Jeśli chcesz zachować prywatność  korespondencji, to nie korzystaj z Gmaila - zdjęcie
15.08.13, 19:40fot. freeDigitlPhotos

Jeśli chcesz zachować prywatność korespondencji, to nie korzystaj z Gmaila

10

Serwis consumerwatchdog.org dotarł do oświadczenia, które prawnicy Google’a przesłali do amerykańskiego sądu federalnego. – Tak jak nadawca listu do kolegi z firmy nie może dziwić się, że asystent odbiorcy otworzy ten list, tak również osoby, które korzystają z sieciowych klientów poczty nie mogą być zaskoczone, że ich e-maile będą przetwarzane przez dostawcę poczty e-mail odbiorcy, w celu ich dostarczenia  – piszą.

Jak twierdzi  John M. Simpson z organizacji Consumer Watchdog’s Privacy Project 400 mln. użytkowników Gmaila na całym świecie powinno te słowa potraktować jako poważne ostrzeżenie. – Jeśli zależy ci na zachowaniu prywatności e-mailowej korespondencji, to nie korzystaj z Gmaila” – uważa Simpson.  Jego zdaniem pracownicy firmy przeszarżowali w posługiwaniu się analogią do stosowania zasad prywatności w życiu codziennym. Według niego, dostawca poczty pełni raczej rolę  „listonosza”, nie zaś „asystenta”: „Oczekuję, że listonosz dostarczy list, bazując na adresie znajdującym się na kopercie. Nie oczekuję natomiast, że otworzy mój list i go przeczyta” – mówi Simpson.   

ED/Dziennik.pl

 

Komentarze (10):

anonim2013.08.15 19:57
Jak ktoś chce zachowac pocztę prywatną (i nie tylko pocztę) to powinien zainteresować się: wszystkomający serwer: clearfoundation.com własna guglownica: yacy.net
anonim2013.08.15 20:17
google to syf ostatnio przestałem korzystać z gmaila, wywaliłem filmy z Youtube zmusili mnie do tego swoją głupią, nachalną polityką - powiązywanie konta YouTube z gmailem (niemal nie da się tego obejść!) słyszałem, że pracownicy googla monitorowali kluczowe słowa wpisywane przez wynalazców w wyszukiwarkę i kradli im patenty sprzed nosa!
anonim2013.08.15 20:44
Czego można się po nich spodziewać ... właśnie tego... oprócz chinczyków tylko USA ma kontrolę nad tym co się dzieje w sieci a europa .... sory jeuropa to nie wie nawet co to procesor kwantowy a co dopiero mówić o jego zastosowaniu w analizie informacji emailowej. zachwywują się jak dziecko na uczelni wyższej Ps dzieki Zerro
anonim2013.08.15 21:13
Nie ma darmowych obiadków. Co Google by miało z dawania ludziom darmowych skrzynek pocztowych, jakby nie analizowało ich maili, aby im z boku nie podsyłac sponsorowanych linków? Ja zawsze tam, z prawej strony widze linki reklamowe na tematy, jakie ostatnio poruszałem w mailach. Sorry, albo cos jest za darmo, albo takie, jak lubisz. Trzeba sie pogodzić z tym, że internet jest podsłuchiwany i po prostu szyfrować ważne informacje. Trudno.
anonim2013.08.15 22:58
A o prawie do prywatności korespondencji słyszałeś?? bo ja tak w Komunie zabieroano listy i czytano ... nie chciałbym takich czasów ... sory one są teraz tylko gorsze bo ludzie śpią .... a ci co się przebudzili dadzą sobie radę i z "Pryzmatem" i z innymi ....
anonim2013.08.15 23:44
Skasowanie konta na gmailu nie załatwi sprawy. Nawet jeśli wykupisz hosting i będziesz miał pocztę na "swoim" serwerze, to i tak maile do znajomych zarejestrowanych na gmailu słał będziesz.
anonim2013.08.16 1:16
Google wyrzygal absurd który zostanie zmasakrowany w sadzie. Przypuszczam ze tych prawników już zwolnili bo z takim uzasadnieniem nie maja szans. I dobrze. Powinno im się utemperowac nosa paroma miliardami kary bo szkoda by było żeby ta firma zamieniła się w totalitarny jaczejka która nie miałaby szansa przetrwać na rynku. Ale cóż każde imperium ziemskie kończy się gdy odwraca się od chrześcijaństwa.
anonim2013.08.16 8:27
Moi drodzy, nie ma bezpiecznych meili, wyszukiwarek i w ogóle netu. Użytkownik czuje się anonimowy i szuka rzeczy oraz koresponduje w sposób jakiego by nie użył w życiu pozainternetowym. I to jest tak straszna pokusa dla władzy, że żaden rząd, żadna służba specjalna dowolnego państwa z tej kopalni wiedzy o ludziach i narodach nie zrezygnuje. Nigdy. Nie mają racji ci, którzy twierdzą, że nic w przesyłanych mejlach nie ma. Otóż to jest krótkowzroczność - nie wiemy czego i kto będzie szukał w naszych życiorysach za 30 lat, gdzie wtedy będziemy, jakie będziemy zajmowali stanowiska, jakie wtedy będą nasze poglądy, jakie sprawy i ludzi będziemy popierać. Wyciągnięcie "mejla do cioci" który będzie zawierał np. szyderczy komentarz do postaci będącej aktualnie bóstwem, może nas wiele kosztować. Dajemy sami tę władzę nad sobą ludziom bez skrupułów.
anonim2013.08.16 17:25
Jeśli zależy ci na tajemnicy informacji przakaz ja osobiscie to zrob tom najlepiej na basenie albo na cmentarzu, a zadnym e-mailom w zadnym kraju nie ufaj. Mailom zwykłym tez nie.
anonim2013.08.16 17:30
imburak jesteś przepeasza mało myslacy burak ty myślisz ze dzisiaj klasyczna korespondencja nie jest podgladana? Wzorce komuny sa bardzo dobre do wdrożenia. Ja tam nigdy do elektronicznych sposobów infroracji nie miałem zaufania jak Snowdem powiefdzial naiwniakom w to co każdy rozgarnięty człowiek wiedział dawno to rekcja rządu USA mowi za jakich baranów uwazaja rzadzacy zwykłych ludzi.