Jerzy Bukowski: Osamotniona kandydatka - zdjęcie
20.12.19, 10:35

Jerzy Bukowski: Osamotniona kandydatka

5

Nawet bardzo życzliwi Małgorzacie Kidawie-Błońskiej i Platformie Obywatelskiej obserwatorzy sceny politycznej, dziennikarze oraz publicyści zwracają uwagę, że nie ma ona na razie realnego wsparcia w partyjnych strukturach, które bardziej zajęte są rywalizacją o przywództwo w głównym ugrupowaniu opozycyjnym niż kampanią wyborczą swojej kandydatki na urząd Prezydenta RP.

Oczywiście wszyscy politycy nie tylko PO, ale także całej Koalicji Obywatelskiej prześcigają się w werbalnych deklaracjach poparcia dla niej, z czego nic konkretnego jednak nie wynika. A przecież właśnie ona posiada - obok Andrzeja Dudy i Władysława Kosiniaka-Kamysza - najmocniejsze zaplecze partyjne, które powinno pełną parą pracować na jej rzecz od dnia prawyborów.

Skoro kandydatce brakuje osobistej charyzmy, politycznej wyrazistości, kiepsko wypada w wystąpieniach publicznych, nie ma też sformułowanych głównych założeń programowych, to jej jedyną szansą na powodzenie w postaci przejścia do drugiej tury jest oparcie się na energicznym, dobrze zorganizowanym i sprawnym medialnie sztabie. Wygląda jednak na to, że zacznie on swoją działalność dopiero po wyborze przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, czyli zdecydowanie za późno.

W tej sytuacji Małgorzacie Kidawie-Błońskiej pozostaje liczyć wyłącznie na siebie, a - jak napisałem wyżej - nie bardzo jest na kogo.

Jerzy Bukowski

Komentarze (5):

Marian2019.12.20 13:38
Protesty nic nie zmienia.Ona juz jest GENETYCZNYM PREZYDENTEM wszystkich polakow i kropka.
jula2019.12.20 13:04
Jak to jest z tą Platformą,że wszystkie jej tuzy,cz też mędrcy tak szybko się zgrywają,okazują się nieskutecznymi premierami,niekompetentnymi ministrami finansów,żenującymi prezydentami,nieskoordynowanymi przewodniczącymi.No armia Dzielnego wojaka Szwejka.
Mirek2019.12.20 13:00
gdyby ta ciocia klocia została prezydentem RP to dopiero byłyby jaja jak berety. Przecież ta kobita tak nadaje się do polityki jak świnia na astronoma . Ona nadaje się na kierowniczkę przedszkola i nic poza tym !!! .
jula2019.12.20 13:07
Odpowiedzialność za dzieci to poważna rzecz.Bardzo proszę bez takich inspiracji zawodowych dla Pani poseł.Jeszcze będzie chciała skorzystać po tej kadencji.
Ryszard Olejniczak2019.12.20 10:57
Był moment, że miała historyczną szansę- niestety ta szansa ją przerosła.