Jerzy Bukowski: Michał Boni poszedł śladem Róży Thun - zdjęcie
17.05.19, 09:45Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Jerzy Bukowski: Michał Boni poszedł śladem Róży Thun

15

Michał Boni poszedł śladem Róży Thun

Niedawno pisałem, jak otwierająca małopolsko-świętokrzyską listę wyborczą Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein z Platformy Obywatelskiej postanowiła w oryginalny sposób wytłumaczyć zawarcie przez jej partię politycznego układu z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i z kilkoma innymi partiami o podobnej proweniencji.

                 Była rzeczniczka Studenckiego Komitetu Solidarności i współpracowniczka Komitetu Obrony Robotników, czyli powstałych w połowie lat 70. ubiegłego wieku organizacji o wyraźnie antykomunistycznym charakterze, a obecnie europosłanka tak wytłumaczyła na spotkaniu z wyborcami obecne bratanie się z byłymi prominentami reżimu PRL:  

               - Też w Polsce często słyszę, jak wy możecie, z Millerem, z komunistami na jednej liście, albo z kimś tam. To jest coś, co szalenie imponuje moim kolegom w Parlamencie Europejskim.  

W zawody postanowił iść z nią kandydujący z 5. miejsca na warszawskiej liście KE europarlamentarzysta Michał Boni, który powiedział swoim potencjalnym wyborcom w Milanówku: 

- Koledzy z różnych państw w Parlamencie Europejskim pytają mnie: „co się z wami stało?!”. Kiedyś byliście reprezentantami naszych interesów.

Wśród mnóstwa komentarzy, jakie posypały się na Twitterze, najbardziej spodobał mi się poniższy autorstwa dziennikarza Telewizji Polskiej Przemysława Wenerskiego:

Panie Pośle, w tej trudnej chwili, gdy musi Pan dzielnie znosić ataki kolegów z PE za ów skandaliczny fakt, że polskie władze reprezentują interesy Polski - proszę przyjąć wyrazy wsparcia. I współczucia.

Przed nami jeszcze tydzień kampanii wyborczej. Czy ktoś przebije te wypowiedzi ludzi, dla których Polska jest tylko kłopotliwym dodatkiem do Europy, a sojusz z komunistami powodem do dumy?

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (15):

Brunhilda Gräfin von Zdun und Schleswig-Holstein2019.05.17 21:06
Brawo TW Znak !
100% racji2019.05.17 12:51
Czyj ,, INTERES " miał w ustach TW ,, Znak " sam przyznał, że interes wielkich ,, czyli niemiecki, francuski, belgijski ... " i dalej mu się chce !
Polak2019.05.17 12:36
Przykre ,że takie zdradzieckie szmaty rządziły Polską i rozdawali wszelki dobra wszrlkim zagranicznym podmiotom
Dominik2019.05.17 10:25
To już ostatnie podrygi polskich klakierów Angie i Makarona. Mam nadzieję, że nowe rozdanie, jeśli nie przywróci normalności, to sprowokuje refleksje nad stanem UE.
anonim2019.05.17 10:01
Czy jeżeli ktoś nie wierzy, że kraj może wybić się na niepodległość, to doprowadzi ten kraj do niepodległości?!
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.17 9:55
Najnowszy sondaż nie daje żadnych szans partii kumającej się z czarną mafią. Polacy odwracają się od propedofilskiego PiS, które notuje -10% spadek! http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24794168,najnowszy-sondaz-do-parlamentu-europejskiego-ke-wyprzedza-pis.html#s=BoxOpMT Polacy zaczęli otwierać oczy!
T.2019.05.17 10:10
Jezeli jesteś kolarz to Ty chyba zamykasz jak Ci kochanek coś wkłada :P
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.17 10:11
Coś homofobku taki wścibski i ciekawy gejowskiego seksu? Załóż se profil na gay romeo, tu nie miejsce na szukanie chłopaka!
T.2019.05.17 12:49
Dziękuje za komplement, chociaż homofobia w moim okresleniu jest i tak łagodne. Mam żonę i trójkę dzieci, wrażeń nie szukam gejowska panienko Moim zdaniem powinniście wszyscy pederaści i dewianciki zebrać się pojechac do afryki wywalczyć niepodległość założyc krainę g... pachnącą i nazwać się GEJLANDIA, a za 100 lat problem sam się rozwiąże no chyba ze znajdziecie sposób na reprodukcję ale natura raczej tego nie przewidziała:) homofobia jest zdrowym odruchem obronnym i domagam się tolerancji dla swojej nietolerancji. Minusuj dalej :) za każdego minusa umiera 1 gej :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.17 13:07
Sposób na reprodukcję? Hahaha przecież sam go realizujesz doskonale - każda kolejna ciąża niesie ze sobą 50% więcej szans, że dziecko będzie homo, a twoja ma już trójeczkę trzymaj kciuki za syna geja, bądź córeczkę lesbijkę :) Zaburzenie homofobiczne w nauce jest klasyfikowane w skali F faszyzmu, najliczniejszą grupą homofobów są ludzie niewykształceni, prości, łatwo-manipulowalni ideologicznie. Żaden normalny zdrowy psychicznie heteroseksualista nie zajmuje się gejami tak jak gejów nie interesują sprawy hetero ani łózkowe ani żadne inne.
T.2019.05.17 14:18
Przesłać Ci skan dyplomu UW ? razem z uprawnieniami pedagogicznymi ? Tak tak ten dumny homofob jest nauczycielem :), prowadzącym w dodatku działalność gospodarczą - podać Ci też KRS ? Mnie Twoje sprawy panieneczko również nie interesują co Ty komu wkładasz i w jakie otwory ciała :) Rób co chcesz w zaciszu swojego domu. Mylisz ladyboy'u tolerancję z aprobatą :) Nie toleruje Was LQBTQXYTZ (i co tam jeszcze wymyślicie) w przestrzeni publicznej i Waszym homoterrorem, a wszelakie formy zaimplementowania Waszej chorej ideologii będę zwalczać. "Zaburzenie homofobiczne"- w tej samej nauce również występowało "zaburzenie homoseksualne", za 10 czy 15 lat Ty i Tobie podobni wykreślą z "nauki" "zaburzenie pedofilskie" a wprowadzą "zaburzenie heteroseksualne" - papier zniesie wszystko a jak jest wszyscy wiedzą. Cytując klasyka Monikę Piątek: "w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci a często więcej niż w związkach różnopłciowych". Ona to chyba też ma te dane poparte naukowo. Tylko 6 minusów co tak słabo :) dajesz dajesz gogusiu bez jajek:)
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.17 18:48
tak bardzo proszę o przesłanie, z natury jestem nieufny wobec obcych zwłaszcza cierpiących na homofobię
JR2019.05.17 10:23
Pieprzysz gościu ja zwykle. Szczekasz na Polskę bo ci ktoś parę złotych dał. Przewrotnie nazywasz się Polakiem. Dodam,że chyba zboczonym i w główce pusto. Ciągle jedna problematyka w niej.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.17 11:06
katolom i PiSdzielcom wszystko się już w duupach poprzewracało
Fakt2019.05.17 12:38
Dziś dumny gej jutro pedofil