Jerzy Bukowski: Już widać metę - zdjęcie
10.07.20, 08:45Screenshot Youtube - fxmag

Jerzy Bukowski: Już widać metę

5

Już widać metę

Obaj zawodnicy za kilkanaście godzin wreszcie dotrą do mety, ale na wyniki rywalizacji będą musieli poczekać jeszcze prawie dwie doby, a być może nawet kolejne dni, jeśli ekipa nieznacznie przegranego złoży protesty.

Widać, że są potwornie zmęczeni, chociaż jeden z nich przebiegł całą trasę, a drugi dołączył mniej więcej w połowie zmieniając zawodniczkę, której start okazał się nieporozumieniem i została wycofana przez trenerów. Jeden bronił swojej pozycji, drugi starał się udowodnić, że pretendent jest lepszy od urzędującego mistrza.

Kibice nie tylko dali ogromne wsparcie swoim faworytom, ale także skutecznie przeszkadzali reprezentantowi drugiej drużyny starając się wyprowadzić go z równowagi, co nie zawsze odbywało się zgodnie z zasadami fair play. Sami zawodnicy też dawali się niekiedy ponieść emocjom, ale nie przekroczyli granic dobrego obyczaju. Nikt nikomu nie podłożył nogi, nie pociągnął za koszulkę, nie zwyzywał w chwili, kiedy tuż przed metą biegli obok siebie.

W momencie ogłoszenia ciszy wyborczej nic nie będzie już od nich zależało. Pozostanie im tylko nerwowe wyczekiwanie najpierw na przecieki z komisji wyborczych, a wieczorem na pierwsze wyniki sondaży exit pool, które bardziej ucieszą jednego. Ostateczny rezultat poznamy jednak najwcześniej dopiero w poniedziałkowy poranek.

Kończący długodystansowy bieg zawodnik jest skrajnie wyczerpany, jeżeli dał z siebie wszystko na trasie. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że w kończącej się dzisiaj o północy rywalizacji obaj zawodnicy tak właśnie postąpili i ledwo dysząc będą czekać na to, który zostanie ogłoszony zwycięzcą.

Jerzy Bukowski

Komentarze (5):

Foster2020.07.10 10:35
Może i widać - ale ja już ze zmęczenia padam na pysk, chyba nie dobiegnę.
jula2020.07.10 9:25
Andrzej Duda prezydentem. Wybór jest jeden. To plebiscyt.
Marian2020.07.10 9:05
Od kandydatów już nie ale od nas wyborców,tak.Mozna przecież wśród znajomych nadal agitować.
f232020.07.10 11:39
Tylko czy warto wyjść na głupka przed znajomymi przyznając się do Dudy?
Arek2020.07.10 13:01
Pytanie brzmi czy warto wyjść na nieudacznika i świra głosując na trzaskowskiego,czyli PertubulaII Wspólczuję tym ,którzy głosują na tego parweniusza ,ale obciach!!!