K. Szczerski kandydatem na ambasadora Polski przy ONZ - zdjęcie
06.05.21, 13:55Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

K. Szczerski kandydatem na ambasadora Polski przy ONZ

2

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski jest kandydatem na ambasadora Polski przy ONZ w Nowym Jorku. Jeszcze w tym miesiącu jego kandydatura zostanie zaopiniowana przez Sejm.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, sejmowa komisja zbierze się już w środę 12 maja. Informacja na ten temat znalazła się na stronie internetowej Sejmu.

Informacje na temat rozpatrywania Szczerskiego jako kandydata na ambasadora Polski przy ONZ w Nowym Jorku podawał wcześniej „Dziennik Gazeta Prawna”.

W tej chwili tę funkcję pełni Joanna Wronecka. Z dniem 31 maja zostanie odwołana zgodnie z postanowieniem prezydenta z 25 lutego. Została wcześniej powołana na stanowisko specjalnego koordynatora ONZ ds. Libanu.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (2):

Gryzzli podróbka2021.05.7 10:52
Genialny szef proponuje na stanowisko ambasadora ONZ w Nowym Jorku swojego podwładnego Krzysztofa Szczerskiego. Oby jego sukcesy w tej doniosłej działalności nie były równie owocne, jak działalność międzynarodowa jego patrona....( którego każde wystąpienie jest wpadką)
PółanalfabetaWyszkowskiZastąpiKancelistę2021.05.6 15:02
Kancelista Szczerski u kukły Dudynia wykopsany za morze. Jego miejsce zajmie Wyszkowski Krzysztof. Intelektualista PiSocjalizmu katolickiego, ekspert spraw międzynarodowych, wojskowych, wioskowych, woskowych i napojów wyskokowych. Erudyta półanalfabeta po czterech klasach wieczorowej podstawówki. Laureat dyplomów z kartonu i zaszczytnych medali z metalizowanego polipropylenu. Posiadacz tytułu honoris causa Instytutu Smarowania Suwnic i honorowy kursant nieukończony Zakładu Doskonalenia Gięcia Blachy Młotem.