Już po Koalicji Polskiej? ,,Rz'': Trzeszczy między PSL a Kukiz - zdjęcie
08.11.19, 10:30(fot. screen)

Już po Koalicji Polskiej? ,,Rz'': Trzeszczy między PSL a Kukiz

13

- Kukiz'15 nie zdecydował, czy poprze lidera PSL w wyborach prezydenckich, a ludowcy prowadzą rozmowy z opozycją bez wiedzy swojego koalicjanta - informuje "Rzeczpospolita"

Według gazety, po wyborach parlamentarnych, "PSL poczuł wiatr w żaglach i zapomniał o Kukiz'15".  Koalicjant ludowców miał dowiedzieć się z mediów o tym, że  Władysław Kosiniak-Kamysz zostaje kandydatem na prezydenta.

Lider PSL miał także nie poinformować swojego politycznego partnera o rozmowach z Grzegorzem Schetyną i Włodzimierzem Czarzastym. Nie wiadomo także jak będzie wyglądało rozliczanie się z subwencji, która oficjalnie należy się PSL. 

– PSL zachowuje się, jakby wynik wyborczy zawdzięczało tylko sobie, a nie koalicji z nami, która otworzyła im drogę do szerszego elektoratu. Władek dba tylko o promowanie siebie i swojego ugrupowania. Woda sodowa zaczyna chłopom uderzać do głowy. PSL zapomina, że Kukiz'15 ma duże zdolności koalicyjne i nasi posłowie mogą zasilić Konfederację lub zacząć rozmawiać z PiS – powiedział "Rz" rozmówca z Kukiz'15.

Dzisiaj Kosiniak-Kamysz nie ma jeszcze poparcia Kukiz'15 w wyborach prezydenckich. 

Jak podkreśla "RZ", "Konfederacja jest otwarta na współpracę z Kukiz'15 i wspólne stworzenie klubu parlamentarnego. Również politycy PiS są gotowi na współpracę z parlamentarzystami Kukiza."

 

bz/rp.pl

Komentarze (13):

anonim2019.11.9 19:05
Paweł ja sie pytam,co ty u tych baranów ,złodziei robisz ??? Twoje miejsce jest w PiS-ie !!!
2kbb2019.11.8 20:45
To dobry objaw że w Konfederacji, Koalicji Polskiej, PO, Wiośnie... trzeszczy między wybranymi posłami... Kaczyński ma duży orzech do zgryzienia bo Konfederacja będzie jak pasożyt jechać na garbie PIS... Jednak Kaczyński musi to rozegrać odpowiednio. Jeżeli PIS wygrał wybory w 2019 to wygra je też w 2023... Kaczyński dzisiaj na konferencji powiedział o nadchodzącym kryzysie po to aby mieć alibi zmniejszenia zapowiedzianych pieniędzy na programy społeczne a także aby za 4 lata powiedzieć że przecież dzięki ciężkiej pracy Polska przeszła przez kryzys suchą nogą... Trochę martwi mnie kompletne poddanie Morawieckiego , Kaczyńskiemu i spór Morawieckiego z Ziobro !!!
Michal2019.11.8 18:42
Kukizowi trzeszczy w głowie bo zachodzi tam fermentacja alkoholowa.
Sierp 2019.11.8 13:41
Kukiz !Kosy na sztorc i do boju o "swoje".
kacpi2019.11.8 12:46
Pawelku,ktory oficer prowadzacy kazal ci zbiesic sie z PSL?
Dell2019.11.8 15:54
Myślisz, że ma kilku?
Nina2019.11.8 12:28
Kosiniak-Kamysz kameleon w jednym dniu mówi,że jest katolikiem rozwodnikiem, a na drugi dzień chce ślubów zboczeńców z LGBT i brata się z komunistami i niemieckimi pachołkami z partii Czarzastego i Schetyny. Niezrównoważony typ.
zatroskany2019.11.8 11:38
Panie Kukiz coś pan zrobił. Przeproś Boga i idź od PSL-u... . Pokaż że masz charakter że zależy ci na Polsce. Niech twoja partia nie będzie jak PSL które "kumało" się ze wszystkimi partiami, tylko nie z tymi które chciały dobra Polski... SLD,PO . Latali tylko za władzą, A na pana mówią że jest pan "agentem odbierającym głosy wyborcze".
Jack Em2019.11.8 11:31
Dość długo byłem zwolennikiem PO. Jednak po przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku zacząłem grzebać po internecie, rozmawiać z różnymi ludzmi, bo nurtowało mnie pytanie, że skoro formacja PO jest tak dobra, tak mądra, tak uczciwa jak mówią o sobie politycy PO, i tyle zrobiła dobrego dla Polski i Polaków podczas 8 lat rządzenia – to dlaczego nie wygrywa wyborów tylko przegrywa ?! Coś tu nie gra ?! Wyłączyłem TVN, i dotarłem do zupełnie innych informacji, i danych mówiących, że moja dotychczasowa wiedza jest błędna, a to co mówi TVN to kłamstwa i manipulacje ! No bo skoro jest tak źle, jak mówi TVN, to dlaczego światowe rankingi mówią coś zupełnie odwrotnego, analizy UE dotyczące poszczególnych krajów członkowskich również chwalą Polskę, GUS również podaje dobre prognozy, a i sam widzę, że w Polsce jest lepiej, a nie gorzej ! Rozmawiam z ludzmi, którzy są zadowoleni z rozwoju kraju, z programów pomocniczych, z wiarygodności rządzących, bo co obiecują lub zaplanują jest realizowane. Oczy przecieram ze zdziwienia , że to o czym wiedziałem dotychczas, to wielkie nieporozumienie i nieprawda. Porównuję rzeczywistość z tym co mówią politycy PO, i okazuje się, że oni kłamią, wymyśają głupoty i manipulują. Myślę sobie, dlaczego byłem zwolennikiem formacji politycznej, która narobiła tyle zła dla Polski ? Takie przykłady jak zadłużenie państwa, kradzież miliardów z WAT i OFE, podnoszenie podatków i wieku emerytalnego, afery bez końca dają do myśenia, że coś nie gra, że to co głoszą ścierwo-media to kłamstwa i manipulacje. Dziś, może mi się nie wszystko podobać, ale wierzę i kibicuję M. Morawieckiemu, jego rządowi i ich popieram, szczególnie za program zrównoważonego rozwoju i polskiego modelu dobrobytu ! Żegnajcie kłamcy i manipuatorzy z PO. Dziękuję Bogu, że wreszcie przejrzałem na oczy, że nawróciłem się do normalności. Zwolennicy PO są zaślepieni podobnie jak ja byłem. Jednak uważam, że ci mniej inteligentni, nie potrafią dotrzeć do prawdy i brną w ich głupocie dalej. Szkoda, bo czas mija bezpowrotnie !
Helena2019.11.11 6:21
Super, że przejrzałeś na oczy i nie tylko, że uruchomiłeś szare komórki, że obserwujesz i myślisz, kojarzysz tak oczywiste fakty, chociażby światowe rankingi. Oby więcej takich mądrych ludzi a nie zaślepionych mamieniem wrogów Polski. Pozdrawiam
Pisbusters2019.11.8 11:23
Nie ma się czemu dziwić ! Czy chcielibyście, aby ten tęczowa Władek z PSL-u, który podniósł wam wiek emerytalny do 67 lat, i ten, który ukradł wam 156 MLD zł z OFE (Otwartych Funduszy Emerytalnych), a tym samym obniżył wam emerytury – był waszym prezydentem ?! Czy będziecie na takiego głosować, wiedząc, że jeśli sejm przegłosuje idiotyczne ustawy – to ten prezydent podpisze je wszystkie bez zająknięcia ?! Jeśli tego chcecie to głosujcie na arbuza Kamyka !!!
jula2019.11.8 11:07
Pyszny Kosiniak i uzależniony Kukiz.Koalicjanci z piekła rodem.
Wies2019.11.8 11:06
Tak rozmawiajcie z PiS, 5 posłów się przyda.