Jerzy Bukowski: Stoicki spokój w czasie pandemii - zdjęcie
12.03.20, 09:30Screenshot Youtube - fxmag

Jerzy Bukowski: Stoicki spokój w czasie pandemii

4

Stoicki spokój w czasie pandemii

W trudnym czasie pandemii wywołanej przez koronawirusa zalecam wszystkim stosowanie się do zaleceń specjalistów, ale także przyjęcie postawy, którą od czasów starożytnych określa się mianem stoickiego spokoju.

Polega on na zachowaniu dystansu do bieżących wydarzeń i na unikaniu zbyt silnych emocji.

Zachęcam w wolnym czasie - a będziemy go mieli teraz sporo - do uważnej lektury pism Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza, po których można spojrzeć zupełnie inaczej niż do tej pory na otaczającą nas rzeczywistość.

Filozofia zawsze niosła pocieszenie i nadzieję. Nie zawiedzie nas również w obliczu rosnącego zagrożenia konorawirusem. A stoicy mają najlepsze rady na każdą okoliczność.

Jerzy Bukowski

Komentarze (4):

Telewidz2020.03.13 13:25
Dlaczego do jasnej chol.....y czepiacie sie Kosciola i kosciolow. Najwiecej do oskarzen uzurpuja sobie prawo ci co do kosciola nie chodza. Na ofiare nie daja, to o co chodzi? Wszystko cale zlo spada na kosciol. Nie chodzisz jeden z drugim do kosciola, to sie zamknij, bo to niczemu i nikomu nie sluzy, tylko rodzi nienawisc. Jeszcze sie nie zdarzylo, zeby ktos zachorowal tylko dlatego, ze idzie na msze. Pan Bog nierychliwy, ale sprawiedliwy. Zastanowcie sie i to mocno.
AAAtomek2020.03.12 10:12
Dwa miesiące miał nasz rząd na przygotowania do epidemii. Ale woleli komuchy z PRAWICY przekazać 2 miliardy złotych na TV, zamiast na przygotowywania do epidemii. Od powietrza, PiS, Dudy, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie.
szarik2020.03.12 10:10
Jest pan Doktorze najlepszym przykładem, ze od tej lektury można do cna zgłupieć.
Atheisten sind dumm - besagt Einstein.2020.03.12 9:34
Wizyta w kościele podczas epidemii nie pomoże, za to zaszkodzić może jak najbardziej.