Kaleta z Solidarnej Polski: sprzeciwimy się ograniczeniu suwerenności Polski - zdjęcie
04.05.21, 10:43fot. yt/polskie radio

Kaleta z Solidarnej Polski: sprzeciwimy się ograniczeniu suwerenności Polski

19

Nie akceptujemy tej pogłębionej federalizacji UE, wyrazem tego będzie głosowanie przeciw decyzji o zasobach własnych - wypowiedział się na temat dzisiejszego głosowania poseł Solidarnej Polski Sebastian Kaleta na antenie Radia Plus.

Kaleta poinformował, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jego formacja zagłosuje przeciwko Funduszowi Odbudowy.

- Już w grudniu po unijnym szczycie mówiliśmy, że całościowe wyniki negocjacji budzą nasz sprzeciw. Chodzi o warunkowanie wypłat, możliwość blokowania ich z ideologicznych pobudek, ale też tworzenie kredytowego zaplecza KE, gdzie to ona będzie mówiła na co wydawać pieniądze. Nie akceptujemy tej pogłębionej federalizacji Unii Europejskiej, wyrazem tego będzie głosowanie przeciw decyzji o zasobach własnych - powiedział Kaleta.

Kaleta dodał także, że nie spodziewa się, aby na posłów Solidarnej Polski nałożone zostały kary za głosowanie wbrew dyscyplinie w Zjednoczonej Prawicy, co zapowiadał Ryszard Terlecki.

- Marszałek Terlecki chyba prostował tę swoją wypowiedź. Mówimy o fundamentalnych sprawach, o tym czy Polska będzie miała ograniczoną suwerenność i w takich sprawach groźba kary finansowej to nie jest przesłanka do zmiany decyzji - stwierdził Kaleta.

jkg/radio plus

 

Komentarze (19):

W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 18:29
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Beata2021.05.15 8:48
WWW .X 17.FUN Takie komentarze są obrzydliwoscią i grzechem. Na forum czytają dzieci i młodzież.Moderatorze działaj ,nie pozwalaj na takie obrzydliwości.Jan Maria Vianney ostrzegał w kazaniach o grzechach cudzych. Nie powinno sie wogule takich komentarzy puszczać .
kibic2021.05.4 19:40
Dołączyliście do zdrajców z PO. Polacy Wam tego nie zapomną w następnych wyborach. A poza tym reforma sądownictwa leży i kwiczy. Nic nie potraficie należycie zrobić, potraficie tylko pyszczyć. Hańba !!!
zdziwiony2021.05.4 16:09
A wydawało się, ze to rozsądny poseł!!??
Japa, Alojzy Cedzidło bez chuja - chłopka2021.05.4 13:49
Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " a jaki ze mnie "teolog" , "psycholog" ? Nie mówiąc o mojej znajomości "problemow Śląska" . Pokazywać jaka ja dobra ze mnie pisda z polskowo jazyka , itp . , itd ., choć doopy wycieram w Szczecinie . A najbardziej lubię te spacje pomiędzy półdupkami Polskich Panów.
Figo Fago2021.05.4 13:57
Feeee ... Co tu tak cuchnie Szambo przelewa? Pewno tak ,bo buraki lubią taką kąpiel.
Jehowe mendy jak "Agnieszka" udają katolików2021.05.4 13:47
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
Japa2021.05.4 13:46
I bądż tu mądry zwykły Polaku . Kto ma rację , Rząd czy Solidarna Polska. Nie sposób wierzyć ,że rząd Morawieckiego nie zna prawdy . W Solidarnej Polsce też matoły nie siedzą . Są razem a Koalicji , I co dogadać się nie mogą ? Jak uczeni w sprawie wirusa i szczepienia? Ciągle mam wrażenie ,że o naszym , zwykłych Polaków losie , zapomnieli. No bo tak .W przypadku prawdy obaw SP , przyjęcie propozycji Rządu , będzie początkiem nowej cywilizacji , Rądzić będzie Unia , skończy się nasz polski konserwatyzm. Rząd zaprzecza . Rad bym wiedzięć ,bo ofiarami lub zwycięscami w wace o raj po pandmii będziemy my .Panom na górze nic nie grozi. .
Agnieszka2021.05.4 13:26
Ostatni i jedyni sprawiedliwi i patrioci w tzw, Zjednoczonej Prawicy. Hańba ci panie Kaczyński i panie Macierewicz - wieczna hańba wam (nie mówiąc o reszcie) za udawanie przez tyle lat polskich patriotów i katolików, by ostentacyjnie za srebrniki zdradzić Boga, Honor i Ojczyznę i ujawnić swoją prawdziwą twarz!!!!
Nie pierdol Kaleta!2021.05.4 13:21
Zadłużenie euro-zone w setkach miliardów JUŻ istnieje po tym co Grecja wywinęła! Czy Polska jest euro-zone czy nie i tak płaci za to! ....... Polska potrzebuje miliardów na wielkie projekty, jakie są w planach i jakie już są realizowane. ..... Czy to będzie Fundusz Odbudowy, czy nie, Bank Centralny i tak wyda obligacje. ..... NIE W TYM PROBLEM! ....... Kto będzie miał tych obligacji najwięcej? ..... I TU JEST PROBLEM! ...... Indywidualni inwestorzy całego "funduszu" nie wykupią, wiec KTO? ...... Chiny i Rosja, aby w ten sposób wpływać na wartość €, tj. gospodarkę a tym samym politykę!
Japa2021.05.4 13:54
Gdyby to powiedział nie furman ( sadząc po kulturze) pewno bym przyznał mu rację. Niepokoi mnie tylko , dlaczego pan Kaleta ,nie głupi przecież facet , przekonuje publikę , a nie koalicjanta . Zachowuje się jak opozycja .
Aśka2021.05.4 12:31
Obudźmy się, to jest bardzo ważne dla Polski i jej suwerenności. Fundusze uzależnione od mechanizmu praworządności, który nie jest zdefiniowany w UE, to tak naprawdę narzędzie w rękach lewicowych polityków, by narzucać nam swoją ideologię, np. związaną z LGBT, której katolicka jeszcze w większości Polska nie może przyjąć!!! Mówiąc krótko, albo pieniądze i np. adopcja dzieci przez pary homoseksualne, albo figa! Wspólny dług niestety trzeba będzie spłacać. Przecież to chore od samego początku!!!!
AC2021.05.4 12:53
To ty jesteś chora. Żeby całkowicie zabezpieczyć się od ideologizacji jest tylko jedna droga - Polexit. Ale większość Polaków tego nie chce i nic na to nie poradzisz. Wobec tego trzeba z Unią współpracować i robić, co się da, aby nas nie zdusili. PiS daje sobie z tym radę. Można oczywiście głosować "honorowo" przeciw i rozbić rząd prawicy, wtedy rządy przejmie KO i dopiero będziemy mieć niepodległość i niezależność!! Dlatego to, co robi Solidarna Polska to nie tylko piramidalna głupota, ale i zbrodnia w stosunku do Rzeczpospolitej.
fcuk piss2021.05.4 12:12
a gdzie piss whoju twoia suwerennosc jest ? wojskowo uzaleznieni od NATO gospodarczo od UE
Bystry2021.05.4 11:50
Przynajmniej Solidarna Polska zachowala troche przyzwoitosci. BRAWO!!!
jle_ffm2021.05.4 12:53
Ta, oni tacy niezależni i uczciwi są ale w kampanii wyborczej to sobie zorganizowali konwencję partyjną za pieniądze EU pod płaszczykiem konferencji o ekologii.
abc2021.05.4 11:26
Pan Marszałek Terlecki jest wyjątkowym chamem i tak się zachowuje. Niech weźmie swego mentora, ubierze buty i uda się w stronę cmentarza - takie jest moje życzenie
AC2021.05.4 12:55
Po pierwsze: profesor Terlecki gnojku, a po drugie to jeden z najmądrzejszych ludzi na prawicy. A ty jesteś albo opłaconym hejterem, albo całkowity głupkiem.
abc2021.05.4 11:22
i na to liczę - przynajmniej ja