Jest akt oskarżenia ws. ,,urodzin Hitlera'' - zdjęcie
17.01.19, 08:50screenshot TVN24

Jest akt oskarżenia ws. ,,urodzin Hitlera''

14

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach postawiła zarzuty sześciu osobom zaangażowanym w „urodziny Hitlera”, na których swój materiał zarejestrowali dziennikarze TVN. Sześciu osobom zarzuca się propagowanie nazistowskiego ustroju państwa.

Dodatkowo, głównego organizatora tego wydarzenia oskarżono o przygotowanie, a także rozpowszechnianie plakatu z zaproszeniem na spotkanie, wznoszenie nazistowskich gestów oraz posiadanie broni palnej bez zezwolenia – informuje nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa.

Już wcześniej prokuratura w Gliwicach oskarżyła jednego z uczestników „urodzin”, Adama B., o propagowanie nazizmu, nielegalne posiadanie broni oraz kilkuset sztuk amunicji. Dobrowolnie poddał się on karze, a sąd w Wodzisławiu skazał go na ponad 13 tys. złotych grzywny i nakazał pokryć koszta postępowania.

Poza procesem, sąd w Gliwicach 4 stycznia rozpoczął też rozpoznawanie wniosku o delegalizację „Dumy i Nowoczesności”, z którym związani byli uczestnicy „urodzin”. Złożył go w lutym ubiegłego roku starosta wodzisławski.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (14):

Leo2019.01.17 18:57
Pani ambasodoressa pogroziła palcem i Ziobro podkulił ogon. Cóż żyjemy w jakimś Bangladeszu Europy i musimy się słuchać starszych. Żarty się skończą jak nasz Brat zza wielkiej wody przydzieli nam Capo.
Mateusz Jegliński2019.01.17 10:35
Maria Błaszczyk A co ma być? Wykonali swoją robotę, dostali nawet jakieś nagrody. Natomiast jeśli chodzi o dziennikarzy "wPolityce.pl" oraz tygodnika "Sieci", to chyba czekają na proces o zniesławienie. Zakłamanie lewackie w całej krasie. Nie karze się rekina tylko płotki. Ileż musi być obłudy w akcie oskarżenia dla gostka, który to "zorganizował". Ale niezależna prokuratura od rozumu i moralności, jakoś nie chce dochodzić, skąd się wzięły pieniądze na tę imprezkę. Żałosne PIS tchórzostwo.
Maria Błaszczyk2019.01.17 11:32
Jeśli prawdą byłyby rewelacje "wPolityce.pl" oraz "Sieci", to zapewne byłoby to podżeganie do przestępstwa. Póki co nie ma nawet najmniejszych dowodów, ze doszło do przestępstwa, nie mówiąc już o dowodach winy. Gdyby było inaczej, to super sprawna, w pełni odzyskana prokuratura pana ministra Ziobry, prowadziłaby w tej sprawie może jakieś postępowanie? A nawet, bo roku, złożyłaby jakiś akt oskarżenia? Otóż nic takiego się nie stało. Jeśli masz dowody, to pierwsza odszczekam publicznie wszystko, co na ten temat napisałam. Ale zeznanie oskarżonego, który przecież ma prawo kłamać, nie jest dowodem. Aha, a akurat te urodziny, choć spekatakularnie wyglądały w telewizji, były mniej ważną częścią tego reportażu. Dużo ważniejszy był ten festiwal, bo on pokazywał wielkość i sprawność naziolskich organizacji. Sugerujesz, że dziennikarze TVN od iluś lat organizują te festiwale i to oni są tymi wytatuowanymi naziolami, którzy biora w tym udział? Serio?
Mateusz Jegliński2019.01.17 12:01
Nie ośmieszaj się lewaczko, twoje zakłamanie jest obrzydliwe. Czemu nie czekasz na dowody w sprawach posadzeń księży o pedofilię, jak ks Jankowskiego. Jak ludzie, którzy znali ks Jankowskiego chcą oszczerców podawać do sądu, to lewactwo zamilkło. A śledztwo w sprawie TVN, to PIS tchórze zamrozili na życzenie rudego botoksu. A TVN, co zgubił "surówkę"? Lewaczko, jak zwykle u lewaczki mnóstwo słów a zero prawdy. Jakie organizacje naziolskie, to ile ta organizacja zrobiła dla propagowania nazizmu w Polsce. Zdaje się, że tylko te urodziny Adolfa i to w maju a nie kwietniu. Nie łżyj, bo TVN chodziło o uwalenie obrony dobrego imienia Polaków i nic więcej a PIS tchórze, to Pis Tchórze i też nic więcej. Po wpisach widać, że Polacy wybiorą już niedługo tych, którzy rzeczywiście będą dbać o ich interesy a swoich lewackich wrogów wyślą do Holandii, aby gotowali ciapatym (obrażam, nie stwierdzam fakty i mam gdzieś lewacką poprawność) obiadki.
Maria Błaszczyk2019.01.17 15:31
Kochany Mateuszku, uspokój się, wszystko będzie dobrze, złość piękności szkodzi. Dlatego, że w tej sytuacji mam zeznania ofiar. Wierzę im. To stanowi dowód. Poza tym - wiele bardzo zeznań. W tym także - wiele zeznań osób życzliwych księdzu Jankowskiemu, które mniej lub bardziej wprost zarzuty potwierdzają. Co do zasady wierzę w takich sprawach ofiarom. Tu mamy zeznanie przestępcy. Jedno. Aha, i nikt nie zamilkł, po materiale Wyborczej znalazło się kilku świadków, w tym niektórych wypowiedzi opublikowała nawet Fronda. Zupełnie nie rozumiem, jak można bronić człowieka, który robił takie rzeczy, wielkokrotnie, i nawet się z tym nie krył. No a te organizacje (to nie była jedna, z pamięci to "Duma i Nowoczescość" i chyba stowarzyszenie "Orle Gniazdo") dla propagowania nazizmu robiła np. te festiwale. Taki festiwal jest tam pokazany. I tych festiwali jest całe mnóstwo. Są też surviwale np. pod. klasycznie neonazistowskim tytułem "Przetrwać, by zwyciężyć". Itd. Więc dużo robią, są to prężne organizacje, o sporych środkach. Widzieliśmy ich też na Marszach Niepodległosći, proszę, tu zdjęcia dumnie maszerującuych C18, https://goo.gl/images/GZNVeh W tle masz Pałac Kultury, przyjrzyj się.
Mateusz Jegliński2019.01.17 20:47
Nie łódź się zakłamana lewaczko, że działam w afekcie. Zwyczajnie brzydzę się lewackim załganiem. Ale jako dziecko diabła musisz łgać, jak zwykle mnóstwo słów a zero prawdy. I tak, jakie osoby poszkodowane, jak na razie to jest jedna lewacka kłamczucha. A obrońcy dobrego imienia ks Jankowskiego starają się ustalić, kto tam w tedy był i co właściwie się tam działo i czy ta oskarżająca w ogóle miała jakikolwiek kontakt z księdzem Jankowskim. Nie zakłamana i obłudna lewaczko, nie łżyj, że komuś dajesz wiarę a komuś jej nie dajesz. Tutaj masz zeznanie jakieś lewaczki w tam hajlującego operatora TVN i jego bajek o wtopieniu się w tło nie kupuję, bo nie uważam, że ten kto ściga pedofilów ma dla wtopienia się w tło odbywać stosunki seksualne z dziećmi. To, że wymyśliłaś sobie, że jakieś organizacje nazistowskie dysponują ogromnymi funduszami. To zamiast twoich kłamstw poproszę o konkrety, jakie to środki pieniężne posiadają te, jak je nazwałaś i to nie wiedzieć czemu organizacje naziolskie. Na jakiej podstawie te organizacje mają być nazistowskie? Dlatego, że lewactwu się nie podobają? To lewactwo katuje swoich przeciwników, jak np w Niemczech skatowano posła AFD. A ten cyrk w tym lesie z udziałem kilku osób lewaczka nazywa festiwalem. Jak na festiwal frekwencja powalająca. Nie obrzydliwie zakłamana lewaczko, jako dziecko diabła oskarżasz niewinnego kapłana na podstawie oskarżeń ..., no właściwie kogo? Kto to jest, że nie pamięta żadnego nazwiska "skrzywdzonego" przez księdza dziecka? dziecka. I póki co organizacje, które są w Polsce legalne mogą brać udział w demonstracjach. Tutaj zakłamanej lewaczce przeszkadza to co nie jest lewackie i nie ważne, czy legalne. A to w co zakłamana lewaczka wierzy, jest lewaczki sprawą prywatną a winę trzeba wykazać. A jak na razie to lewackie pustosłowie oparte na jakiś lewackich zasadach, komu wierzyć a komu nie, to kpina ze zdrowego rozsądku, bo z daleka widać, że programowo, to lewaczka wierzy w każdą lewacka brednię. To ile festiwali i z jaka frekwencją naziści zorganizowali w Polsce, proszę o konkrety a nie wymysły? I nigdy niczego nie odszczekasz, bo lewacy nigdy za nic nie przeprosili i nigdy tego nie uczynią. I to jest z nielicznych sytuacji, w której można użyć słowa nigdy.
Maria Błaszczyk2019.01.17 22:38
Sam byłem kiedyś świadkiem całowania chłopców przez prałata – mówi Peter Raina, apologeta i autor biografii kontrowersyjnego ks. Henryka Jankowskiego. W książce „Ostatnia bitwa prałata" Peter Raina opisuje jak ks. Henryk Jankowski często miał całować ministrantów w usta i klepać po pośladkach. Młodzi chłopcy nierzadko zostawali na plebanii na noc i usługiwali przy stole. Bp Tadeusz Gocłowski napisał w 2004 r. list do prałata: „Poważny problem, który od kilku lat budzi mój niepokój, to twój stosunek do młodych mężczyzn, do chłopców (...)" Oprócz tych dziewczyn, mamy dużo więcej opowieści ofiar, w tym bardzo stare, zanim ta sprawa wybuchła. Prokuratura prowadziła (i umorzyła) 2 śledztwa w sprawie dwóch chłopców wykorzystywanych przez prałata na poczatku lat 2-tysięcznych. To tyle w kwestii nazwisk. Mamy postępowania prokuratorskie, mamy biskupa Gocłowskiego, mamy przyjaciela prałata. Trochę dużo tego, nieprawdaż? Ty chyba nie widziałeś tego reportażu. Ponad pół to jest relacja z festiwalu "Orle Gniazdo". Jak mozesz takie debilizmy wypisywać???? Nie cyrk w lesie. Festiwal nazywam festiwalem. Corocznie organizowany, znany na całą Europę. A w jaki sposób ze "sporych środków" zrobiły Ci się "ogromne pieniądze" to ja nie mam pojęcia. W każdym razie - organizacja tych festiwali dla setek nazioli nie jest przecież za darmo. Jakie to dokładnie pieniądze - to się panowie z "Orlego Gniazda" nie spowiadają. Wiemy natomiast, ile płaci za ochronę przez policję tych prywatnych imprez polski podatnik. Są to setki tysięcy złotych.
Maria Błaszczyk2019.01.17 22:44
Aha, i od kiedy to C18 jest legalne w Polsce? Bo nic mi na ten temat nie wiadomo.
Lebowsky2019.01.17 9:53
A co z "dziennikarzamii" z TVN ?
Maria Błaszczyk2019.01.17 10:09
A co ma być? Wykonali swoją robotę, dostali nawet jakieś nagrody. Natomiast jeśli chodzi o dziennikarzy "wPolityce.pl" oraz tygodnika "Sieci", to chyba czekają na proces o zniesławienie.
Lebowsky2019.01.17 12:26
To zniesławienie masz na myśli?!.. >>>>> https://wpolityce.pl/polityka/421308-tylko-u-nas-zdjecia-dziennikarza-tvn-z-urodzin-hitlera
Maria Błaszczyk2019.01.17 16:55
No ale ten człowiek tam był w konkretnych okolicznościach. Jak myślisz, co by się stało, gdyby powiedział po nagraniu materiału "a wiecie co, kochani, jestem z TVN i właśnie was nagrałem ukrytą kamerą". Na tym polega reportaż wcieleniowy, że udajesz kogoś, kim nie jesteś. Jak Salas kupował dziewczynki do burdelu, to nie był przetępcą, tylko dziennikarzem robiącym reportaż (inny reportaż zresztą robił o naziolach - i też tam hajlował). A Rolicki naprawde brał te łapówki. Nie rozumiem, jak można robić z tego zdjęcia zarzut.
Lebowsky2019.01.17 18:18
Głupawe spojrzenie dzieciaka w krótkich spodenkach ze zdjecia, jest tylko doskonałą ilustracją tej maskarady ... nie pierwszej z resztą w wykonaniu TVN.
Maria Błaszczyk2019.01.17 18:58
No cóż, rozumiem, ze nie zdarzają Ci się zdjęcia na których wyglądasz głupawo. No cóz, zazdroszczę. Natomiast zdjęcie w którym człowiek robiący reportaż wcieleniowy się wciela w jakąś rolę, samo w sobie nie swiadczy przeciwko niemu. Oczywiście znaczenie ma, czy jest uzasadnienie dla takiego działania (w tym wypadku jest), ale jest to po prostu część jego pracy.