Jerzy Bukowski: Polscy komuniści apelują o międzynarodową pomoc. Kiedy KPP zostanie wreszcie zdelegalizowana?! - zdjęcie
21.02.20, 10:50fot. Rizorbreaker, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Jerzy Bukowski: Polscy komuniści apelują o międzynarodową pomoc. Kiedy KPP zostanie wreszcie zdelegalizowana?!

17

Polscy komuniści apelują o międzynarodową pomoc

Komunistyczna Partia Polski (KPP) zaapelowała o międzynarodowe wsparcie przed wznowieniem postępowania przeciwko redakcji jej pisma „Brzask”, które odbędzie się w przyszłym miesiącu - poinformował Onet.

Jej przedstawiciele twierdzą, że oskarżenia są motywowane politycznie i stanowią część kampanii zmierzającej do delegalizacji partii.

„Proces toczy się przez ostatnie 4 lata, pomimo uniewinnienia redakcji ze wszystkich zarzutów. Sprawa została ponownie otwarta po apelacji prokuratora, który według KPP jest <podporządkowany rządowi>. Oskarżenie przeciwko czasopismu wniesiono ze względu na <manifestację symboli komunistycznych> w artykułach pisma KPP. Wprowadzone w ub.r. zmiany w kodeksie karnym zakazały propagowania ideologii i symboli komunistycznych, zrównując komunizm z ideologią nazistowską i utożsamiając je jako <totalitarne przekonania>. Złamanie prawa może skutkować karą do 3 lat więzienia” - czytamy w portalu.

Polscy komuniści ubolewają, że obecny rząd wzmocnił swoją retorykę przeciwko nim pomimo wątpliwości zgłoszonych przez Parlament Europejski, który skrytykował przyjęcie „reakcyjnego ruchu ahistorycznego” zrównującego komunizm „z potworem faszyzmu”.

„Partia domaga się zaprzestania ścigania komunistów i kryminalizacji komunistycznych idei. Ponadto dopominają się o wycofanie wszystkich antykomunistycznych przepisów. KPP wzywa społeczność międzynarodową do przyłączenia się do międzynarodowego dnia akcji przeciw prześladowaniom politycznym , który będzie 2 marca. Można to robić wysyłając petycję i organizując protesty przed ambasadami Polski na świecie” - napisał Onet.

A ja chcę powtórzyć pytanie, które zadawałem już tutaj wiele razy w ciągu kilku ostatnich lat: kiedy zarejestrowana 4 września 2002 roku (!) przez Sąd Okręgowy w Warszawie Komunistyczna Partia Polski zostanie wreszcie zdelegalizowana, czego konsekwentnie domaga się Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie?

Raz jeszcze przypomnę, że odwołuje się ona swoją nazwą i programem do zbrodniczej ideologii. W jej statucie znajduje się zapis: „Dopiero komunizm uwolni ludzkość od niepewności jutra, od strachu przed wojnami, od nędzy i poniżenia”, na stronie internetowej widnieją sierp i młot, czyli symbole ludobójczego systemu, w swym manifeście programowym domaga się zaś „zniesienia burżuazyjnej własności prywatnej” i utworzenia „zrębów republiki rad”.

Przypominam w tym kontekście artykuł 13 Konstytucji RP:

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Warto też przywołać artykuł 256 Kodeksu karnego:

1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w pkt. 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

Prokuratura Krajowa od prawie dwóch lat zajmuje się tą sprawą. W sierpniu ubiegłego roku pierwszy zastępca Prokuratora Generalnego, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski odpowiedział na złożoną na prośbę POKiN przez ówczesną krakowską posłankę Prawa i Sprawiedliwości Barbarę Bubulę interpelację w przedmiotowej kwestii informując marszałka Sejmu, że w Prokuraturze Krajowej jest przygotowywany wniosek o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej celów i działalności KPP.

Trudno nie zauważyć, że praca nad tym wnioskiem trwa niepojąco długo.

Na koniec pytanie retoryczne, ale adekwatne: czy jakikolwiek sąd w niepodległej Rzeczypospolitej zarejestrowałby Narodowo-Socjalistyczną Partię Polski, która jawnie nawiązywałaby w swoim statucie do ideologii nazistowskiej, a gdyby tak się stało, to czy Minister Sprawiedliwości-Prokurator Generalny RP nie zażądałby natychmiast jej delegalizacji, a Trybunał Konstytucyjny - w ramach swoich kompetencji - nie wykreśliłby jej z dnia na dzień z rejestru?

Jerzy Bukowski

Komentarze (17):

taki jeden 2020.02.24 18:22
Jak można w Polsce pozwalać na działanie organizacji, w której szeregach są potencjalni i nominalni zdrajcy Polski? Reformujcie te sądy i albo paszoł won dla tych homosowietów albo niech się asymilują, innej możliwości nie ma. Normalny kraj nie pozwala na szerzenie się w jego strukturach organizacji, która podczas sytuacji kryzysowej, stanie przeciwko temu krajowi. Tu trzeba zapobiegać, a nie później pluć sobie w brodę i mówić - "mądry Polak PO szkodzie"
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.02.21 16:52
Nie lubię KPP, ale pierwszy do delegalizacji powinien być Kościół rzymskokatolicki. To prawdziwe zagrożenie, a nie jakieś leśne dziady z KPP.
Darek2020.02.21 16:45
Komunizm, faszyzm, nazizm, katolicyzm i inne idiotyzmy powinny być całkowicie zdelegalizowane w cywilizowanym kraju.
Filmy online2020.02.21 16:13
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Wojtek Polak2020.02.21 14:25
ta czerfo międzynarodowa zaraza jako jedna z największych morderczych ideologi powinna być zdelegalizowana!komuniści mają krew na rękach setki milionów istnień ludzkich to są najwięksi mordercy w historii świta. co robią służby państwowe czmu i pozamykali do tej pory tych zbrodniarzy{KPPP-komusza przestępcza patologia}
Drynda2020.02.21 13:34
Polscy komuniści zawsze utrzymują więzy z wrogimi nam siłami .
Bój to jest nasz ostatni .... !2020.02.21 13:32
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoły otwarte, a ja mam pod bokiem podstawówkę nr. 133 (W-wa). Krótki spacer od domu. Kupuje kilka batoników czekoladowych dla chłopaczyków. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie pseudonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim), "Polak" albo "Słowianin", "Sarmata"(a to dobre!) a ostatnio jestem "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie bylo znaleźć m.in. pod "nickami" jak 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, 𝐎𝐭𝐭𝐨 itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud.
Marian2020.02.21 11:52
A jezeli te oskarzenia motywowane sa politycznie, co co w tym zlego?
Michał Jan2020.02.21 11:25
Towarzysze nie zorientowali się, że "bój ostatni" już się odbył i sromotnie go przegrali.
JanP2020.02.21 11:04
Bukowski, w całej Europie działają partie komunistyczne i jakoś nikt nie chce ich delegalizować. W PE jest frakcja komunistyczna i całkiem prężnie działa. Jak można zdelegalizować partię, która działa demokratycznie w demokratycznym państwie.
Michał Jan2020.02.21 11:19
Nie w całej, tylko w tej części Europy kontynentalnej, która komunizmu jeszcze nie zaznała. I jakoś nie potrafi dodać 2 do 2 i nie kojarzy, że bolszewicy w Rosji (i hitlerowcy w Niemczech) byli partią działającą demokratycznie. Do czasu - ma się rozumieć. Polska i nasz rejon nie pasuje do UE nie tylko dlatego, że ma niższy stopień rozwoju gospodarczego, ale również tym, że ma znacznie większy stopień zdrowego rozsądku.
Darek2020.02.21 16:43
Z tym zdrowym rozsądkiem to był bym ostrożny, zależy od dziedziny, generalnie ludzie są podobni mają po prostu różne doświadczenia. Kraje zachodnie doświadczyły nazizmu ale komunizmu jeszcze nie, w dodatku komuniści wyzwolili ich od nazizmu więc nic dziwnego że te różne doświadczenia skutkują odmiennymi poglądami - doza zdrowego rozsądku nie ma tu nic do rzeczy. Ludzie ani w Polsce ani nigdzie na świecie w ogromnej większości rozsądni nie są i nigdy nie będą.
BOGAnieMA2020.02.21 11:00
Wyborcom ku rozwadze": -- Skąd się biorą „judasze” i „pożyteczni idioci”, których w naszej Ojczyźnie było i jest multum? Historia Polski pełna jest ludzi niezłomnych, którzy jak powstaniec styczniowy Rymwid byli wierni do końca. Z drugiej strony mamy liczne przykłady zaprzaństwa i sprzedajności – wysługiwania się obcym aż do jawnej zdrady. Temat jakże aktualny dzisiaj.
Lolek kremowka2020.02.21 10:59
Przeraża mnie stopień degeneracji i histerycznej nienawiści lewactwa, do tego co Polskie. Oni atakują jak wściekłe psy, jak ludzie zdeformowani intelektualnie. Najgorszy jednak jest stan ich ducha, w którym nie ma miejsca dla Boga, dla Ewangelii, której się wyparli. Swoje serca, czyli te emocje, które ich napędzają oddali szatanowi. Za co ? Za nędzny byt na tym świecie. Czy oni jeszcze wierzą, że się do koryta jeszcze kiedyś dorwią ?! Zdziwią się po śmierci, co stracili. Nie życzę im tego ale są na najlepszej drodze do nieugaszonego, wiecznego skretynienia. Jeżeli Jezus nie okaże im Swojego Miłosierdzia, to będą w wieczności oskarżać siebie o to co stracili, a co mieli w zasięgu ręki. Miałeś chamie złoty róg.... ktoś kiedyś napisał. Miałeś człowieku Ewangelię... Króluj nam Chryste - nie antychryście !!!
Otto2020.02.21 10:58
Druga fala wyzwolenia Polski przez sowietów odbyła się w 1945 roku, poprzez rabowanie czego się dało, gwałcenie i mordowanie. Obława augustowska była drugim Kataniem, a mordowanie patriotów polskich żołnierzy niezłomnych i opozycjonistów trwało do końca lat 50-tych. W 1981 roku sowieci polscy z PZPR wprowadzili stan wojenny na terenie całego kraju przeciwko narodowi polskiemu i do 1983 wyzwalali Polskę spod opozycjonistów, robotników i przeciwników komunizmu ! Wojska sowieckie opuściły Polskę dopiero w 1993 roku.
Otto2020.02.21 10:57
Największym świętem Czażastego i polskiego lewactwa jest dzień 17 września ! Wtedy to bowiem w 1939 roku sowieci rozpoczęli , jak twierdzi Czażasty, wyzwalanie Polski. Na podstawie tajnego dodatkowego protokołu, paktu Ribbentrop-Mołotow, sowieci zajęli wschodnie tereny Polski i rozpoczęło się „wyzwalanie” ! Cywilów wyzwalano wywożąc ich w bydlęcych wagonach na Sybir. Oficerów wojska polskiego wyzwalano strzałami w tył głowy i wrzucano ciała do zbiorowych dołów w Katyniu, Ostaszkowie, Starobielsku i w innych miejscach , o których nawet do dzisiaj nie wiemy. Wielu patriotów wyzwalano poprzez NKWD-owskie przesłuchania, tortury i śmierć.
Reytan2020.02.21 10:56
Zaśpiewajcie gnidy międzynarodówkę - tylko głośno, to napewno z pomocą przyjdzie wam Putin i jewo kamanda !!!