15.11.17, 12:37Zdj. Twitter/MON_GOV_PL

'Józef Piłsudski' wylądował na Okęciu

Przed konferencją prasową, na której MON, jak pozostałe resorty, podsumowało swoją dotychczasową bazę, odbyła się uroczystość przyjęcia na stan 1.Bazy Lotnictwa Transportowego pierwszego z zamówionych samolotów dla VIP- Boeinga 737-800, któremu nadano nazwę "Józef Piłsudski". 

"Dzisiaj mieliśmy ważną uroczystość, tak naprawdę ona finalizuje to, co się działo przez ostatnie miesiące"- podkreślił sekretarz stanu w MON, Bartosz Kownacki podczas konferencji prasowej. 

Jak podkreślił polityk PiS, przyjęcie nowego samolotu dla VIP pokazuje, że niemożność, która trwała w naszym kraju przez 20 lat i kompromitowała poprzedni rząd, jest możliwa do pokonania przy determinacji władz. 

"W ciągu ostatnich dwóch lat wydano 20 mld zł na modernizację polskiej armii. Pokazaliśmy że jesteśmy w stanie racjonalnie wydawać pieniądze"- powiedział wiceminister obrony narodowej. Jak podkreślił Kownacki, w ramach pionu, który mu podlega, zawarto przez ostatnie 2 lata 250 umów, z czego 160 zostało zawartych z polskim przemysłem obronnym i opiewa na kwotę przekraczającą 13 mld złotych. Efekty tych umów- powiedział wiceszef MON-widać w hangarze, gdzie odbywała się konferencja. 

"To pokazuje ogrom zadania, które musiał wykonać zwłaszcza inspektorat uzbrojenia"-zaznaczył Bartosz Kownacki, który poinformował również, że Polska wydała całość środków przeznaczonych w ostatnich dwóch latach na modernizację armii, zaś rząd PiS doprowadził do tego, że PBK na obronność będzie systematycznie rosnąć. 

yenn/Fronda.pl