Już dziś niepublikowane dotąd Taśmy z Magdalenki w TVP! Za Platformy byłby Ojciec Mateusz - zdjęcie
25.02.16, 09:37

Już dziś niepublikowane dotąd Taśmy z Magdalenki w TVP! Za Platformy byłby Ojciec Mateusz

2

- TVP 1 zmieniła godzinę emisji dokumentu "Taśmy z Magdalenki". Dokument zostanie wyświetlony o godz. 20:30 - poinformowała stacja na Facebooku. Będziemy mogli wreszcie zobaczyć niepublikowane dotąd nagrania z rozmów w Magdalence.

Autorami obrazu są dziennikarz śledczy „Do Rzeczy” Cezary Gmyz oraz prof. Antoni Dudek, przewodniczący Rady IPN.

"Są to taśmy Kiszczaka, których generał nigdy nie przekazał do Instytutu, skrywając je w tajnym archiwum." - mówił Cezary Gmyz. Dodał, że materiał został przygotowany wspólnie z IPN jest sensacyjny.

Wcześniej pokazano w TV Republika fragment dokumentu. Słychać było słowa Stanisława Cioska, polskiego polityka i dyplomaty, działacza PZPR, ambasadora w ZSRR i Rosji (1989–1996), poseł na Sejm PRL: Jak ten film o tych naszych rozmowach nakręcą (...) to będzie piękny film, (...) a napiszą tak: sprzedawczycy, Targowica, Targowica, tak.

- W czwartek w TVP za mojej młodości była "Kobra", ostatnio "Ojciec Mateusz", a dziś "Taśmy z Magdalenki" - skomentował na Twitterze ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski.

kz/niezalezna.pl/twitter

Komentarze (2):

anonim2016.02.25 8:11
Nagrali Kaczyńskiego?
anonim2016.02.26 7:46
Ciekawe czy wycieli ale nie widziałem Kaczyńskiego z wódeczką. Wałęsa cały czas coś popijał i chrupał. Inni negocjowali. Najlepsze było podsumowanie w studiu po filmie.