Jest porozumienie prezydentów Dudy i Erdogana - zdjęcie
04.12.19, 14:00

Jest porozumienie prezydentów Dudy i Erdogana

5

"Na szczycie w Londynie sojusznicy uzgodnili zaktualizowanie planu obrony Polski i państw bałtyckich" - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.


"Dzisiaj uzgodniliśmy aktualizację planów (obronnych) dla Polski i państw bałtyckich. Jestem z tego zadowolony" - dodał.
Jak podała wcześniej kancelaria prezydenta Litwy, prezydent Turcji zgodził się na poparcie planów NATO ws. krajów bałtyckich i Polski.
W Londynie z prezydentem Turcji na marginesie szczytu NATO spotkali się prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii; uczestniczył w nim też Jens Stoltenberg.


Spotkanie poprzedziła wczorajsza rozmowa telefoniczna prezydentów Dudy i Erdogana; podczas ponad 30-minutowego dialogu obaj przywódcy zajęli się kwestią relacji sojuszniczych w ramach NATO. Był to efekt deklaracji Erdogana, zgodnie z którymi Ankara nie zgodzie się na plany NATO wobec naszego regionu, jeżeli Sojusz nie uzna za terrorystów organizacji, z którymi walczą obecnie Turcy.

bsw/pap, fronda.pl

Komentarze (5):

taro2019.12.4 16:53
to na nato masz placic, a potem jeszcze za jakis uklad z erdoganem, ktory w ramach nato bedzie musial cos zrobic, by tylek ruszyc i w ramach naszej obrony ma przyslac ,powiedzmy dwie rakiety, ktorych nigdy nie dostaniemy, bo z putinem ma mocniejszy uklad- i z tego sie cieszy i jeden i drugi. To sa uklady na miare ciecia.
anonim2019.12.4 16:48
P. Duda ciągnie w stronę Południa , P. Mazowiecki ku Północy . Rozerwiom nas na poł czy na wiyncy czynści ?
Kler2019.12.4 15:52
WSTYD. Z TYM NACJONALISTYCZNYM OSZOŁOMEM ERDOGANEM SIĘ BUDYŃ DOGADUJE. GOŚĆ JEST ODPOWIEDZIALNY ZA SYSTEMATYCZNE LUDOBÓJSTWO KURDÓW, NIE TYLKO NA TERENIE TURCJI, ALE TAKŻE NA TERENIE INNEGO PAŃSTWA, CZYLI SYRII. WSTYD BUDYŃ, UPADŁEŚ JESZCZE NIŻEJ.
Stanislaw2019.12.4 15:02
A jakim kosztem ta umowa? Nie naopisano, czy Polska uzna Kurdców za terrorystów. Kurde, już samo ukladanie sie w tej sprawie jest dyshonorem dla polskiego władcy!
442019.12.4 14:10
korwiniści to onuce post-urbanowskie