i królowanie. Dzięki zwycięstwu Jezusa nad śmiercią, zmierzamy do życia wiecznego i wiecznej radości. To właśnie, jak podkreślił kardynał Dziwisz, jest istotą Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

"Kościół jest darem zmartwychwstałego Pana dla podzielonego przez grzech świata. Kościół jest dobrem, które należy chronić."- powiedział hierarcha na wstępie homilii.

Kardynał Stanisław Dziwisz wyjaśnił także symbolikę pustego grobu. Przypomniał historię Marii Magdaleny, która, zobaczywszy grób Pański pustym, nie mogła uwierzyć, że ciała Jezusa nikt nie zabrał. "On sam opuścił grób jako żywy, a rany po gwoździach na ciele i przebity bok świadczyły o Jego tożsamości – że jest tym samym, które przeszedł dobrze czyniąc, głosząc Dobrą Nowinę o Bogu kochającym człowieka, wzywając do nawrócenia, i ponosząc w końcu śmierć za to, kim był."

Hierarcha przypomniał także o 1050 rocznicy Chrztu Polski i że to Ewangelia jest fundamentem naszego życia. Stanowi zbiór wartości, które pomagają nam żyć mądrze. To właśnie Kościół wnosi duży wkład w harmonijne życie Polski we wspólnocie kultur i narodów. Metropolita zachęcił również wiernych do chronienia Kościoła. Każdy nasz grzech osłabia Kościół, a każde dobre świadectwo- wzmacnia, pomaga uwierzyć w Chrystusa komuś, kto do tej pory niezbyt dobrze Go znał.

Metropolita krakowski przypomniał również o istocie trwającego właśnie Roku Miłosierdzia. "Tylko ono, tylko miłosierdzie zdolne jest otworzyć zamknięte serca, przerwać krąg uprzedzeń, niechęci i otwartej wrogości." Właśnie Pokój i miłosierdzie niesie nam w darze zmartwychwstały Chrystus.

Źródło: KAI

 

 

 

Komentarze (1):

anonim2016.03.27 17:36
Nie będziemy klękać przed Makrelą Engel. Wolność jest w nas i w naszych kapłanach. . Tu jest Polska!