Jerzy Bukowski: Czy komuniści są lepsi od nazistów? - zdjęcie
08.08.19, 08:10(fot. screen)

Jerzy Bukowski: Czy komuniści są lepsi od nazistów?

25

Skoro Sąd Rejonowy w Gliwicach rozwiązał Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność w związku ze zorganizowanymi przez nie dwa lata temu urodzinami Adolfa Hitlera, czyli za propagowanie nazizmu, to dlaczego nadal funkcjonuje w Polsce Komunistyczna Partia Polski, która gloryfikuje równie ludobójczą ideologię?

Konstytucja RP zakazuje w artykule 13. istnienia „partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu”, a w artykule 256. kodeksu karnego napisano: „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”.

Oczekuję od kompetentnych w tej materii instytucji państwowych potraktowania z taką sumą surowością komunistów jak faszystów. Proponuję też przyjrzeć się w tym kontekście apelowi przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierza Czarzastego do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o odbudowanie obalonego kilka dni temu pomnika generała Zygmunta Berlinga, który zdradził Polskę współpracując z Sowietami.

Jerzy Bukowski

Komentarze (25):

PolakNieLeming2019.08.10 13:55
Ani trochę ! Pod żadnym względem nie są lepsi, dlatego ich działalność powinna być bezwzględnie zakazana i ścigana, a ideologia piętnowana przy każdej możliwej okazji. Na pohybel komuchom i faszystom !
Albert2019.08.8 10:04
"to dlaczego nadal funkcjonuje w Polsce Komunistyczna Partia Polski, która gloryfikuje równie ludobójczą ideologię?" Bo KPP nie gloryfikuje ludobójczej ideologii, w odróżnieniu od Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Oczywiście jest to trywialne w swojej prostocie i do sprawdzenia w kilkanaście sekund, a jednak dla Bukowskiego okazało się zbyt trudnym zadaniem. Cóż, nie można oczekiwać od prawicowych publicystów choćby szczątkowego rozumu. I Bukowski jest wybitnym wręcz dowodem potwierdzających moją tezę.
ZERR02019.08.8 11:01
zonk w tym, że KPP gloryfikuje ludobójczą ideologię niestety w Polsce nie było denazyfikacji, sory, deubekizacji Kontrrewolucja bez rewolucjonistów powywieszanych za zbrodnie to oszustwo a nie ontrrewolucja.
Albert2019.08.8 12:19
"KPP gloryfikuje ludobójczą ideologię" Masz jakieś dowody na poparcie swoich urojeń? Czy tak sobie tylko szczekasz dla samego szczekania jak jakiś york, albo inny pekińczyk, katośmieciu?
ZERR02019.08.8 13:05
pluję ci do kaszy, katofobiczna mendo
Albert2019.08.8 13:23
To wszystko, co masz do powiedzenia katolicki ścierwojadzie? To niewiele. Ale też niczego więcej od ciebie nie oczekiwałem. Jak to po katolickim ciemnogrodzie.
PolakNieLeming2019.08.10 14:05
Miejmy nadzieję, że w końcu przyjdą czasy, gdy "zamiast liści będą wisieć komuniści". Nie rozliczenie czerwonej zarazy ("dzięki" Bolkowi) do dziś skutkuje okradaniem Polski i Polaków z majątku narodowego przez uwłaszczoną na nim czerwoną zarazę.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.8 9:34
Czerwona zaraza pod czerwonym sztandarem ze swastyką z jednej strony i sierpem i młotem z drugiej niszczyła Poskę. Dzisiaj ta zaraza niesie sztandar podrabiany na tęczowy . Ideologia ta sama , marksistowska
michu2019.08.8 8:48
A z jakiej racji zwycięzcy mają być traktowani tak samo jak pokonani??? Polscy patrioci są najbardziej przegrani. Naziści po wojnie mieli niezłe funkcje i uposażenia w RFN, a komuniści do dziś tryumfują (przynajmniej de facto) ;)
Wiesław Kaloryfer2019.08.8 8:47
"Czy komuniści są lepsi od nazistów?" Nie. Są tacy sami. "to dlaczego nadal funkcjonuje w Polsce Komunistyczna Partia Polski, która gloryfikuje równie ludobójczą ideologię?" Nie wiem co w rzeczywistości gloryfikuje ta partia. Ale jak komunizm to są podstawy do jej rozwiązania. Tylko, że takich rzeczy sąd nie może robić z urzędu. Na co czeka zatem kontrolowana przez Min. Ziobrę prokuratura?
Gnostyk2019.08.8 9:29
Tak samo jak Bukowski, wręcz porażasz nieznajomością prawa i zagadnień, na które się wypowiadasz. Kwestia legalności działania KPP była już wielokrotnie podnoszona. Również sąd rejestrując tą partię w 2002 roku dokonał prawnej oceny. Za każdym razem wynik był ten sam. W świetle obowiązującej konstutucji oraz innych ustaw KPP działa legalnie. Daleki jestem od pochwalnia komunizmu. Jednak trzeba zrozumieć, że słowo kumunizm często znaczy zupełnie co innego niż chcieliby różni, głównie prawicowi, ideolodzy.
Maciek Arczyński2019.08.8 9:50
Istnieje uzasadnione domniemanie, że w w składzie "sądu rejestrującego tę partię w 2002 roku" zasiadali wybitni przedstawiciele "nadzwyczajnej kasy". Albo zasiadał, znaczy się przewodniczył co to miłość do komunizmu "wyssał/li z mlekiem matki" w ramach przyspieszonych kursów prawniczych. Lub ich spadkobiercy... Jak to mówili: "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera"
ZERR02019.08.8 10:51
nie ma czego sie doszukiwać Komunizm znaczy to co zawsze znaczył - ustrój totalitarny napisz smiało, co takiego "komunizm" znaczy, że nie znaczy "komunizm"
PolakNieLeming2019.08.10 14:09
Zapomniałeś tylko dodać, że sądy w Polsce nie zostały "odkomuszone" , a i konstytucja nosi na sobie piętno czerwonej zarazy i powinna być już dawno zmieniona.
wczoraj swastyka i gwiazda, dziś 6-kolorowa szmata2019.08.8 8:41
Najbardziej jaskrawym przykładem połączenia kilku totalitarnych ideologii zarazem był Erns Rohm. Swoiste połączenie radykalnej rewolucji proletariackiej, nazizmu i LGBT.
Felek2019.08.9 10:19
Zmien leki. LGBT to pokojowy ruch. Mniejszosc ktora chce aby ich prawa byly uznane. Miedzy innymi prawo do posiadania rodziny. Faszyzm to ruch destrukcyjny ktory nie uznaje zadnej innosci oprocz bialej, heteroseksulanej i katolickiej masy. Tacy chlopcy z ONR co to wafelki hitlerowi w lesie pieka. Inni niz oni skonczyli by w komorze gazowej.
Nie dajmy się ogłupić!!!2019.08.8 8:28
Celem wielkiego socjalistycznego przywódcy niemieckiego Adolfa Hitlera / nr legitymacji partii socjalistycznej 001/ bylo budowanie socjalizmu w calej Europie oczywiscie pod przywództwem niemieckim. Wspólpraca z innym wielkim przywódca socjalistycznym Josefem Wisarionowiczem Dzugaszwili na poczatku ukladala sie znakomicie. Dolfi czerpal wzorce jak budowac łagry zwane u nich KL konzentrazionslager i zapewnił sobie dostawy ropy naftowej. Pakt Ribbentrop Molotow umozliwił wprowadzenie niemieckiego socjalizmu w Polsce do Bugu , a socjalismu internacjonalnego / to taka fajna nazwa zydokomuny na wschodnich kresach Rzeczpospolitej. I wszystko byloby fajnie gdyby nie wprowadzenie w zycie planu Barbarossa. Józef doznał takiego szoku po po ataku bratniego socjalistycznego narodu niemieckiego na cccp , że potrzebował tydzien na otrzeźwienie. A po tygodniu oglosił rzecz genialną: to nie bratni socjalistyczny kraj napadł zdradziecko , to napadli FASZYSCI !!!!! wrogowie komunizmu!!!!! Mobilizujac ludzi do walki z Niemcami nie przeszkadzało temu socjalistycznemu zbrodniarzowi Stalinowi odwoływać sie do uczuc patriotycznych a nawet zwrócił sie do cerkwii prawosławnej, której jeszcze nie zdążył całkowicie wymordować.
Tomek2019.08.8 8:19
Komuniści zabili dużo więcej ludzi na świecie. Ale nie powiedziałbym, że byli gorsi - byli tacy sami, a to wynika z tego faktu, że zarówno naziści jak i komuniści byli sługami diabła i od niego czerpali natchnienia do czynienia zła. W obu systemach ważnym czynnikiem był też okultyzm. Jednak trzeba wyjść na wyższy poziom i stwierdzić, że oba systemy nie powstałyby gdyby nie finansowanie City of London Co. Te dwa totalitaryzmy nie były celem samym w sobie ale sposobem na walkę z Kościołem i Bogiem.
rebeliant2019.08.8 8:30
Wspólna cecha jednych i drugich, że wydawali wyroki na podstawie zbrodni urojonych - to jest fundamentem wszelkich bandytów.
ZERR02019.08.8 9:17
Komuniści nawet w Polsce zamordowali niemal tyle samo ludzi co hitlerowcy. tylko że ta wiedza jest z 'nieznanych' powodów NIEOBECNA w podręcznikach.
Albert2019.08.8 15:57
Między innymi dlatego, że to tylko twoje urojenia.
PolakNieLeming2019.08.10 13:59
A kto cię tu zapraszał, czerwony ???
aspiring educationalist2019.08.8 8:13
Została opublikowana lista lotów Stanisława Karczewskiego. Po jakimś czasie jednak zniknęła, a na stronie Senatu opublikowano nową wersję. Z listy zniknęły dwie pozycje. Z wykazu wynika jednak, że marszałek Karczewski latał zarówno z małżonką, jak i swoimi córkami i wnukami. (...) Po opublikowaniu listy poseł Cezary Tomczyk udostępnił na Twitterze film z 31 lipca, na którym marszałek Stanisław Karczewski mówi, że podczas służbowych lotów nigdy nie towarzyszyła mu rodzina. "Ilu jeszcze jest Kuchcińskich?" - skomentował poseł Tomczyk.
Cool2019.08.8 8:26
Marzą mi się czasy w których niejasnosci wokół lotów Marszałka Sejmu bedą najwieksza aferą polityczną w kraju! ;-)
PolakNieLeming2019.08.10 13:57
Takie właśnie są obecnie. :) :) :) Czego o 8 letnich "nierządach" PO-PSL powiedzieć nie można było.