Jerzy Bukowski: Haniebny ,,bon mot'' Tuska - zdjęcie
02.02.18, 06:35

Jerzy Bukowski: Haniebny ,,bon mot'' Tuska

Przewodniczący Rady Europejskiej, ale także Polak, Donald Tusk zamieścił na Twitterze następujący wpis:

Kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowanie o „polskich obozach”, szkodzi dobremu imieniu i interesom Polski. Autorzy ustawy wypromowali to podłe oszczerstwo na cały świat, skutecznie jak nikt dotąd. A więc, zgodnie z ustawą...

Czytam te słowa - jestem pewien, że nie tylko ja - ze zdumieniem i z niesmakiem. Jeżeli nie ma się nic mądrego do powiedzenia, to lepiej zachować milczenie, bo łatwo można się skompromitować zamiast wypromować. Nie każde błyskotliwe z założenia sformułowanie jest bon motem, a nie każdy ważny polityk europejski zasługuje na miano męża stanu.

Były polski premier zagalopował się i powinien teraz pomyśleć nad tym, jak szybko przeprosić za niefortunny wpis. Inaczej utwierdzi wyrażane przez wielu jego politycznycvh wrogów przekonanie, że nic go już nie łączy z Polską, a zależy mu wyłącznie na dobrej opinii u tych, którzy krzywo (delikatnie rzecz ujmując) patrzą na kraj nad Wisłą.

Te równie głupie jak haniebne zdania na Twitterze - jeżeli z nich się w miarę zgrabnie nie wycofa - zostaną Tuskowi na długo zapamiętane.

Jerzy Bukowski