Kaczyński nie chce procesu z Rosją? Mazurek kpi z Onetu! - zdjęcie
27.06.18, 10:30zdj. screen Youtube

Kaczyński nie chce procesu z Rosją? Mazurek kpi z Onetu!

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości oraz wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek na Twitterze skomentowała dzisiejsze rewelacje portalu Onet.pl. 

"Kaczyński nie chce procesu z Rosją o tupolewa"-głosi nagłówek opublikowanego w serwisie artykułu na temat skargi polskiego rządu na Federację Rosyjską do Trybunału Sprawiedliwości w Hadze. Chodzi o wrak rządowego Tu-154m, którym prezydent Lech Kaczyński, wraz z małżonką i delegacją leciał do Katynia 10 kwietnia 2010 r., aby oddać hołd polskim oficerom pomordowanym przez Sowietów. 

Rosja konsekwetnie odmawia zwrotu Polsce tego kluczowego dowodu w sprawie katastrofy smoleńskiej, mimo iż od tej ogromnej tragedii minęło już osiem lat. 

W lutym ubiegłego roku ówczesny minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski zapowiadał,że "na ukończeniu" są prace nad wnioskiem do Trybunału w Hadze w tej sprawie. Onet, powołując się na "wysokiej rangi urzędnika MSZ, związanego z PiS", napisał, że pod koniec 2017 r. sprawa trafiła na biurko prezesa partii rządzącej, który stwierdził, że nie chce procesu polskiego rządu z Rosją. Decyzję swoją Jarosław Kaczyński miał umotywować "wysokim ryzykiem politycznym" wynikającym z faktu, że nie wiadomo, jak Polska opinia publiczna przyjęłaby takie starcie z Federacją Rosyjską. Kaczyński miał stwierdzić, że lepsze w tej sytuacji byłoby działanie poprzez organizacje międzynarodowe.

Tych rewelacji nie potwierdza jednak rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek. Polityk krótko podsumowała całą sprawę na Twitterze. Swój komentarz Mazurek opatrzyła hashtagiem "FakeNews".

"A Jarosław Kaczyński nic o tym nie wie, za to Onet wie lepiej od niego.#FakeNews"- napisała wicemarszałek Sejmu.

 

yenn/Twitter, Onet.pl, Fronda.pl