Kaczyński na Majdanie: "Chcemy kontynuować dzieło mojego brata" - zdjęcie
01.12.13, 16:55Jarosław Kaczyński (fot. Aargambit/Wikipedia)

Kaczyński na Majdanie: "Chcemy kontynuować dzieło mojego brata"

11

Jarosław Kaczyński powiedział do zebranych: - Jednocześnie przyjeżdżamy tutaj także, bo chcemy kontynuować to wszystko, co było dziełem mojego świętej pamięci brata, prezydenta Rzeczpospolitej, który prowadził politykę, zmierzającą do tego, żeby ta część Europy była razem z UE i mogła się integrować w tej wielkiej całości, jaką jest Europa.

Prezes PiS ostro potępił wczorajsze siłowe rozpędzenie demonstrantów przez milicję: - I właśnie dlatego, że ta akcja się odbyła, tutaj jestem. Myśmy przecież nie planowali mojej wizyty tutaj gdyby tej akcji nie było - powiedział szef PiS.

Jarosław Kaczyński przypomniał również, że dziewięć lat temu, w czasie Pomarańczowej Rewolucji, był na kijowskim Majdanie. - Był tutaj mojej świętej pamięci brat. Przemawialiśmy na Majdanie i to miejsce uważamy za ważne w dziejach Europy ostatnich dziesięcioleci, w dziejach tego co można nazwać światowym marszem wolności.

Na koniec Kaczyński powiedział, że jest bardzo zdziwiony, że nie ma tutaj ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.

sm/dziennik.pl

Komentarze (11):

anonim2013.12.1 16:58
Z całym szacunkiem ale kim on jest, żeby tam jechać? Jaką on pełni rolę? I o jakim "dziele" brata mówi>
anonim2013.12.1 17:04
Pomarańczową Rewolucję robił więc Kaczyński wspólnie z Michnikiem. Ten człowiek robił Okrągły Stół, i już się nie wykręci. To neokomunista mentalny. Tak go mason Lipski uformował. Ukraina nie potrzebuje, by żydzi pchali się do ich wewnętrznej polityki. To że ktoś nie jest z Unią nie oznacza, że musi być z Rosją.
anonim2013.12.1 17:07
Bardzo dobrze robi, Ukraina nie uzależniona od Rosji wzmacnia pozycję Polski w regionie.
anonim2013.12.1 17:13
Ukraina bardziej powiązana w Europą wzmacnia pozycję Polski wobec Unii/Niemiec i osłabia pozycję Rosji, to że nikt z rządu nie ruszył dupy świadczy o tym, że im na wzmocnieniu pozycji Rosji i osłabieniu pozycji Polski w unii zależy.
anonim2013.12.1 17:33
Ciekawe tylko jak się czuje w towarzystwie Femenu i zwolenników UPA.
anonim2013.12.1 18:23
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tlum-na-ukrainie-skanduje-jaroslaw-jaroslaw/cdp1h wychodzi szydło z worka
anonim2013.12.1 18:44
@ledniczanin Mocno niedouczony jesteś albo kundelek Tuska.
anonim2013.12.1 18:47
kaczynski.... przez chwile chcialem na ciebie glosowac.... a ty ich namawiasz do wstapienia do eurokolchozu.... no w pale sie nie miesci...
anonim2013.12.1 19:13
Jarosław Kaczyński to niesamowicie skuteczny majsterkowicz w kwestii dojścia do władzy. Nie wiem tylko jak może patriota i Polak popierać wejście jakiegoś kraju, którego władze muszą swoją suwerenność zostawić w przedpokoju. Zachęcanie tylko przez "protesty" prawie 50 milionów ludzi do wejścia do gniazdowiska najgorszych degeneratów, złodziei, zboczeńców jakim jest Unia Europejska wymaga pewnej dozy autonomii. I pokazuje, że zabiegi Kijowa - w przeciwieństwie do Warszawy-Ukraina mogą okazać się niewystarczające.
anonim2013.12.2 7:13
Fatalny układ: z jednej strony biurokratyczna mafia zboczeńców z drugiej KGBowski zamordyzm. Wybór między dżumą a cholerą. Kaczyński zachował klasę, nawet Płemieł musiał to docenić. Ale żal...
anonim2013.12.2 11:25
"Chcemy kontynuować dzieło mojego brata .... które sam wymyśliłem,ale tan fajtłapa je zchrzanił